کاشی های شیشه ای نانویی با پوشش تزئینی نانومتری به بازار رسید

به گزارش مجله جام جهان، فراوریی بازرگانی طلوع آوین مهر، کاشی شیشه ای با پوشش تزئینی نانومتری فراوری و به بازار عرضه می نماید.

کاشی های شیشه ای نانویی با پوشش تزئینی نانومتری به بازار رسید

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، شرکت فراوریی بازرگانی طلوع آوین مهر، کاشی شیشه ای با پوشش تزئینی نانومتری فراوری و به بازار عرضه می نماید. این کاشی های شیشه ای دوام بسیار بالاتری نسبت به سرامیک داشته و در برابر حرارت تا 550 درجه سانتیگراد مقاومت دارند که برای فضای آشپزخانه به ویژه پشت گاز ها بسیار ایده آل است.

مهرشاد میرخانی، مدیرعامل شرکت فراوریی بازرگانی طلوع آوین مهر در این باره گفت: ما هم ظروف شیشه ای و هم کاشی شیشه ای فراوری می کنیم. کاشی های شیشه ای به عنوان بخش تزیئنی در نماسازی و دکوراسیون سازی داخلی استفاده می گردد.

با گسترش فرهنگ آپارتمان نشینی بسیاری از مردم به سراغ استفاده از شیشه به جای سرامیک در دکوراسیون خانگی رفته اند. این موضوع چند دلیل دارد. زیبایی شیشه و همچنین تلالو شیشه زیر تابش نور از جمله انگیزه های مصرف کننده برای انتخاب این شیشه های تزئینی است.

سهولت تمیزکاری، ماندگاری بالا، ضد اسید و ضدخش بودن نیز از دیگر ویژگی های شاخص این محصولات است. مقاومت حرارتی این محصولات نیز موجب شده تا در فضا آشپزخانه ها که گاهی وجود منابع حرارتی ممکن است آسیبی به کاشی و سرامیک وارد کند، این محصولات پایداری بالایی دارند. معمولا در پشت گاز، دمای بالایی وجود دارد که این گرما موجب آسیب به نمای سرامیک پشت گاز می گردد، این محصولات نانویی تا 550 درجه سانتیگراد مقاومت حرارتی داشته و بنابراین می تواند در طولانی مدت دوام قابل توجهی به همراه داشته باشد.

مدیرعامل شرکت فراوریی بازرگانی طلوع آوین مهر درباره فرآیند فراوری این کاشی های شیشه ای اضافه نمود: ابتدا شیشه ها با استفاده از دستگاه CNC در قطعات مورد نظر برش زده شده و به ابعاد مورد نظر در می آیند و لبه های قطعات شیشه ای نیز سمباده کاری شده تا تیز نباشند. در ادامه روی سطح این شیشه های پرایمری قرار داده می گردد تا به عنوان زیر کار قرارگیرد و محصول برای پوشش دهی نانومتری آماده گردد. پس از عملیات حرارتی، سطح شیشه آماده سازی می گردد.

بعد از این که پرایمر با استفاده از حرارت روی سطح نهاده شد، لایه گذاری فلزی روی سطح شیشه انجام می گردد. این لایه گذاری با استفاده از فناوری نانو انجام می گردد، در واقع ضخامت لایه فلزی در حد 120 نانومتری است. البته این پوشش 120 نانومتری در چند مرحله اعمال می گردد و در هر مرحله تقریبا 20 نانومتر روی سطح لایه ایجاد می گردد که بعد از چند مرحله ضخامت به 120 نانومتری می رسد.

با اعمال این لایه های نانومتری، ظاهر شیشه شبیه به فلز می گردد و زیبایی خاصی به خود می گیرد. در ادامه محصول 24 ساعت در دمای مشخصی قرار می گیرد. سپس با استفاده از پلاسما، سطح آبگریز می گردد. این فرآیند نیز نانویی است. بعد از این کار، قطعات آماده مونتاژ در قالب بوده و پس از مونتاژ، کار آماده عرضه به بازار است.

مهرشاد میرخانی می افزاید: از آنجایی که این پوشش های نانومتری چسبندگی قابل توجهی دارند، معمولا دوام آن ها دائمی است و تا زمانی که شیشه آسیب فیزیکی جدی نخورده باشند و نشکنند، این پوشش های فلزی روی سطح شیشه باقی خواهند ماند.

وی در خاتمه اعلام نمود: باز خورد عملکرد ما در نمایشگاه های نشان داده است که این محصولات پتانسیل صادراتی دارد و ما به دنبال گسترش زیرساخت کارخانه هستیم تا بتوانیم کسب و کار خود را توسعه دهیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 خرداد 1400 بروزرسانی: 23 خرداد 1400 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1188

به "کاشی های شیشه ای نانویی با پوشش تزئینی نانومتری به بازار رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاشی های شیشه ای نانویی با پوشش تزئینی نانومتری به بازار رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید