تمام پهپادها ردیابی می شود

به گزارش مجله جام جهان، اداره هوانوردی فدرال آمریکا تصمیم دارد تمام پهپادهای بدون سرنشین در ایالات متحده را ردیابی کند.

تمام پهپادها ردیابی می شود

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله جام جهان به نقل از انگجت، اداره هوانوردی فدرال آمریکا تصمیم دارد همه تمام پهپادهای بدون سرنشین در ایالات متحده را ردیابی کند.

یک قانون پیشنهادی جدید می تواند به تصویب گسترده برای کنترل هواپیماهای بدون سرنشین تجاری منجر شود.

اداره حمل و نقل هوایی فدرال می خواهد قوانین جدیدی را اجرا کند که امکان شناسایی و ردیابی از راه دور هواپیماهای بدون سرنشین را فراهم می کند.

تحت این پیشنهاد که برای مشاهده در وب سایت اداره هوانوردی فدرال در دسترس است، پهپادها ملزم به ارائه اطلاعات شناسایی خود به طور مستقیم هستند و همین اطلاعات را از طریق اتصال به اینترنت به سیستم ردیابی موقعیت مکانی FAA منتقل می کنند.

پهپادهائی که فقط در فاصله 400 پا از اپراتورهای خود پرواز می کنند، مجبور نیستند این اطلاعات رادر دسترس بگذارند، اما باز هم باید آن را از طریق اینترنت به سیستم انتقال دهند. شایان ذکر است، اپراتورها می توانند در صورت تمایل به محافظت از حریم شخصی خود، بین شماره سریال پهپاد خود یا یک کد الفبایی به طور تصادفی تولید کرده و از آنها به عنوان شناسه دستگاه های خود استفاده کنند.

در حالی که سیستمی که بتواند هواپیماهای بدون سرنشین را ردیابی کند ممکن است مانند یک چیز بد به نظر برسد، اجرای آن در واقع یک گام ضروری برای دستیابی گسترده به استفاده از پهپادها برای مقاصد تجاری است.

در واقع، کنگره از طریق اداره هوانوردی فدرال در سال 2016 خواست تا سیستمی برای ردیابی هواپیماهای بدون سرنشین ایجاد کند.

اداره فدرال هوانوردی اداره ای از واحد ترابری ایالات متحده آمریکا است که وظیفه کنترل و سرپرستی همه امور هوانوردی غیرنظامی در آمریکا را به عهده دارد. اداره هوانوردی فدرال اجازه نامه های ملی پرواز و همچنین پرتاب های فضایی را صادر می کند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 242

به "تمام پهپادها ردیابی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمام پهپادها ردیابی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید