ترفندهای مرتب کردن آشپزخانه

به گزارش مجله جام جهان، گاهی همه تلاشتان بی فایده به نظر می رسد. بسته های آرد و حبوبات روی هم آوار می شوند و خوراکی های نادیدنی در قفسه های یخچالتان کپک می زنند. مرتب کردن آشپزخانه برخلاف آنچه که تصور می کنید، کار چندان سختی نیست. اگر از نظم دهنده ها یا ارگنایزرها و چند روش ساده برای تفکیک کابینت ها و قفسه ها یاری بگیرید، دیگر نیازی نیست که برای نظم دادن به آشپزخانه، هر هفته زمان زیادی را سپری کنید. در ادامه این مطلب ترفندهای مرتب کردن آشپزخانه را به شما معرفی می کنیم.

ترفندهای مرتب کردن آشپزخانه

ترفندهای مرتب کردن آشپزخانه : حوله را از روی زمین جمع کنید

یکی از ترفندهای مرتب کردن آشپزخانه جمع کردن حوله هاست. افتادن حوله روی زمین، ممکن است یکی از مسائل همیشگی آشپزخانه شما باشد. برای خلاص شدن از این مشکل، به چند سانتی متر چسب پارچه ای احتیاج دارید. آن را با چند کوک روی حوله محکم کنید و حوله را به آویز روی کابینتی یا دستگیره فر بیندازید.

به یخچال و فریز نظم دهید

ظرف های کوچک نظم دهنده یخچال را از یاد نبرید و برای مرتب کردن آشپزخانه از آنها یاری بگیرید. آنها آشپزخانه شما را نجات می دهند و مانع فراموش شدن خوراکی ها در یخچال و کپک زدنشان می شوند. این ظرف ها را (پلاستیکی یا تلقی) در چند سایز تهیه کنید و با یاریشان به یخچالتان سر و سامان دهید.

خوراکی هایی که در فریزر قرار می دهید را هم به تفکیک در سبدهای نظم دهنده بگذارید و تاریخ خرید و مورد استفاده آن را با برچسب های کاغذی روی هر بسته بچسبانید.

جعبه دستمال کاغذی را دور نریزید

جعبه دستمال کاغذی را بعد از تمام شدن دور نریزید از آنها برای مرتب کردن آشپزخانه بهره ببرید. با لبه تیز کارد، به سادگی چسب یک جهت از آن را باز کنید، کیسه های نایلونی اضافی را دانه دانه تا کنید و روی هم بچینید و سپس در جعبه بگذارید. سپس دوباره دیواره های مقوایی جعبه را به هم بچسبانید.

قرار نیست وسایل همواره در کابینت باشند

دیواره یخچال می تواند مثل یک کابینت کوچک عمل کند، به شرط آنکه ابزار لازم را تهیه نموده باشید. استفاده از دیواره های یخچال و کابینت یکی از ترفندهای مرتب کردن آشپزخانه است. اگر نمی خواهید نصب یک نظم دهنده دیواری یخچال شما را خراب کند، می توانید از دیواره داخلی یکی از کابینت ها بهره ببرید. نظرتان در خصوص کابینت در هم ریخته زیر سینک چیست؟

آبچکان فقط جای ظرف ها نیست

می توانید قوطی های کنسرو انبار شده در آشپزخانه را در یک نظم دهنده ظروف بچینید و گوشه یکی از کابینت ها بگذارید. اگر این روش به نظرتان جاگیر است، می توانید از یک زونکن بهره ببرید و کنسرو ها را داخل آن روی هم بچینید.

سرویس غذا خوری را پراکنده نچینید

اگر بشقاب های دم دستی تان سنگین نیستند، با استفاده از نظم دهنده ظرف، هر دست بشقاب را در کنار هم بچینید. می توانید از این روش برای یکجا قرار دادن ظروف پیک نیک هم بهره ببرید. پس استفاده از نظم دهنده ها یکی از ترفندهای منظم کردن آشپزخانه است.

مرتب کردن آشپزخانه با نظم دهنده ها

آویزی که حوله تان را روی آن قرار داده اید، از جهت دیگر هم قابل استفاده است. می توانید اسپری های شویده را از جهت داخل کابینت، روی آن آویزان کنید.

تخته های برش را در کابینت رها نکنید

یک ترفند منظم کردن آشپزخانه نظم دادن به تخته های برش است. یک نظم دهنده ساده را به دیواره داخلی کابینت پیچ کنید و تخته های برش یا حتی سینی های چای را داخل آن بگذارید. می توانید چنین فضایی را برای قرار دادن جعبه های حبوبات و غلات هم ایجاد کنید.

ملاقه ها را نجات دهید

با آویزهای ساده و کوچکی که می توانید به راحتی تهیه کنید، تکلیف ملاقه ها و کفگیرها را روشن کنید. در کابینت شما، جای خوبی برای نگهداری آنها خواهد بود.

کابینت را بخش بندی کنید

یک میله پلاستیکی یا فلزی را داخل یکی از کابینت ها پیگ کنید و از شوینده های اسپری ای گرفته تا جارو دستی و وسایل دیگری از این دست را رویش آویزان کنید.

همه چیز را در آشپزخانه انبار نکنید

یکی از ترفندهای مرتب کردن آشپزخانه انبار نکردن است، قرار نیست همواره شوینده ها را در کابینت آشپزخانه نگه دارید. اگر در خانه انباری دارید، با استفاده از سبدهای پلاستیکی، می توانید فضای مناسبی برای شوینده ها ایجاد کنید.

منبع: کتاب کاله
انتشار: 15 شهریور 1401 بروزرسانی: 15 شهریور 1401 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1676

به "ترفندهای مرتب کردن آشپزخانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترفندهای مرتب کردن آشپزخانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید