این نمایشگاه تا 29 اسفند در گالری جیمز سیمون برپاست

به گزارش مجله جام جهان، به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا نمایشگاه آثار 5 هزار ساله فرهنگ و هنر ایران برای اولین بار در برلین برگزار می گردد.

این نمایشگاه تا 29 اسفند در گالری جیمز سیمون برپاست

برای اولین بار در تاریخ موزه های برلین، نمایشگاهی با تمرکز بر تاریخ فرهنگ و هنر ایران، از دوران تمدن های اولیه گرفته تا عصر مدرن، در یکی از گالری های این شهر برپا شده است. در نمایشگاه ایران: پنج هزار سال فرهنگ و هنر که در گالری جیمز سیمون در جزیره موزه های برلین برگزار شده، 360 شیء از کلکسیون ساریخانی در لندن و اشیایی از موزه های دولتی برلین در معرض نمایش بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

پایگاه اطلاع رسانی موزه های دولتی برلین در مطلبی نوشته است: در گذر هزاران سال، یک منظره فرهنگی مجذوب کننده در ایران به وجود آمده است؛ این کشور که در بین صحراها، رشته کوه ها و دریاها قرار گرفته، خانه تمدن های بزرگ تاریخی بوده اما با این حال دستاوردهای هنری آن برای بیشتر افراد خارج از حلقه پژوهشگران همچنان ناشناخته است. هدف از برپایی این نمایشگاه آن است که بازدیدکنندگان را در سفری در دل زمان و میراث فرهنگی غنی ایران با خود همراه کند. بعضی از مهمترین آثار به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه دوران امپراطوری هخامنشیان، ساسانیان، دوران شکل گیری فرهنگ اسلامی در ایران، دستاوردهای هنری خارق العاده از قرن های 9 و 13 میلادی و دوران صفویه نشان داده شده است.

بیشتر بخوانید: اکتبر: ماه بزرگداشت میراث تاریخ اسلام در کانادا

در این نمایشگاه، تکامل ایران از زمان تمدن های اولیه چون ایلام تا حمله چنگیزخان مغول و شروع دوران مدرن براساس سلسله مراتب زمانی و با اشاره به تمام سنت ها، تغییرات و ارتباطات پیچیده هر دوران به نمایش درآمده است.

نمایشگاه پنج هزار سال فرهنگ و هنر ایران از 4 دسامبر 2021 (13 آذر 1400) شروع به کار نموده و تا 20 مارس 2022 (29 اسفند 1400) ادامه دارد.

منبع: خبرکانادا
انتشار: 13 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1401 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1575

به "این نمایشگاه تا 29 اسفند در گالری جیمز سیمون برپاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این نمایشگاه تا 29 اسفند در گالری جیمز سیمون برپاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید