آمادگی کویت برای گسترش همکاری ها با ایران

به گزارش مجله جام جهان، وزیر خارجه کویت در دیدار وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، ظرفیت روابط فیمابین را از سطح موجود بالاتر خواند و آمادگی کشورش را برای گسترش همکاری ها با ایران گفت.

آمادگی کویت برای گسترش همکاری ها با ایران

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در کویت به سر می برد، شامگاه پنجشنبه با شیخ احمد ناصر الصباح وزیر امور خارجه دولت کویت دیدار و گفت وگو کرد.

ظریف در این دیدار با مرور بر روابط دوجانبه در حوزه های سیاسی، اقتصادی و تجاری خواست کشورمان برای توسعه روابط در ابعاد مختلف را به آگاهی همتای کویتی خود رساند.

وزیر امور خارجه کشورمان با تبیین دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در زمینه ترتیبات منطقه ای توسط کشورهای منطقه، بر ضرورت اتکا کشورها به ظرفیت های خود برای دستیابی به همکاری های سازنده و ثبات بخش تاکید کرد.

شیخ احمد ناصر الصباح وزیر امور خارجه کویت نیز در این دیدار روابط دو کشور را تاریخی خواند.

وی ظرفیت روابط فیمابین را از سطح موجود بالاتر خواند و آمادگی کویت برای گسترش همکاری ها و همچنین تبادل هیأت ها را مورد تاکید قرار داد.

گفت وگو با کشورهای 1+4در وین،گسترش همکاری های چند جانبه در منطقه، مسائل کنسولی، همکاری در زمینه محیط زیست و رایزنی در خصوص آخرین تحولات یمن، سوریه و لیبی از دیگر موضوعات مورد مصاحبه وزرای امور خارجه ایران و کویت در این دیدار بود.

ظریف پیش از این نیز با نخست وزیر کویت دیدار کرده بود. (اینجا بخوانید)

به گزارش فارس، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (پنجشنبه) از سفر امروز محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه به کویت خبر داد و گفت که وزیر امور خارجه در این سفر با مقامات کویتی دیدار و در خصوص مسائل دوجانبه و همچنین تحولات منطقه به گفت وگو و مصاحبه خواهد پرداخت.

رئیس دستگاه دیپلماسی پیش از این در سفر به دوحه، بغداد، اربیل و مسقط سفر و با مقامات قطری، عراقی و عمانی دیدار و در خصوص مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه ای و بین المللی به رایزنی پرداخت.

ظریف در توئیتی گفت و گوهایش با مقامات عمانی را پربار و مفید خواند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 خرداد 1400 بروزرسانی: 7 خرداد 1400 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1170

به "آمادگی کویت برای گسترش همکاری ها با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی کویت برای گسترش همکاری ها با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید