ارتقاء زرقان به شهرستان نباید مصادره به شخص گردد

به گزارش مجله جام جهان، رئیس شورای اسلامی شهرستان شیراز گفت: ارتقاء بخش زرقان به شهرستان در تقسیمات کشوری، نباید مصادره به شخص گردد.

ارتقاء زرقان به شهرستان نباید مصادره به شخص گردد

به گزارش مجله جام جهان، حسین جعفری سه شنبه 16 مهر در حمع مجله جام جهان با بیان اینکه ارتقای بخش زرقان به شهرستان، حاصل یک همدلی چند وجهی بوده و نه کوشش شخص یا گروه خاص، اضافه نمود: تحقق یکی از خواسته های دیرینه و به حق مردم این دیار در درجه اول برآمده از وفاق و همدلی مردم این بخش، تشکل های مردمی و به خصوص شوراهای اسلامی شهرهای زرقان و لپویی و بخش زرقان و در درجه دوم حاصل همکاری و کوشش تمامی مسؤولین مربوطه در سطوح ملی، استانی، شهرستانی و بخش زرقان بوده است.

وی اضافه نمود: ارتقاء زرقان در تقسیمات کشوری، به پشتوانه شناسنامه شش هزار ساله تاریخی شهر لپویی، قدمت و هویت شهر باستانی زرقان و اصالت و صفای تمامی زحمت کشان عرصه فراوری در روستاهای این بخش اجرا شده است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان شیراز تأکید کرد که نباید شخص یا گروه خاصی کوشش کند با مصادره این موفقیت به نام خود، شیرینی همدلی مثال زدنی عموم مردم و مسؤولان منطقه را کم رنگ کند.

نماینده لپویی در شورای اسلامی شهرستان شیراز، با بیان اینکه همه مردم این تغییرات را به فال نیک گرفته و با آغوش باز به استقبال آن خواهند رفت، اضافه نمود: در این مقطع تاریخی که اعلام رسمی ارتقای بخش زرقان به شهرستان، موجب خرسندی مردمان این دیار شده است، جا دارد که به نمایندگی از طرف مردم این شهرستان، از هیئت وزیران، استاندار فارس و معاونین وی، چهار نماینده شهرستان شیراز در مجلس، فرماندار شیراز، بخشدار زرقان و ائمه جماعات شهرهای زرقان و لپویی که همگی با جدیت تمام در راه تحقق این دستاورد همراهی و همدلی داشته اند، قدردانی کنم.

ارتقای زرقان به تغییر عنوان محدود نشود

جعفری با تأکید بر اینکه توسعه و ارتقای زرقان باید در عمل هم قابل لمس باشد، گفت: اگرچه ارتقای تشکیلات اداری لازمه اجرای برنامه های توسعه بخش به شهرستان است اما در عین حال نباید فراموش کنیم که صرفِ تغییر عنوان بخش به شهرستان یا گسترش پرسنل سازمانی بخشداری به فرمانداری برای تحقق اهداف توسعه منطقه کافی نیست.

رئیس شورای شهرستان شیراز با یادآوری اینکه ارتقاء بخش به شهرستان با هدف توسعه متوازن و عادلانه سطح زندگی و معیشت مردم انجام می پذیرد، اظهار داشت: برای تحقق این هدف مهم، ضروری است که مدیریت آینده این شهرستان جدید به شکلی صورت پذیرد تا تغییرات معیشتی و رفاه مردم و توسعه یافتگی منطقه برای مردم قابل لمس باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 21

به "ارتقاء زرقان به شهرستان نباید مصادره به شخص گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتقاء زرقان به شهرستان نباید مصادره به شخص گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید