احتمال انتقال 7 زندانی طالبان به قطر، فرایند تبادل زندانیان با دولت افغانستان کامل شد

به گزارش مجله جام جهان، منابعی از دولت افغانستان و طالبان گفته اند که فرایند تبادل زندانیان تکمیل شده است اما 7 زندانی طالبان که متهم به قتل اتباع استرالیایی و فرانسوی هستند احتمالا به دوحه منتقل می شوند.

احتمال انتقال 7 زندانی طالبان به قطر، فرایند تبادل زندانیان با دولت افغانستان کامل شد

همراه ما باشید و با تور ارزان قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان گفت که تبادل زندانیان این گروه با دولت افغانستان تکمیل شده است.

همچنین بعضی از منابع دولتی به رسانه ها در افغانستان گفته اند که تمام زندنیان جنجالی طالبان آزاد شده اند اما 7 زندانی متهم به قتل نظامیان استرالیایی و فرانسوی هنوز تحت نظر هستند.

خبرنگاران در فضای مجازی نیز گفتند که این هفت زندانی طالبان قرار است تا با انتقال به قطر تحت نظر باشند.

تکمیل فرایند آزادی زندانیان دو طرف در حالی صورت می گیرد که منابعی در حکومت روز گذشته خبر داده بودند که قرار است امروز (پنجشنبه 14 سنبله) هیئت مذاکره کننده دولت افغانستان به قطر سفر کند.

دیروز منابعی از طالبان به بی.بی.سی گفته بودند که عبدالغنی برادر معاون سیاسی طالبان و 13 تن دیگر از افراد این گروه از پاکستان به قطر سفر نموده اند.

یک منبع دیگر نیز به رادیو آزادی گفت که محمد ثاقب که در زمان حکومت طالبان رئیس دادگاه عالی بود و مولوی عبدالکبیر معاون رئیس بخش مشرقی بدلیل آماده نشدن پاسپورت و ویزا به دوحه نرسیده اند

گفته می گردد که هیئت مذاکره کننده طالبان 20 عضو دارد که 13 نفر از آنها را اعضای شورای رهبری این گروه تشکیل می دهد همچنین شیرمحمد عباس استانکزی ریاست این هیئت را به عهده دارد.

شیر محمد عباس استانکزی رئیس تیم مذاکره کننده طالبان اخیرا درباره مخالفت استرالیا و فرانسه با آزادی شماری از زندانیان این گروه که محکوم به قتل اتباع این کشور هستند تاکید نمود که این موضوع جزو مسائل داخلی افغانستان است و فرانسه و استرالیا هیچ حقی برای مداخله در مسائل داخلی افغانستان ندارند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 651

به "احتمال انتقال 7 زندانی طالبان به قطر، فرایند تبادل زندانیان با دولت افغانستان کامل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال انتقال 7 زندانی طالبان به قطر، فرایند تبادل زندانیان با دولت افغانستان کامل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید