کتاب های چند سال اخیر چنگی به دل نمی زند، تاریخ صدساله ایران مجموعه ای برای شناخت هرچه بیشتر ایران

به گزارش مجله جام جهان، استاد سید عبدالله انوار در گفت وگو با خبرنگاران بیان نمود: این روزها در خانه ماندم و بیرون نمی روم و دو دوز واکسن را هم دریافت کردم. با این حال امیدوارم اوضاع بهتر گردد و من هم با استفاده از فرصتی که دارم کارهایم را سر وسامان بدهم. مدتی است به تکمیل پژوهش و تحقیق درباره کارهای نیمه تمام پرداخته ام؛ از جمله در حال ترجمه مکاسب، اثر شیخ مرتضی انصاری هستم؛ در ادامه کارهایی که با دانشگاه بوعلی انجام دادم.

کتاب های چند سال اخیر چنگی به دل نمی زند، تاریخ صدساله ایران مجموعه ای برای شناخت هرچه بیشتر ایران

او اضافه کرد: بعلاوه در حال ترجمه یک مجموعه هستم که چند مقاله به شکل مجزاست. کتابی هم درباره هندسه عالی در دست نوشتن دارم که امیدوارم بتوانم آن را چاپ کنم. در دوره و زمانه کرونا کتاب قابل تاملی به دستم نرسیده است و فکر نمی کنم کتاب درست و حسابی منتشر شده باشد که ارزش وقت گذاشتن داشته باشد؛ به نظرم کتاب های امروز چیزی برای آموختن ندارد و بیشتر سرگرم کننده هستند.

این نسخه شناس و کتابدار اظهار کرد: در مدتی که در قرنطینه بودم، کتاب های زیادی در حوزه تاریخ و ادبیات از سوی ناشران یا دوستان برایم آورده شد که چندان چنگی به دل نمی زدند! برای همین اغلب کتاب ها را تورق کردم؛ بعد هم پس دادم؛ بنابراین بیشتر سرگرم مطالعه یا تورق کتاب های کتابخانه خودم هستم.

انوار به افراد علاقه مند به تاریخ پیشنهاد کرد: کتاب هایی که درباره تاریخ معاصر نوشته می گردد، ارزش خواندن دارد، به ویژه کتاب تاریخ صدساله ایران را بخوانید؛ مجموعه کتاب هایی که درباره تاریخ ایران از مشروطه تا امروز است. با خواندن این مجموعه متوجه می شوید در صد سالی که گذشت، شرایط ایران به چه شکل بوده است و چه روزهای دشواری را پشت سر گذاشت تا به امروز رسید.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1379

به "کتاب های چند سال اخیر چنگی به دل نمی زند، تاریخ صدساله ایران مجموعه ای برای شناخت هرچه بیشتر ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب های چند سال اخیر چنگی به دل نمی زند، تاریخ صدساله ایران مجموعه ای برای شناخت هرچه بیشتر ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید