استکی: حضور 4 بوکسور در مسابقات کسب سهمیه المپیک قطعی است، لیگ برای ما حکم انتخابی تیم ملی را دارد

به گزارش مجله جام جهان، سرمربی تیم ملی بوکس گفت: تا امروز حضور 4 بوکسور در مسابقات کسب سهمیه المپیک قطعی شده و اعزام 2 بوکسور دیگر بستگی به عملکرد انها خواهد داشت.

استکی: حضور 4 بوکسور در مسابقات کسب سهمیه المپیک قطعی است، لیگ برای ما حکم انتخابی تیم ملی را دارد

علیرضا استکی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در خصوص دیدار تدارکاتی تیم ملی بوکس با سوریه گفت: حدود یک سال بود که بچه های ما رینگ مسابقات رسمی را ندیده بودند و بعد از 7، 8 ماه اردو و مسابقات درون اردویی توانستیم یک مسابقه رسمی انجام بدهیم. دیداری که باعث خواهد شد تا عملکرد بچه ها را آنالیز و نسبت به نقاط ضعف و قوت آنها به آگاهی برسیم. تیم بوکس سوریه تیم قدرتی و استقامتی است و ما نیز در فاز تمرینات قدرتی قرار داریم و هدف مان از دعوت آنها این بود که بچه ها را محک بزنیم و خدا را شکر به نتایجی که مدنظرمان بود دست پیدا کردیم.

وی شرح داد: بچه ها بیش از 7 بار با بوکسورهای سوریه تن به تن شدند و قطعاً برگزاری این اردو از تمرین درون اردویی تاثیرات بیشتری خواهد داشت. در حال حاضر نیز منتظر ارمنستان هستیم تا بعد از سرانجام مسابقات لیگ با این تیم اردوی مشترکی را برگزار کنیم. طبق اعلام فدراسیون بوکس حضور این تیم در ایران قطعی شده است و قرار است از 16 اسفندماه اردوی مشترک دیگری را نیز برگزار کنیم.

سرمربی تیم ملی بوکس در خصوص برگزاری رقابت های لیگ بوکس تاکید کرد: با توجه به اینکه ما مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی نداشتیم، برگزاری مسابقات لیگ برای ما حکم انتخابی تیم ملی است و شاید در آینده از لیگ خروجی های خوبی داشته باشیم. از طرفی با توجه به نزدیک شدن به روزهای سرانجامی سال، برگزاری لیگ باعث خواهد شد تا بچه های در شب های عید دستشان خالی نباشد.

استکی در خصوص عملکرد روزبهانی در مسابقه با بوکسور سوری گفت: احسان در گذشته دو بار با این حریف بازی کرده بود، و این بار نیز بسیار حساب شده و بافکر مبارزه کرد. روزبهانی بوکسور باتجربه ای است و اگر از لحاظ آمادگی بدنی بالاتر بیاید حرف های زیاد برای گفتن خواهد داشت. احسان هنوز انگیزه خود را از دست نداده است و از حضور روزبهانی در اردوی تیم ملی شاد هستم و از او تشکر می کنم.

وی در خصوص حضور ملی پوشان در لیگ بیان کرد: به غیر از دانیال شه بخش قرار است بیشتر ملی پوشان در لیگ حضور داشته باشند. حتی شنیدم که احسان روزبهانی نیز با تیم خوزستان در لیگ حاضر خواهد شد.

سرمربی تیم ملی بوکس در خصوص زمان تعیین شدن ترکیب تیم ملی برای مسابقات کسب سهمیه المپیک گفت: ابتدا باید ببینیم شرایط کرونا چگونه خواهد بود. ما در حال حاضر بوکسورهای شایسته ای داریم که خارج از اردو هستند. این نفرات به خاطر اینکه در انتخابی تیم ملی شرکت نکردند یا انتخابی را شُل گرفتند در اردو حضور ندارند و در حال حاضر بسیار ناراحت هستند. اگر فرصت پیدا کنیم این نفرات را به اردو دعوت خواهم کرد و اگر خدا کمک کند در اردیبهشت ماه سال آینده ترکیب تیم را تعیین خواهم کرد.

استکی در خصوص تعداد نفرات اعزامی به مسابقات کسب سهمیه المپیک افزود: حضور 4 بوکسور در این مسابقات قطعی است، اما در دو وزن دیگر نیز نفرات ما تلاش می کنند تا خود را بالا بکشند. اول از همه تلاش خواهیم کرد اوزانی را اعزام کنیم که شانس سهمیه در آنها بیشتر باشد. حضور 4 بوکسور ما در مسابقات کسب سهمیه المپیک قطعی است و شانس اعزام دو بوکسور دیگر نیز 50 درصد است و بستگی به این دارد در مدت باقی مانده آنها چگونه خود را به ما ثابت خواهند کرد.

وی در خصوص اینکه افزایش سهمیه های المپیک ایران گفت: تیم ما شخصیت کسب سهمیه را دارد. پس از کسب 2 سهمیه در اردن، در حال حاضر 6 بوکسور دیگر ما نیز شخصیت کسب سهمیه را دارند و فقط باید به خودباوری و اعتماد به نفس برسند. بچه های ما نه تنها هیچ چیزی از بوکسورهای دیگر کم ندارند بلکه از لحاظ اعتقادی نیز از رقبای خود بهتر هستند. اگر بچه های ما همدل شوند اتفاقات خوبی می تواند بیفتد و هیچ کاری نیز نشد ندارد. جایی کار نمی کنم که فقط حضور داشته باشم و با تمام تلاش و امید جلو خواهیم رفت و دیگر همه چیز به بچه ها و خدا بستگی دارد.

وی در خصوص برگزاری اردوهای خارج از کشور شرح داد: خیلی به برگزاری اردوهای خارج از ایران تمایلی ندارم. اگر بتوانیم بوکسورهای خوب را به کشورمان دعوت کنیم هم در ایران بوکس رونق خواهد گرفت و هم بچه ها به شرایط مناسب خواهند رسید. از لحاظ شرایط و موقعیت مالی نیز در حال حاضر امکان دعوت تیم های خارجی را داریم. اگر نتوانیم نیز هر جا لازم باشد می رویم و برای نفرات المپیک تورنمنت و مسابقات خارج از کشور را تدارک خواهیم دید تا به آمادگی مناسب دست پیدا کنیم.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1036

به "استکی: حضور 4 بوکسور در مسابقات کسب سهمیه المپیک قطعی است، لیگ برای ما حکم انتخابی تیم ملی را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استکی: حضور 4 بوکسور در مسابقات کسب سهمیه المپیک قطعی است، لیگ برای ما حکم انتخابی تیم ملی را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید