درج قیمت های غیرواقعی در سایتهای آگهی املاک

به گزارش مجله جام جهان، در حالی که وزیر راه و شهرسازی و رئیس اتحادیه مشاوران املاک با ازسرگیری درج قیمت در آگهی املاک وبسایت های اینترنتی و اپلیکیشن های موبایلی مخالفند، این وبسایت ها قیمت سازی را شروع نموده اند.

درج قیمت های غیرواقعی در سایتهای آگهی املاک

به گزارش مهر،22 دی ماه بود که امکان درج قیمت در آگهی های املاک وب سایت های مشهور اینترنتی فراهم و ممنوعیت درج قیمت ها با دستور دادستانی تهران، پس از 8 ماه، لغو شد.

24 اردیبهشت سال جاری بود که با دستور دادستانی، اپلیکیشن های موبایلی آگهی ها، از درج قیمت منع شدند.

مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک از مخالفان بازگشت قیمت پیشنهادی مالکان به آ گهی های اینترنتی است و علت آن را مذاکرات مدیران سایت های اینترنتی با بعضی اعضای هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس و پادرمیانی چند نماینده با دادستانی برای امکان درج قیمت عنوان نموده است.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی نیز با بازگشت قیمت ها به اپلیکیشن های آگهی املاک ابراز مخالفت کرد و از ارسال نامه وزارت راه و شهرسازی به دادستانی برای منع مجدد قیمت ها اطلاع داد.

وی معتقد است قیمت سازی اپلیکیشن ها و وب سایت های آگهی املاک، التهاب آفرین است و به قیمت ها دامن می زند.

به نظر می رسد با توجه به بازگشت آرامش به بازار مسکن در ماه های آبان و آذر که تورم بخش مسکن ثابت یا منفی بود و همچنین پیش بینی ادامه فرایند کاهش متوسط قیمت مسکن در تهران در انتها دی ماه، اقدام بعضی وب سایت های انتشار آگهی های املاک مبنی بر درج قیمت های ساختگی، به تشنج احتمالی در بازار مسکن دامن بزند.

به عنوان مثال در یکی از وب سایت های مشهور انتشار آگهی املاک، قیمت واحد مسکونی 30 سال ساخت در خیابان پیروزی تهران متری 100 میلیون تومان فایل نموده است.

این در حالی است که بر اساس گزارش بانک مرکزی از بازار مسکن پایتخت در آذر ماه، متوسط قیمت مسکن در منطقه 13 تهران، متری حدوداً 29 میلیون تومان است.

منبع: فرارو
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 978

به "درج قیمت های غیرواقعی در سایتهای آگهی املاک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درج قیمت های غیرواقعی در سایتهای آگهی املاک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید