بررسی سرطان در طی جراحی

به گزارش مجله جام جهان، مایکل جیاکملی (Michael Giacomelli)، دانشجوی پسادکترا در انستیتوی تحقیقاتی ماساچوست یک روش تصویربرداری سریع و تازه برای سرطان را مورد بررسی قرار داده است. تشخیص سرطان و مخصوصاً ارزیابی سرطان، یک تکنولوژی 100 ساله است که پیشرفت اندکی در طی سال های اخیر داشته است. ما یک تکنولوژی بر پایه لیزرهای التراسونیک توسعه داده ایم که بوسیله آن نمونه ها در زمان برش و تحت عمل، مورد اسکن قرار می گیرند. مزیتی که ما ایجاد کرده ایم، تصویربرداری در آن واحد می باشد.

بررسی سرطان در طی جراحی

تشخیص سرطان و ارزیابی سرطان

چکیده

مایکل جیاکملی (Michael Giacomelli)، دانشجوی پسادکترا در انستیتوی تحقیقاتی ماساچوست یک روش تصویربرداری سریع و تازه برای سرطان را مورد بررسی قرار داده است. تشخیص سرطان و مخصوصاً ارزیابی سرطان، یک تکنولوژی 100 ساله است که پیشرفت اندکی در طی سال های اخیر داشته است. ما یک تکنولوژی بر پایه لیزرهای التراسونیک توسعه داده ایم که بوسیله آن نمونه ها در زمان برش و تحت عمل، مورد اسکن قرار می گیرند. مزیتی که ما ایجاد کرده ایم، تصویربرداری در آن واحد می باشد.

تعداد کلمات: 578 کلمه / تخمین زمان مطالعه: 3 دقیقه

نویسنده: کاترین هینمن

مترجم: حبیب الله علیخانی

چرا روش های شناسایی کنونی سرطان نیازمند بهبود می باشند؟

بنابراین، یک بافت شناسی برای انجام فرایند مورد نیاز می باشد. بنابراین، بیماران بعد از یک عمل، به خانه برده می شوند و سپس بعد از یک تأخیر، بافت آنها بوسیله دکتر مربوطه بررسی می شود و این تعیین می شود که آیا اندازه مناسبی از بافت خارج سازی شده است یا نه؟ اگر این کار به درستی انجام نشده باشد، بیمار دوباره به بیمارستان برده می شود. در مورد سرطان سینه، تعداد زیادی از بیماران، بارها به بیمارستان فراخوانده می شود. بنابراین، باید تلاش کرد تا کل تومور در همان ابتدا برداشته شود.

اگر شما بخواهید یک تکه بافت را در حین جراحی ارزیابی کنید، شما گزینه های بسیار محدودی دارید. و به عنوان نتیجه، عمل های زیادی مخصوصاً در زمان بروز سرطان سینه، باید انجام شود. هیچ تصویربرداری میکروسکوپیکی و یا روش تشخیص پیشرفته ای برای این کار توسعه نیافته است.

تکنولوژی که ما توسعه داده ایم، میکروسکوپی چند فونونی نامیده می شود. در این روش از پالس های لیزری فموثانیه ای برای تمرکز عمقی بر روی بافت، استفاده می شود. چیزی که ما توسعه داده ایم، یک سیستم پرتابل است. این وسیله می تواند برای بررسی قطعات بزرگ از یک ماده در مدت زمان چند دقیقه، استفاده شود.

این تکنولوژی چه مزیت هایی برای بیماران مبتلا به سرطان سینه دارند؟

دلیل اصلی که ما در مورد جراحی های چندگانه با این مشکل روبرو هستیم، این است که اسلایدهای تصویری زمانی برابر یک روز برای آماده سازی نیاز دارند. بنابراین، اگر شما بتوانید این اسلایدها را به صورت آنلاین تولید کنید و یا بتوانید تصویری ایجاد کنید که معادل آن اسلایدها باشد، شما می توانید به سادگی و در زمان برش، به بافت نگاه کنید. این کار موجب می شود تا بتوانید تعیین کنید که آیا بافت اطراف به سرطان دچار شده است یا نه؟

بیشتر بخوانید: سرطان چیست؟

آیا این روش می تواند برای سایر انواع سرطان استفاده شود؟

یک گروه از محققین در مرکز سرطان Memorial Sloan Kettering وجود دارد که در حال کار بر روی درمان سرطان پوست با استفاده از روشی مشابه است. آنها به موفقیت قابل توجهی دست یافتند. همچنین گروه های تحقیقاتی دیگر نیز با این روش در حال بررسی درمان سرطان پرستات می باشند.

توسعه های آینده

از لحاظ توسعه فنی، من فکر می کنم که این روش، روشی بسیار مهم می باشد. نمونه های آزمایشی از این ابزارها، در حدود 250 پوند وزن دارند و میزان ای در حدود یک یخچال دارند. ما در حال کار بر روی ورژن هایی هستیم که تنها چند پوند وزن دارند. من در پی راهی هستیم تا بتوانیم به صورت داخل بافتی، تصویربرداری کنیم. بنابراین، به جای برش بافت و تصویربرداری، تنها به داخل میکروسکوپ نگاه می کنیم و تکنولوژی موجود موجب می شود تا بتوانیم از بافت زیر به خوبی تصویربرداری کنیم.

منبع

https://www.insidescience.org

استفاده از مطالب این مقاله با ذکر منبع راسخون، بلامانع می باشد.

منبع: راسخون
انتشار: 25 آبان 1400 بروزرسانی: 25 آبان 1400 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1403

به "بررسی سرطان در طی جراحی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بررسی سرطان در طی جراحی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید