اختصاصی، مهره مرموز دولت انگلیس برای پروژه نفوذ در ایران

به گزارش مجله جام جهان، دولت انگلیس در نظر دارد یک فرد دورگه انگلیسی ایرانی را که سابقه فعالیت امنیتی دارد، به عنوان رایزن بازرگانی در ایران معرفی کند.

اختصاصی، مهره مرموز دولت انگلیس برای پروژه نفوذ در ایران

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران، شنیده های خبرنگار خبرنگاران حاکی از این است که دولت انگلیس قرار است فردی به نام مارگوت آرتور (Margot Arthur) را به عنوان رایزن بازرگانی به ایران معرفی و اعزام کند.

خانم آرتور که مادربزرگی ایرانی دارد، از سال 2016 در میز ایران در شورای فرهنگی بریتانیا (British Council) فعالیت داشته است. او از چهره های شناخته شده ضدایرانی در عرصه فرهنگی و همچنین از هواداران سرسخت افزایش فشارهای تحریمی بر ایران بوده است.

در سوابق کاری آرتور، همکاری با بعضی محکومان امنیتی از جمله خانم ارس امیری به چشم می خورد، به همین دلیل می توان او را یکی از مهره های اصلی پروژه نفوذ در ایران دانست.

اولین سؤالی که با شنیدن این خبر به ذهن متبادر می گردد این است که فردی با این سوابق فرهنگی امنیتی قرار است چه نقشی را در قالب مسئولیت بعدی خود به عنوان رایزن بازرگانی در ایران ایفا نماید.

این در حالی است که به گفته یکی از تجار فعال در عرصه بازرگانی بین ایران و انگلیس، لندن در سال های اخیر با تبعیت کامل از تحریم های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا علیه ایران، عملاً تمامی مراودات اقتصادی دوجانبه را تعطیل نموده و هیچ گونه حمایتی از این بخش صورت نداده است. به گفته این تاجر که خواست نامش فاش نگردد، بخش بازرگانی عملاً نیمه تعطیل است و تمامی تماس های تجار برای حل مسائل اقتصادی شان همیشه بدون پاسخ می ماند.

سیاست دولت انگلیس در حوزه های اقتصادی در قبال ایران کاملاً تعیین بوده است و حتی شرکت هایی مانند خطوط هواپیمایی بریتیش ایرویز، با وجود صرفه اقتصادی، قبل از خروج آمریکا از برجام، پیش دستی و ایران را ترک کردند.

حال آیا این مهره مرموز دورگه انگلیسی ایرانی که پیشتر در مصر، بحرین و عراق نیز حضور داشته، قرار است حلال مسائل اقتصادی بین دو کشور باشد؟

یک سرچ ساده در اینترنت و میزان اطلاعات موجود درباره خانم آرتور در فضای مجازی، نشان می دهد که ماهیت فعالیت این فرد بیشتر امنیتی است. جالب است که او در قاهره به عنوان معلم زبان انگلیسی شورای فرهنگی بریتانیا مشغول فعالیت بود، و در تهران قرار است به عنوان رایزن بازرگانی معرفی گردد. آرتور در زمانی که در مصر بود کوشش و برنامه ریزی کرد که زبان عربی و فارسی خود را تقویت کند تا آماده مأموریت های جدید در کشورهای منطقه گردد.

دولت انگلیس طی سال های اخیر کوشش نموده است فعالیت های ضدفرهنگی، ساختارشکنانه و امنیتی را در مورد ایران با موضوع شورای فرهنگی بریتانیا انجام دهد که این امر مورد رصد و برخورد نهادهای امنیتی در ایران قرار گرفته و از حضور و فعالیت عناصر پروژه نفوذ انگلیس در ایران ممانعت به عمل آمده است.

لندن ضمن عدم پایبندی به تعهدات اقتصادی خود در برجام، صرفاً سعی نموده است از نیازهای اقتصادی کشور برای پیشبرد پروژه نفوذ و ازسرگیری فعالیت های ضدفرهنگی و امنیتی سوءاستفاده کند.

.+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 737

به "اختصاصی، مهره مرموز دولت انگلیس برای پروژه نفوذ در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاصی، مهره مرموز دولت انگلیس برای پروژه نفوذ در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید