وقتی سود میلیونی ایرلاین ها در جا ماندن زائران اربعین است

به گزارش مجله جام جهان، بعضی ایرلاین ها که با جاماندن زایران اربعین از پروازهای بازگشت، معادله ای دوسر برد برای خود متصور هستند، ترجیح می دهند کمترین حمایتی برای رسیدن مسافران پای پرواز انجام ندهند.

وقتی سود میلیونی ایرلاین ها در جا ماندن زائران اربعین است

به گزارش گروه فرهنگی مجله جام جهان، در حالی که همراهی شرکت های مسافری در فرودگاه نجف می تواند منجر به کاهش ازدحام در این فرودگاه گردد، بعضی ایرلاین ها که با جاماندن زایران اربعین از پرواز های بازگشت، معادله ای دوسر برد برای خود متصور هستند، ترجیح می دهند کمترین حمایتی برای رسیدن مسافران پای پرواز انجام ندهند.

بنا بر اطلاعات به دست آمده، روز گذشته تعدادی از مسافران پرواز نجف - تهران هواپیمایی وارش در حالی که تنها دقایق اندکی پس از بسته شدن کانتر و به دلیل ازدحام و کندی فعالیت مسئولان و پرسنل فرودگاه نجف در گیت های بازرسی، خود را به مسئول صدور کارت پرواز این شرکت رساندند، اما متأسفانه با اقدام عجیب نماینده این شرکت در فرودگاه نجف روبرو شدند و وی به جای همراهی با این گروه از زایران، بلیت های ان ها را به افراد دیگری که در سالن حضور داشتند، واگذار کرد.

این مسافران اعلام کردند علی رغم آنکه از نماینده هواپیمایی وارش درخواست کردیم تا کارت پرواز برای آن ها صادر گردد، ناگهان با این پاسخ روبرو شدند که جایگاه پروازی مسافران مورد نظر، به افراد دیگری فروش رفته است.

همچنین مسافرانی که بلیت های مسافران تأخیرنموده را خریداری نموده بودند، گفته اند که نرخ آن را نه به حساب شرکت هواپیمایی، بلکه به حساب فردی که خود را نماینده این ایرلاین در فرودگاه نجف معرفی نموده، واریز نموده اند.

ضمن اینکه مسافران جامانده علاوه بر آنکه نتوانستند با پروازی که بلیت آن را قبلا خریداری نموده بودند، به تهران برگردند، بلکه این شرکت اقدام به جابجایی پرواز آن ها ننموده و حتی حاضر به استرداد هزینه بلیت خریداری شده نیست.

با این حساب این شرکت هواپیمایی توانست از محل فروش دوباره 9 بلیت مسافرانی که از پرواز جا مانده بودند و مبلغی را بابت بلیت ها پرداخت نموده بودند، به افراد جدید 10 میلیون تومان دیگر هم درآمد به دست بیاورد؛ از مسافرانی هم که جا مانده بودند، نفری 800 هزار تومان دیگر اخذ شد تا با پرواز بعدی به تهران اعزام شوند!

این اقدام عجیب و سودجویی غیرمنصفانه در حالی رقم می خورد که یکی از مقامات انجمن شرکت های هواپیمایی به خبرنگار مهر از یک سر خالی بودن پرواز های اربعین خبر داده و این موضوع را علت گران بودن بلیت پرواز های اربعین عنوان نموده بود!

لازم به ذکر است اسناد این اقدام شرکت هواپیمایی مذکور نزد خبرگزاری مهر محفوظ است و در صورت احتیاج منتشر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 39

به "وقتی سود میلیونی ایرلاین ها در جا ماندن زائران اربعین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی سود میلیونی ایرلاین ها در جا ماندن زائران اربعین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید