با این روش برای همواره از شر سوسک های خانگی راحت شوید

به گزارش مجله جام جهان، تمیز بودن خانه یکی از دغدغه های مهم اهالی خانه می باشد. سوسک یکی از چندش آور ترین حشرات خانگی می باشد. در این مقاله شما را با روش های طبیعی که می توانید برای همواره از شر سوسک های خانگی راحت شوید، مطلع می کنیم.

با این روش برای همواره از شر سوسک های خانگی راحت شوید

به گزارش خبرنگاران به نقل از برنا، خانه یکی از دلپذیرترین مکان های زندگی ماست. همه کوشش ما بر آن است که محیط خانیمان تمیز و پاک باشد. سوسک ها یکی از حشرات موذی و چندشآور است. در این مقاله شما را با روش های از بین بردن حشرات آشنا می کنیم.

چگونه از هجوم سوسک ها جلوگیری کنیم

پیشگیری بهتر از درمان است، بنابراین، در درجه اول تمیز نگه داشتن خانه، عاری از باقی مانده خوراکی یا طعمه های دیگر برای سوسک ها، می تواند مانع از آن گردد که سوسک ها خانه تان را منزل خودشان بدانند.

به طور مرتب کف خانه، هم چنین زیر و پشت وسایل آشپزخانه را جارو کنید و تمیز کنید.

هرگونه کارتن شیاردار، و هرگونه کلکسیون ساک های پلاستیکی را از خانه بیرون ببرید، چون سوسک ها عاشق پنهان شدن در چنین جاهایی هستند.

سطوح را با سرکه تمیز کنید تا ضدعفونی گردد، و خوراکی را در ظرف هایی نگه داری کنید که هوا به آنها نفوذ نمی نماید.

نگذارید سطل زباله برای مدت طولانی بماند و مطمئن شوید درب آن بسته است.

سوسک ها موجوداتی تشنه هستند، بنابراین مطمئن شوید تمام شیرهای آبی را که چکه می نمایند، درست نموده اید.

با این حال گاهی با وجود کوشش های مرتب ما برای پاکیزگی و ضدعفونی کردن، حتی ممکن است تمیزترین و بی لکه ترین قسمت های خانه هم هدف هجوم سوسک ها قرار بگیرد. در ادامه چند روش ایمن و طبیعی آمده است که یاری تان می نماید از شر هجوم سوسک ها خلاص شوید، و از هجوم جدید جلوگیری کنید.

خلاص شدن از شر سوسک ها : از بوره و شکر بهره ببرید

درست کردن ترکیبی از بوره و شکر به نسبت 3: 1 (3 سهم بوره در ازای 1 سهم شکر) روشی بی نهایت موثر برای خلاص شدن از شر سوسک ها است.

شکر سوسک ها را به طمع وامی دارد تا از مخفیگاه شان بیرون بیایند و آنها را به ذره ذره خوردن بوره فریب می دهد، که برای حشرات کشنده است، اما میزان سمیت آن برای انسان ها به طور چشمگیری کم تر است- تا حدی که این ماده اغلب در بازار به عنوان پودر یاریی برای شست وشوی لباس و ظرف عرضه می گردد.

با این حال وقتی برای سوسک طعمه می گذارید، احتیاط کنید، آن را جایی قرار دهید که به آسانی برای سوسک ها در دسترس باشد اما در راستا رفت و آمد انسان یا حیوان خانگی نباشد. (توجه: هرگز عامدانه بوره یا دیگر محصولات بوریک اسید را نخورید!) مواد این طعمه را ترکیب کنید و آن را در جاهایی که قبلا شاهد ورود یا فرار سوسک ها از محل زندگی تان بوده اید، نزدیک گوشه ها و شکاف های دیوار قرار دهید، تا به زودی از بین بروند.

چگونه با اسید بوریک از شر سوسک خلاص شویم

به عنوان جایگزینی برای بوره و شکر، می توان با استفاده از اسید بوریک، آرد، و پودر کاکائو به نسبت 1: 2: 1، طعمه ای طبیعی برای سوسک درست کرد.

مانند طعمه شکر، این ترکیب را می توان نزدیک شکاف هایی قرار داد که ورود و خروج سوسک ها از آن جا مشاهده شده است.

قسمت هایی که سوسک ها به طور رایج در آن یافت می گردد شامل، پشت و زیر و سطل زباله، پشت و زیر یخچال، و در رخنه هایی در قرنیزهای آشپزخانه یا سرویس بهداشتی است.

مطمئن شوید هر هفته طعمه سوسک را جایگزین می کنید تا از شر سوسک ها خلاص شوید، و طعمه هایی را که مرطوب می شوند عوض کنید، چون این روش تنها در صورتی موثر است که طعمه خشک بماند.

خلاص شدن از شر سوسک ها : تفاله قهوه را دور نریزید

قهوه خورها خشنود خواهندشد از این که بدانند پودر قهوه دفع نماینده ای فوق العاده برای سوسک است.

اگر با سوسک مشکل دارید، تفاله قهوه استفاده شده را از فیلتر قهوه سازتان بردارید و آن را بیرون از خانه در جاهایی قرار دهید که گمان می کنید سوسک ها از آن وارد می شوند.

نزدیک پی خانه دنبال رخنه ها یا شکاف ها باشید، یا اگر خانه تان سقف کاذب دارد یا در کف زمین فضایی برای تاسیسات برق یا لوله کشی وجود دارد، به آن دسترسی پیدا کنید و به دنبال جاهایی باشید که احتمال وجود سوسک در آن هست. تفاله استفاده شده را در این مکان ها قرار دهید. این مانع از ورود سوسک ها به محل زندگی تان می گردد.

خلاص شدن از شر سوسک ها : خاک دیاتومه خوراکی را نباید فراموش کنید

خاک دیاتومه یک ماده طبیعی است که ذاتا خواص پاک نمایندگی دارد، و اغلب در پودرهای پاک نماینده استفاده می گردد، حتی زمانی در خمیردندان به طور شایع استفاده می شد.

هم چنین خاک دیاتومه ماده ای است که برای کنترل حشرات بی نظیر است. اگر از آن به درستی استفاده گردد، خطر آن برای انسان ها و حیوانات خانگی صفر است و روشی طبیعی برای خلاص شدن از شر سوسک ها است.

از یک فروشگاه نوسازی وسایل خانه، خاربار فروشی، یا به صورت برخط خاک دیاتومه خوراکی بخرید. (توجه: خاک دیاتومه باید برچسب خوراکی داشته باشد تا مصرف آن در خانه ایمن باشد!)، آن را در بیرون خانه و محیط اطراف بپاشید.

هم چنین می توانیدخاک دیاتومه را در لبه پنجره ها و زیر درگاه های بیرونی قرار دهید. در عرض 2 روز، خاک دیاتومه جادو می نماید و خانه شما را از شر سوسک های ناخوانده خلاص می نماید.

مانند طعمه هایی که اساس شان بوریک اسید است، خاک دیاتومه در صورت مرطوب شدن بی تاثیر می گردد، پس بعد از بارش باران مطمئن شوید دوباره اطراف خانه تان از این ماده می پاشید.

خلاص شدن از شر سوسک ها : آب صابون درست کنید

با پاشیدن آب صابون به سوسکی که در حال دویدن است، به وسیله یک اسپری، می توانید سوسک را بکشید و بعد از آن به آسانی محل را تمیز کنید، این یک روش موثر برای خلاص شدن از شر سوسک ها است که باید به سرعت انجام گردد.

به هر حال، این یک روش فعال برای کنترل آفت است، که ضروری است وقتی سوسک را می بینید، آب صابون را به آن اسپری کنید- این روش روی سوسک هایی که بین کف پوش ها یا پشت دیوارها کمین نموده اند تاثیری ندارد. اما اگر هنگامی که در انتظار یک طعمه یا تله هستید تا اثر کند، گاهی سوسک ها را در حال گردش در گوشه و کنار خانه می بینید، این شیوه ای موثر و کارآمد خواهدبود. به سوسک آب صابون بپاشید، سپس کثیفی ایجاددشده را تمیز کنید. این روشی بسیار ساده برای خلاص شدن از شر سوسک ها به طور طبیعی است.

خلاص شدن از شر سوسک ها: از علف گربه بهره ببرید

نعنا گربه ای، که معمولا با عنوان سنبل الطیب، علف گربه، یا نعنا گربه ای شناخته می گردد، گیاهی از تیره نعنا با بویی تند است که برای گربه ها جذاب است.

فواید سنبل الطیب بیش تر از جذب کردن گربه ها و درست کردن دمنوش آرام بخش اعصاب برای آدم ها است. شما می توانید از آن برای خلاص شدن از شر سوسک هم بهره ببرید (و یکی از 10 برترین روش دفع پشه نیز هست).

سنبل الطیب را همان طور که برای نوشیدن درست می کنید آماده کنید (شما می توانید از دمنوش آن برای سرماخوردگی و آنفلونزا بهره ببرید)، برای هر یک فنجان آب حدودا 1 قاشق چای خوری سنبل الطیب خشک شده را بهره ببرید و بگذارید 10 تا 15 دقیقه خیس بخورد.

یک اسپری را با این دمنوش پر کنید و این ترکیب را در سرتاسر قرنیزهای خانه، نزدیک درزها، جایی که ممکن است سوسک ها پنهان شوند، پشت و زیر وسایل، و هرجای دیگری که گمان می کنید ممکن است سوسک ها در خانه تان تجمع نموده باشند، به کار ببرید.

خلاص شدن از شر سوسک : تله بطری نوشابه

شما می توانید با استفاده از یک بطری 2 لیتری نوشابه گازدار، قیچی، یک حلقه چسب نواری، و یک فنجان آب میوه شیرین (آب گواوا و انبه برای این کار خیلی خوب جواب می دهد) تله ای موثر برای سوسک درست کنید.

با استفاده از قیچی یک سوم از بالای بطری (قسمت سر بطری) را ببرید، سپس آن را وارونه کنید و سر و ته روی بطری بریده شده بگذارید، تا حالت قیفی شکل به سمت درون بطری ایجاد کند.

قسمت بریده شده را با بقیه بطری بچسبانید، سپس یطری را، به وسیله قسمت قیفی شکل، با آب میوه ای به انتخاب خودتان پر کنید.

بطری را جایی بگذارید که محتمل است سوسک باشد و صبر کنید، همین! سوسک ها آب میوه خوشمزه را بو می کشند و دوان دوان می آیند، اما نمی توانند از بطری فرار نمایند، به این طریق در تله می افتند- این گونه می توانید سوسک ها را بکشید.

این روش برای زمانی مناسب است که تعداد کمی سوسک سرگردان در خانه تان است، نه یک هجوم در ابعاد گسترده.

خلاص شدن از شر سوسک ها : اسپری اسانس

علم ثابت نموده است استفاده از اسانس های گزینش شده می تواند برای دفع حشرات و پیشگیری از هجوم آنها خوب جواب بدهد.

در 2001 پژوهشگران دانشگاه آبرن طی پژوهشی پی بردند که اسانس نعنا برای بیش از یک گونه سوسک بی نهایت سمی است.

برای ساختن یک دفع نماینده سوسک طبیعی، یک اسپری را با آب پر کنید و 20 قطره اسانس نعنای کوهی یا نعنای زینتی یا سرو به آن اضافه کنید.

این ترکیب را به شدت تکان بدهید و هم بزنید (در بعضی از انواع آن 2 قاشق غذاخوری نمک به آن اضافه می گردد یا از آب صابون استفاده می گردد) و محل هایی را که مشکل سوسک دارد - هرگونه برآمدگی یا فضا بین دیوار و قرنیز، پشت و زیر وسایل خانه (ماشین لباسشویی، مایکروویو، یخچال)-اسپری کنید.

این روش نه تنها سوسک های موجود را می کشد و ورود سوسک های جدید را به تاخیر می اندازد، بلکه رایحه ای خنک و خشک به جا می گذارد! این روشی جالب است.

چند حبه سیر در مناطقی که تحت هجوم سوسک ها قرار گرفته است بگذارید

سیر دارای بوی تندی است که معمولا سوسک ها را دور نگه می دارد. سوسک ها نمی توانند بوی سیر را تحمل نمایند و به سرعت آن جا را ترک خواهند کرد.

مواد مورد احتیاج:

چند حبه سیر تازه

روش انجام کار:

- همه حبه های سیر را پوست بکنید.

- حبه ها را در مناطق آسیب دیده و مناطق اطراف آن قرار بدهید.

- اجازه بدهید به مدت دو تا سه روز بماند و بعد آنها را بردارید و به جای شان سیر تازه بگذارید.

- این کار را به مدت دست کم ده روز انجام بدهید تا سوسک ها از آن جا نقل مکان نمایند!

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 804

به "با این روش برای همواره از شر سوسک های خانگی راحت شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این روش برای همواره از شر سوسک های خانگی راحت شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید