کشف یک خنجر کریستالی 5 هزار ساله در اسپانیا

به گزارش مجله جام جهان، معمولا باستان شناسان ابزارهای زیادی که از تمدن های پیش از تاریخ به جا مانده اند را کشف می کنند که بیشتر آن ها از سنگ ساخته شده اند. اما در اسپانیا این محققان سلاح های باورنکردنی از جنس بلور سنگ را پیدا کرده اند که بسیار شگفت آور است.

کشف یک خنجر کریستالی 5 هزار ساله در اسپانیا

این سلاح ها با قدمت حداقل 3 هزار سال پیش از میلاد مسیح کشف شده اند که در میان آن ها یک خنجر کریستالی بسیار شگفت انگیز دیده شده است. این خنجر با مهارت و تکنیک بسیار بالا و غیرقابل تصور تراش داده شده است که همین امر شگفتی محققان و باستان شناسان را به دنبال داشته است.

این یافته باورنکردنی در مقبره سنگ ریزه ای در جنوب غربی اسپانیا کشف شده که این مکان از تخته سنگ های عظیم ساخته شده است. از سال 2007 میلادی، حفاری این منطقه آغاز شده و همچنان نیز ادامه دارد که تا به امروز سلاح های بسیار زیاد و متنوعی در آن کشف شده اند و البته این خنجر کریستالی جزو عجایب آن بوده است.

در این یافته جدید حدود 25 نوک پیکان سلاح های مختلف از جنس کریستال سنگ کشف شده که این خنجر کریستالی در میان آن می درخشیده است.

مقبره ها نیز حاوی بسیاری از وسیله های قبر از جمله کفن یا لباس ساخته شده از ده هزار مهره سوراخ شده و تزئین شده با مهره های کهربا و همچنین اشیایی چون عاج و قطعات تیغه های طلا بوده است. نوک پیکان های کریستالی با یکدیگر در یک خوشه پیدا شده اند که محققان را به این باور رسانده است که احتمالا آن یک پیشکش آیینی بوده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 773

به "کشف یک خنجر کریستالی 5 هزار ساله در اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف یک خنجر کریستالی 5 هزار ساله در اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید