ایجاد مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی در پردیس دانشگاه تهران

به گزارش مجله جام جهان، همزمان با روز جهانی زبان فارسی و عظیم داشت معمار زبان فارسی حکیم فردوسی، مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی در پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران راه اندازی شد.

ایجاد مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی در پردیس دانشگاه تهران

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، دانشگاه تهران اظهار داشت؛ مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی در پردیس بین المللی کیش این دانشگاه به اقتضای مأموریت و مسئولیت ملی و بین المللی پردیس و با امکان سنجی همه جانبه و درخواست و پی گیری پردیس و دانشگاه و ارزیابی و پایان صدور مجوز قطعی از سوی وزارت علوم، به جرگه مراکز مهم آموزش زبان فارسی به زبان آموزان خارجی پیوست.

دانشگاه تهران دارای قدیم ترین بخش آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان است و از زمان نوگشایی خود، با زمینه سازی، دعوت و استقبال از پژوهش گران و علاقه مندان به زبان فارسی در سراسر دنیا، به هم افزایی و آموزش زبان و فرهنگ فارسی همت گماشته است و امروزه کمتر استاد نامدار آشنا با زبان فارسی را در دنیا می شناسیم که به گونه ای با بخش دانشجویان خارجی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران، پیوند نداشته باشد.

هم چنین، کرسی های زبان فارسی دانشگاه تهران در دانشگاه های معتبر دنیا، حاصل ایده های سازنده و کوشش استادان نامدار دانشگاه تهران در دهه های گذشته است که، مشعل زبان و فرهنگ فارسی را در دنیا، برافروخته نگاه داشته است.

حضور و توسعه زبان فارسی در دانشگاه های آکسفورد، مادرید، پکن، استراس بورگ، پاریس، بلگراد، مسکو، پرینستون، فلورانس، کراکوف، بامبرگ و توکیو، نمونه های روشن مسؤولیت پذیری نماد آموزش عالی کشور در برابر زبان و فرهنگ ملی است.

مرکز آموزش زبان فارسی پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران، با هدف آموزش زبان و فرهنگ ایران به دانشجویان خارجی و فرزندان ایرانی خارج از کشور، و به پشتوانه تجربه دانشگاه تهران، در مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی(دهخدا)، دانشکده ادبیات و علوم انسانی و متخصصان آموزش زبان فارسی و گروه های آموزشی مرتبط در پردیس بین المللی کیش، راه اندازی شده است و با توجه به رویکرد مشترک دانشگاه تهران و منطقه آزاد کیش در بین المللی سازی آموزش عالی، بی گمان، جایگاهی اعتمادآفرین در میان دانشگاه های حاضر در این جزیره راهبردی، خواهد یافت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، توسعه زبان و فرهنگ فارسی، هم افرایی و راه اندازی دوره مشترک با دانشگاه های معتبر دنیا، تبادل استاد و دانشجو و راه اندازی رشته مقطع های بین المللی، از مهم ترین رویکردهای بین المللی سازی دانشگاه تهران در پردیس بین المللی کیش است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1184

به "ایجاد مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی در پردیس دانشگاه تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی در پردیس دانشگاه تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید