تور ارزان چین: بعضی کشورها مسافران واکسینه شده با این واکسن چینی را نمی پذیرند

به گزارش مجله جام جهان، در حال حاضر تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا مسافران واکسینه شده با دوزهای واکسن های مورد تایید آژانس دارویی اروپا شامل فایزر و بیون تک، مدرنا، آسترازنکا و جانسون اند جانسون را در صورتیکه ویزا داشته باشند می پذیرد. اغلب این کشورها بعلاوه واکسن آسترازنکای فراوری شده در هند را هم قبول دارند.

تور ارزان چین: بعضی کشورها مسافران واکسینه شده با این واکسن چینی را نمی پذیرند

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

از سوی دیگر سازمان دنیای بهداشت واکسن فراوریی چین با نام سینوفارم را تایید نموده است اما هنوز آژانس دارویی اروپا تصمیمی در این زمینه نگرفته است و سازمان فراوری نماینده واکسن سینوفارم هم درخواستی را برای این نهاد اروپایی ارائه ننموده است در حالیکه نهاد چینی فراوری نماینده واکسن دیگر این کشور با نام سینوواک درخواست خود را به آژانس دارویی اروپا داده است. این موضوع باعث شده است تا این واکسن در کشورهای اتحادیه اروپا کمتر شناخته گردد.

گرچه اتحادیه اروپا در اواخر ماه مه گذشته به کشورهای عضو توصیه کرد محدودیت های سفرهای غیرضروری برای مسافران کشورهای ثالث که آخرین دوز واکسن های تایید شده از سوی سازمان دنیای بهداشت و آژانس دارویی اروپا را دست کم 14 روز قبل از سفر زده باشند برداشته گردد، اما همچنان بسیاری از کشورهای عضو تنها مسافرانی را پذیرش می نمایند که واکسن های مورد تایید نهاد اروپایی را دریافت نموده باشند.

طبق اطلاعات موجود در سایت visaguide بعضی از کشورهای اروپایی (عضو اتحادیه اروپا و منطقه شنگن) واکسن سینوفارم را تایید نموده اند و اجازه می دهند مسافرانی که دو دوز این واکسن را دریافت نموده اند وارد کشورهایشان شوند.

این کشورها شامل لیست زیر است:

  • اتریش
  • قبرس
  • یونان
  • مجارستان
  • ایسلند
  • هلند
  • اسپانیا
  • سوئد
  • فنلاند
  • سوئیس

اسپانیا یکی از نخستین کشورهایی بود که واکسن سینوفارم را به رسمیت شناخت. در واقع تاکید اسپانیا بر تاییدیه سازمان دنیای بهداشت هم بود. چند ماه پیش مقامات اسپانیا تاکید کردند هر واکسنی که از سوی سازمان دنیای بهداشت و آژانس دارویی اروپا تایید شده باشد، پذیرفته می شوند.

به منظور تسهیل فرایند سفر و حمایت از آزادی جابجایی، هلند هم تصمیم گفت مسافرانی که با سینوفارم واکسینه شده اند اجازه ورود بدهد. هلند گواهی واکسیناسیونی را می پذیرد که نشان می دهد واکسیناسیون با سینوفارم صورت گرفته است و حاوی تمام اطلاعات ضروری است. در واقع واکسن سینوفارم فراوری پکن چین مورد قبول است.

موسسه بهداشت و رفاه فنلاند هم اظهار داشت تمام مسافرانی را می پذیرد که واکسن های تایید شده آژانس دارویی اروپا و سازمان دنیای بهداشت را دریافت نموده اند. بنابراین حتی کسانیکه سینوفارم تزریق نموده اند می توانند به این کشور سفر نمایند.

اما درباره اتریش ماجرا کمی فرق دارد. گرچه این کشور سینوفارم را به اسم یک واکسن که مصونیت ایجاد می نماید به رسمیت می شناسد اما مقامات این کشور گفته اند مسافران واکسینه شده با این واکسن مجاز به ورود به هتل ها، رستوران ها در این کشور نیستند. مقامات اتریش می گویند دو واکسن سینوفارم و سینوواک برای ورود به هتل ها، رستوران ها در داخل اتریش مناسب نیست.

علاوه بر کشورهای ذکر کشور گرجستان، مقدونیه شمالی، مونته نگرو و صربستان در قاره اروپا هم سینوفارم را به اسم واکسن معتبر به رسمیت می شناسند. با این حال کشورهای دیگر مانند آلمان، فرانسه، ایتالیا … هنوز در این رابطه تصمیم نگرفته اند و مبنا را تصمیم آژانس دارویی اروپا قرار داده اند.

طبق آخرین اطلاعات تا به امروز 72 کشور دنیا تزریق واکسن سینوفارم را در کشورهای خود تایید نموده اند. ایران هم اغلب شهفرایندان خود را با این واکسن واکسینه نموده است و دوزهای زیادی از این واکسن چینی اخیرا وارد کشور شده است.

واکسن سینوفارم فراوری چین در تاریخ هفت ماه مه 2021 از سوی سازمان دنیای بهداشت برای استفاده اضطراری تایید و چراغ سبز برای عرضه این واکسن در سطح دنیا داده شد. سازمان دنیای بهداشت اظهار داشت که پیش بینی می گردد این واکسن بتواند در مقابل علائم بیماری و بستری در بیمارستان، ایمنی 79 درصدی ایجاد کند.

اطلاعات این گزارش تا تاریخ 11 سپتامبر (20 شهریور 1400)تنظیم شده است. ممکن است در آینده لیست کشورها تغییر کند.

منبع: خبرکانادا
انتشار: 26 شهریور 1400 بروزرسانی: 26 شهریور 1400 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1336

به "تور ارزان چین: بعضی کشورها مسافران واکسینه شده با این واکسن چینی را نمی پذیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان چین: بعضی کشورها مسافران واکسینه شده با این واکسن چینی را نمی پذیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید