خبرنگاران کیفیت هوای کلانشهر مشهد سالم است

به گزارش مجله جام جهان، مشهد- خبرنگاران- میانگین شاخص کیفیت هوای روز شنبه 24 اسفند در کلانشهر مشهد شرایط سالم را نشان می دهد.

خبرنگاران کیفیت هوای کلانشهر مشهد سالم است

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی به خبرنگار مجله جام جهان گفت: این شاخص در 21 ایستگاه سنجش کیفیت هوای مستقر در کلانشهر مشهد نشانگر شرایط سالم است و میانگین کنونی شاخص کلی کیفیت هوای این شهر 75 ای.کیو.آی می باشد.

تورج همتی اضافه کرد: کیفیت هوا در منطقه چمن با 105 ای.کیو.آی در شرایط هشدار و آلوده برای گروه های حساس قرار گرفته است و کیفیت هوا در منطقه خاقانی با 41 ای.کیو.آی در شرایط پاک قرار گرفته است.

وی ادامه داد: شایسته است شهروندان مشهد و زائران و مسافران در این کلانشهر با بهره گیری از ناوگان حمل و نقل عمومی و استفاده نکردن از خودروهای شخصی نقش موثر خود را در بهبود شرایط هوا ایفا نمایند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا 50 ای.کیو.آی به معنای شرایط پاک و بین 51 تا 100 ای.کیو.آی به معنای شرایط سالم است.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد 101 تا 150 ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و بچه ها و بین اعداد 151 تا 200 ای.کیو.آی نیز به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می گردد.

همچنین قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد 201 تا 300 ای.کیو.آی حالت اضطرار و بالاتر از عدد 300 نیز حالت بحرانی را نشان می دهد.

مردم مشهد طی سال گذشته 45 روز هوای پاک، 275 روز هوای سالم و 45 روز هوای ناسالم تنفس کردند.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 393

به "خبرنگاران کیفیت هوای کلانشهر مشهد سالم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کیفیت هوای کلانشهر مشهد سالم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید