ارسال روزانه 5 تن مرسوله پستی به خارج از کشور

به گزارش مجله جام جهان، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: شرکت ملی پست روزانه حداقل پنج تن بسته و امانات را به خارج از کشور ارسال می نماید.

ارسال روزانه 5 تن مرسوله پستی به خارج از کشور

رمضانعلی سبحانی فر امروز (سه شنبه) در نشست خبری شرکت ملی پست که به مناسبت روز جهانی پست به صورت آنلاین برگزار گردید، اضافه کرد: بعضی از دانشمندان اعتقاد دارند پست ایران در جهان، اولین سیستم اطلاع رسانی غیر رسمی تاریخ بوده و به عنوان سازمان رسمی نیز قدمتی بیش از سه هزار سال دارد. مبتکر پست، ایرانیان بودند و افتخار می کنیم که این خدمت از ایران به جهان تسری پیدا نموده است.

مدیرعامل شرکت ملی پست اشاره نمود: اما امروزه از جهان کمی عقب مانده ایم. مسئله مهم این است که فرهنگسازی مناسبی صورت نگرفته است. پراکندگی خدمت در بخش پست بسیار زیاد است و زیر چتر یک متولی قرار نگرفته اند.

سبحانی فر در مورد ابتلای کارمندان شرکت ملی پست به کرونا گفت: پنج نفر از همکاران ما به دلیل کرونا جان خود را از دست دادند. 50 نفر اکنون در بیمارستان بستری هستند و 670 نفر تا امروز مبتلا شدند که بعضی از آن ها بهبود یافته و سرکار حاضر شده اند.

او اشاره نمود: اخیرا، شرکتی برای طراحی موتوری متناسب با احتیاجهای شرکت ملی پست به ما مراجعه نموده است و فکر می کنم تا یک ماه آینده با این شرکت برای فراوری موتور برقی قرارداد ببندیم. در فاز اول دو هزار موتور برقی را به ناوگان پست کشور اضافه می کنیم. درباره پهپادها نیز باید بگویم که استفاده از این وسیله احتیاج به مجوزهای صنعت هوایی کشور دارد، شرکت های دانش بنیان نیز در حال کار کردن برای ساخت این تجهیزات هستند.

رئیس هیات مدیره شرکت ملی پست بیان کرد: امروز سرانه بسته ما پایین تر از کشورهای دیگر است. در گذشته ما قبوض و نامه ها را توزیع می کردیم اما از زمانی که تکنولوژی وارد شد نامه ها به سمت الکترونیکی شدن رفت. در سال بیش از 100 میلیون قبض ارسال می کردیم که الان این اقدام صورت نمی گیرد.

وی اشاره نمود: اما امروز با تلاشی که اجرا شده بحث خرید اینترنتی جای خالی توزیع پاکت نامه را پر نموده است که البته استفاده از این امکان احتیاج به فرهنگ سازی دارد. امیدواریم با این جایگزینی بتوانیم در وقت و هزینه مردم صرفه جویی کنیم. اکنون 30 درصد ترافیک پست را خریدهای اینترنتی تشکیل می دهند.

او با تاکید بر این که شرکت ملی پست به موازات پیشرفت تکنولوژی، تغییراتی داشته است، اضافه کرد: امروزه تامین زیرساخت مناسب از شروط اصلی پیشرفت شرکت پست است. به همین دلیل توسعه سیستم سورتینگ مکانیکی را در برنامه داریم تا بسته ها به صورت مکانیکی نسبت به استان مقصد تقسیم گردد. این کار ابتدا در تهران و پنج هاب منطقه ای انجام می گردد و پس از آن شهرهای دیگر نیز این کار را انجام خواهند داد.

سبحانی فر اضافه کرد: ارتقای شبکه الکترونیکی از دیگر قدم هایی است که در زمینه توسعه پست خواهیم برداشت. در حال برگزاری مناقصه ای برای راه اندازی سیستم ارتقا یافته یکپارچه الکترونیکی از مبدا تا زمان تحویل در مقصد هستیم.

وی اشاره نمود: در گذشته با وانت یا کامیون پاکت ها و بسته ها را به استان ها ارسال می کردیم، اما امروز ما نیز مانند کشورهای توسعه یافته، قطار را جایگزین نموده ایم. البته هنوز قطار اختصاصی برای این کار نداریم و صرفا واگن هایی را برای جا به جایی مرسولات چارتر نموده ایم. این کار احتیاج به همراهی دستگاه های دیگر دارد. امیدواریم به سمتی برویم که هواپیمای اختصاصی برای حمل مرسولات داشته باشیم.

معاون وزیر ارتباطات گفت: برای صیانت از بسته های شهروندان، باکس های فلزی سفارش دادیم تا بسته های مردم در داخل آن قرار بگیرد و در مقصد باز گردد. مفقودی، پارگی و امثال این ها به حداقل خواهد رسید.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 783

به "ارسال روزانه 5 تن مرسوله پستی به خارج از کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال روزانه 5 تن مرسوله پستی به خارج از کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید