با مکان های تاریخی و باستانی شهر باکو آشنا شویم

به گزارش مجله جام جهان، برترین مکان های تاریخی و باستانی شهر باکو

شهر باکو، مرکز کشور آذربایجان، یکی از کشورهای حوزه دریای خزر، ترکیبی از یک شهر قدیمی قرون وسطایی با کاخ های اروپایی قرن نوزدهم و سبک شهرسازی و معماری امروزی است. اگرچه سفر به آذربایجان و بازدید از شهر باکو اندکی گرانقیمت است اما یکی از مقرون به صرفه ترین سفرهای گردشگری به یک کشور آسیایی محسوب می شود. جاذبه های گردشگری، آثار تاریخی، مکان های باستانی و طبیعت بسیار زیبا در این شهر، هر ساله تعداد زیادی از گردشگر های آسیایی و همچنین گردشگر های اروپایی را به این منطقه جذب می کند.

با مکان های تاریخی و باستانی شهر باکو آشنا شویم

این شهر از نظر تاریخی و فرهنگی، یکی از شهرهای قدیمی است که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. در ادامه این مطلب با مکان های تاریخی و باستانی شهر باکو آشنا می شویم.

در صورتی که به سفر به کشورهای آسیایی علاقمند هستید ، تور گرجستان هم میتوانند پیشنهاد خوبی برای شما باشد. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است.برای مشاهده قیمت تور گرجستان نیز می توانید به سایت خبرنگاران مراجعه کنید.

1-برج مایدن (Maiden Tower) از مکان های تاریخی شهر باکو

یکی از آثار باستانی و مکان های تاریخی در شهر باکو که می توانید در سفر به این شهر از آن تماشا کنید، یک برج استوانه ای و اسرار آمیز است که داستان هیجان انگیزی را در خود، پنهان داشته است.

تاریخچه این برج مجذوب کننده حدود بیش از هزار سال قبل باز می شود. این برج در فهرست میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده است. قبل از اینکه این برج در قرن هجدهم به یک برج مراقبت تبدیل شود، به یک معبد مخصوص پیروان زرتشتی اختصاص داشته است. ساختار برج، 29 متر ارتفاع دارد. از طریق پلکان می توانید به بالای برج دسترسی داشته باشید. برای بازدید از برج مایدن از ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر می توانید به این مکان مراجعه کنید. قیمت بلیط ورودی برای بازدید از برج حدود 6 دلار است.

[cn-suggest-posts sts=بررسی دقیق و آشنایی با تفریحات ساحلی باکو stl=https://deltaban.com/baku-beach-vacations/ sbs=بلیط هواپیما باکو sbl=https://deltaban.com/flights/baku-flight-ticket/]

2- کاخ شیروان شاه (Shirvanshah Palace) از مکان های تاریخی شهر باکو

یکی دیگر از زیباترین و مجذوب کننده ترین آثار باستانی و مکان های تماشای در شهر باکوT کاخ شیروان شاه است. این کاخ پادشاهی به مدت 800 سال، مکان امپراطوری پادشاهان بوده است. در قرن 15 میلادی این کاخ سلطنتی به مجموعه ای از کاخ پادشاهی، مسجد و مقبره ها مبدل گشت که در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است.

مقبره اولین امپراتور در کاخ پادشاهی شیروان شاه، این مکان را به یکی از بهترین جاذبه های گردشگری تاریخی شهر باکو مبدل ساخته است. برای بازدید از این مکان از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر می توانید به این محل مراجعه کنید. قیمت بلیط بازدید از کاخ، حدود 6 دلار است. این کاخ باستانی از ایستگاه متروی Icharishahar 5 دقیقه، پیاده فاصله دارد. برای دسترسی دقیق به مکان کاخ شیروان شاه می توانید از نقشه گوگل مپ استفاده کنید.

3-موزه تاریخ آذربایجان

موزه تاریخ آذربایجان یکی از مکان های مجذوب کننده برای دسترسی به تاریخ و تمدن کشور آذربایجان در شهر باکو است. سفر به باکو این فرصت را در اختیار شما قرار خواهد داد که اطلاعات بیشتری در خصوص تاریخ این سرزمین به دست آورید و نمایشگاه های مربوط به آثار گذشته را در این موزه تماشا کنید.

بیش از 300000 آثار تاریخی در یک فضای نمایشگاهی به سبک رنسانس ایتالیا که نمادی از تاریخ و تمدن این سرزمین را به نمایش می گذارد، در موزه تاریخ آذربایجان وجود دارد. بزرگترین موزه این کشور متعلق به موزه تاریخی آذربایجان بوده و هم اکنون یکی از برجسته ترین مکان های گردشگری شهر به شمار می رود. برای بازدید از این موزه از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر با قیمت حدود 3 دلار می توانید اقدام کنید.

4-مسجد تِزه پیر (Teze Pir Mosque)

یکی از آثار باستانی شهر باکو مسجدی است که با مناره های طلایی ساخته شده است.

این مسجد در انقلاب اکتبر سال 1917 به تاراج رفت اما مجدداً در سال 1943 بازسازی شد. هم اکنون ساختمان و معماری این مسجد یکی از مجذوب کننده ترین جاذبه های گردشگری باکو محسوب می شود.

5-آتشفشان های گل آلود (MUD VOLCANOES)

یک مکان مجذوب کننده و تماشای در شهر باکو در آذربایجان حدود 10 کیلومتری از جنوب گوبوستان واقع شده است. این مکان شامل یک سری از آتش فشان هایی است که به طور کامل با ارتفاع متفاوت تا حداکثر 2 متر با عنوان آتشفشان های گل آلود معروفیت یافته اند.

وسیع ترین آتشفشان های گل آلود در جهان با 1000 متر ارتفاع، متعلق به این سرزمین هستند. گل و لایی که از داخل این آتشفشان ها فوران می کنند بسیار سرد هستند و مانند آتشفشان گدازه های داغ، حرارتی تولید می کنند! برخی معتقدند این آتشفشان ها دارای خواص درمانی نیز هستند.

5-معبد آتشگاه - معبد آتشگاه زرتشتیان

حدود 30 کیلومتر دورتر از مرکز شهر سوراخانی، معبد معروف به عنوان معبد آتشگاه با یک فضای داخلی آتش واقع شده است. تاریخچه این معبد باستانی به حدود قرن هجدهم باز می شود؛ زمانی که تجار هندو به شهر باکو سفر می کردند و داروها و ابزارهای چوبی هندی را برای تجارت با خود به همراه داشتند. با توجه به اینکه شهر باکو در راستا جاده ابریشم واقع شده است، بازرگانان و توریست ها و گردشگران از جهانی شرق به این سرزمین وارد می شدند. بنابر این معبد آتشگاه به یک محل عبادت زرتشتیان تبدیل شد.

اکتشافات باستان شناسی منجر به کشف نشانه ها، متن ها و علامت هایی از مذهب هندو و البته نه زرتشتیان در این آتش کده شد. بازدید از این مکان تاریخی در شهر باکو برای تمام گردشگرانی که به مکان های باستانی و هیجان انگیز علاقه مند هستند، بسیار مناسب است. پیشنهاد می کنیم با یک سفر سه روزه به آذربایجان از این آتشگاه تماشا کنید.

6-پارک ملی گوبوستان (GOBUSTAN NATIONAL PARK)

یکی از مکان های تاریخی و باستانی و البته یکی از جاذبه های گردشگری شهر باکو متعلق به یک پارک تفریحی با نام پارک ملی گوبوستان است. قدمت این پارک گردشگری به حدود 40 هزار سال قبل باز می شود. دلایلی که این ادعا را تأیید می کند در نقاشی ها و سنگ نوشته هایی است که بر روی صخره های داخل پارک وجود دارند.

این نمادها و نشانه ها معرف فعالیت های مردم باستان در این سرزمین می باشند. تصاویری از جشن مردم باستان، حیوانات و سایر علامت ها، نمادی از این اثر تاریخی هستند. پارک ملی گوبوستان در حدود 64 کیلومتری از جنوب شرقی شهر باکو قرار گرفته است. بهترین راه برای دسترسی به این پارک ملی استفاده از اتوبوس شماره 88 یا 320 از ایستگاه ساهیلی می باشد. اگر بخواهید به سمت این جاذبه گردشگری حرکت کنید باید از اتوبوس شماره 195 استفاده کنید. خدمات تاکسی های گردشگری در حدود 5 دقیقه در نزدیکی موزه گوبوستان، شما را به پارک ملی گوبوستان می رسانند.

[cn-suggest-posts sts=بهترین تفریحات رایگان تفلیس گرجستان stl=https://deltaban.com/free-georgia-tbilisi-vacation/ sbs=تور گرجستان sbl=https://deltaban.com/georgia-tours/]

7-کوهستان سوزان (YANAR DAGH (BURNING MOUNTAIN

یکی از جاذبه های گردشگری و مکان های تاریخی شهر باکو متعلق به کوهستان سوزان است که به قدری شگفت انگیز و حیرت آور است که تصمیم گرفتیم در این مطلب آن را معرفی کنیم.کوهستان سوزان یاYANAR DAGH در حدود 25 کیلومتری از شمال شرقی شهر باکو واقع شده است. این کوهستان، همیشه به طور پیوسته در حال سوختن است و هرگز تمام نمی شود!! شعله های آتش از ذخایر گازی زیر زمینی زبانه می کشند؛ در صورتیکه هیچ سیستم لوله کشی برای انتقال گاز وجود ندارد. تماشای این جاذبه بی نظیر را در سفر به شهر باکو از دست ندهید.

8-ونیز کوچک (Mini Venice)

شاید تا کنون شهری که دارای کانال های آبی پیوسته باشد را مشاهده نکرده باشید. شهر باکو با عنوان ونیز کوچک نیز نام گرفته است. کانال های داخل شهر از طریق پل ها با یکدیگر ارتباط دارند. مردم محلی و گردشگران با قایق در این کانال ها گردش می کنند. البته تاریخ راه اندازی این کانال های آبی به سال 1960 برمی شود. یکی از مجذوب کننده ترین مکان های تماشای شهر باکو، سوار شدن بر قایق و حرکت در کانال های آبی است.

پیش از سفر به تور آذربایجان راجع به تماشای های این کشور مطالعه کافی داشته باشید تا بتوانید از زمانی که در این کشور سپری می کنید بهترین و بیشترین استفاده رو بکنید.

سفر به این مکان میتواند بسیار مجذوب کننده و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید آنلاین بلیط پرواز خارجی از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو آنلاین هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

منبع: دلتابان
انتشار: 11 دی 1400 بروزرسانی: 11 دی 1400 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1452

به "با مکان های تاریخی و باستانی شهر باکو آشنا شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با مکان های تاریخی و باستانی شهر باکو آشنا شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید