چتر امنیتی پلیس به پهنای جمهوری اسلامی است، آمادگی ناجا برای تحقق شعار سال رهبری

به گزارش مجله جام جهان، سردار مهدی حاجیان گفت: امروز چتر امنیتی پلیس به پهنای جمهوری اسلامی است و همه حرکات و رفتار مجرمان و مخلان نظم و امنیت عمومی در تیررس نگاه نافذ ناجا قرار گرفته است.

چتر امنیتی پلیس به پهنای جمهوری اسلامی است، آمادگی ناجا برای تحقق شعار سال رهبری

خبرنگاران کرمانشاه،

سخنگوی ناجا در قرارگاه نوروزی انتظامی کرمانشاه با تبریک فرا رسیدن ایام نوروز و نیمه شعبان، ضمن ابلاغ سلام فرمانده ناجا به مردم و کارکنان انتظامی استان، گفت: نیروی انتظامی یکی از ارکان اصلی در تامین نظم و امنیت جامعه به مشار می رود که بیشترین تعامل را هم با اقشار مختلف مردم دارد.

وی با بیان اینکه دیدگاه فرماندهان ناجا خصوصا سردار اشتری بر مبنای پلیس باید از مردم، برای مردم و در خدمت آنها باشد، اضافه کرد: این نگاه اعتقادی و جهادی باعث شده تا کارکنان نیروی انتظامی هموارعه در کنار مردم حضور داشته باشند و برای تامین امنیت آنها از جان مایه بگذارند.

معاون اجتماعی ناجا شرح داد: چتر امنیتی پلیس امروز به پهنای جمهوری اسلامی است و کارکنان وظیفه شناس ناجا با همه توان برای امنیت بخشی در جامعه و خدمتگذاری به مردم در عین مقابله مجدانه با مجرمان تلاش می کنند.

سردار حاجیان همچنین با اشاره به تعریف 36 وظیفه برای پلیس در قانون، گفت: همکاران ما به همه وظایف تعریف شده خود آگاه بوده و بر مبنای آن نیز توانسته اند امنیت بسیار مطلوبی را در سطح کشور و جامعه ایجاد کنند.

مطالبه گری پلیس از دستگاه ها و سازمان ها

وی در عین حال به مطالبه گری پلیس اشاره و خواستار مشارکت جدی تر دستگاه ها در بحث امنیت آفرینی شد و گفت: در موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی مانند سرقت، اعتیاد، فقر و بیکاری و ... نهادهای زیادی مسئولیت دارند که اگر آنها نیز در کنار پلیس به وظایف و مسئولیت های محوله عمل کنند شاهد شرایط بسیار بهتری خواهیم بود.

سردار حاجیان یادآوری کرد: به همین دلیل و با توجه به اینکه اعتیاد و توزیع مواد مخدر یکی از اصلی ترین معضلات اجتماعی جامعه است پلیس در سال گذشته توانست بیش از یک هزار تن انواع مواد مخدر را کشف کند که در نوع خود رکوردی قابل توجه به شمار می رود.

حرکت شتایان پلیس به سوی هوشمندی

سخنگوی ناجا در ادامه به تبئین مهمترین برنامه های نیروی انتظامی در سال 1400 اشاره کرد و گفت: سال جاری نیروی انتظامی مبنا را بر تحول در فرایندها و روش ها و حرکت شتابان تر به سمت هوشمندی قرار داده است.

وی با بیان اینکه پلیس سال جاری به سمت پیش رویدادی حرکت می کند، گفت: با این روش می توان بهتر از وقوع بسکمک جرائم پیشگیری کنیم.

سردار حاجیان گفت: ارتقاء هوش سازمانی و هوشمندسازی به منظور پیشگیری، مهار و کشف جرائم نیز توسط فرمانده ناجا به کلیه ستادهای انتظامی استان ها ابلاغ شده است تا بر این مبنا حرکت بهتری نسبت به سال های گذشته در راستای امنیت بخشی صورت گیرد.

برنامه های پلیس برای تحقق شعار سال

این مقام عالیرتبه انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود به نامگذاری سال 1400 به عنوان تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها از سوی رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: پلیس برای کمک به تحقق شعار معظم له آمادگی کامل دارد و برنامه های لازم را نیز عملیاتی می کند.

وی شرح داد: یکی از برنامه های پلیس برای تحقق شعار سال مبارزه با قاچاق کالا و ارز است که اگر به درستی اجرا شود نقش بسزایی در افزایش و رونق تولیدات داخلی که مد نظر رهبر معظم انقلاب واقع شده است، خواهد داشت.

سردار حاجیان گفت: بدون شک تحقق شعار سال، می تواند بخش اعظمی از تحریم های دشمنان را نیز بی اثر کرده و شاهد شکوفایی، رونق و پویایی بیش از پیش اقتصاد جامعه باشیم که البته این هم مستلزم همکاری همه دستگاه ها و نهادهاست.

استفاده بهینه از ظرفیت فضای مجازی در دستور کار پلیس

معاون اجتماعی نیروی انتظامی در ادامه استفاده بهینه از ظرفیت فضای مجازی را یکی دیگر از برنامه های پلیس در سال جاری مطرح نمود و گفت: پلیس همانگونه که در فضای حقیقی جامعه حضوری آگاهانه و موثر دارد در فضای مجازی نیز سال جاری همین رویه را جدی تر از قبل دنبال می کند.

وی گفت: مردم هماهنگونه که شاهد حضور مقتدرانه و امنیت بخش پلیس در جامعه هستند باید این امنیت را در فضای مجازی که به بخش قابل توجهی از زندگی شهروندان تبدیل شده نیز احساس کنند.

سردار حاجیان شرح داد: به همین دلیل قرارگاه فضای مجازی در معاونت اجتماعی نیروی انتظامی راه اندازی شده و سال جاری با توجه به تاکید فرمانده ناجا به شکل بهینه از ظرفیت های این فضا برای تحقق هرچه بیشتر برنامه های پلیس استفاده می شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1105

به "چتر امنیتی پلیس به پهنای جمهوری اسلامی است، آمادگی ناجا برای تحقق شعار سال رهبری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چتر امنیتی پلیس به پهنای جمهوری اسلامی است، آمادگی ناجا برای تحقق شعار سال رهبری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید