درخواست جنجالی سناتور های آمریکا از بایدن درباره ابراهیم رئیسی

به گزارش مجله جام جهان، در حالی که حدود یک هفته تا شروع به کار دولت ابراهیم رئیسی زمان به جای مانده است، سناتورهای جمهوری خواه سنا که پیش از این هم تحرکاتی را علیه فعالیت های هسته ای ایران در پیش گرفته بودند، با ارسال نامه ای، جنگ روانی علیه دولت نو ایران را شروع کردند و از جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده خواستند تا مانع از ورود رئیس جمهور منتخب ایران و دیگر مقام های ایرانی به نشست سالانه آینده سازمان ملل در نیویورک گردد.

درخواست جنجالی سناتور های آمریکا از بایدن درباره ابراهیم رئیسی

به گزارش فارس به نقل از وبگاه تام کاتن، 6 سناتور جمهوری خواه به نام های تام کاتن سناتور جمهوری خواه استان آرکانزاس، چاک گراسلی سناتور جمهوری خواه استان آیووا، مارشا بلک برن سناتور جمهوری خواه استان تنسی، ریک اسکات سناتور جمهوری خواه استان فلوریدا، مارکو روبیو سناتور جمهوری خواه استان فلوریدا و تد کروز سناتور جمهوری خواه استان تگزاس روز گذشته با ارسال نامه ای به جو بایدن رئیس جمهور آمریکا خواهان ممانعت از صدور ویزا برای ابراهیم رئیسی رئیس جمهور منتخب و دیگر مقام های ایرانی برای حضور در مجمع عمومی ماه سپتامبر 2021 سازمان ملل شدند.

این سناتورهای جمهوری خواه با تکرار ادعاهای بی اساس پیشین، رئیس جمهور منتخب ایران را به نقض حقوق بشر متهم کردند و خواهان تحریم وی شدند.

سناتورهای جمهوری خواه در نامه خود این گونه نوشتند: ابراهیم رئیسی باید طبق قوانین آمریکا تحت تحریم باقی بماند. در صورتی که سازمان ملل همچنان برنامه فعلی خود برای برگزاری نشست حضوری را در پیش بگیرد، کاخ سفید باید مانع از صدور ویزا برای رئیسی و دیگر رهبران ایران برای حضور در این نشست گردد.

این اولین بار نیست که سناتورهای جمهوری خواه کنگره کوشش می نمایند قبل از آن که دولت تازه ایران روی کار بیاید، آن را مورد هجمه قرار دهند و اتهامات بی اساسی را بر آن وارد نمایند به طوری که چندی پیش، 17 سناتور جمهوری خواه کنگره با تکرار اتهام های حقوق بشری به رئیس جمهور منتخب ایران، طرحی را برای وضع تحریم علیه رئیسی به سنا ارائه دادند.

اتهام زنی های بعضی کشورهای غربی به ویژه ایالات متحده به رئیس جمهور منتخب ایران در شرایطی است که رئیسی در اولین نشست مطبوعاتی خود با خبرنگاران داخلی و خارجی در پاسخ به این سؤالات حقوق بشری گفت: مدعیان حقوق بشر باید جواب دهند که اگر یک قاضی از امنیت جامعه و حقوق مردم دفاع کرد، آیا نباید مورد تشویق قرار گیرد که امنیت مردم را در برابر تهدیدها حفظ نموده است؟ افتخارم این است که هر جا بوده ام از حقوق مردم، امنیت مردم و آرامش مردم دفاع کردیم و امروز هم خود را موظف به این کار می دانم که از حقوق انسان ها دفاع کنم. کسانی که مدعی هستند باید به وجودآورندگان داعش را مورد مواخذه قرار دهند. مسلما اگر اینها مورد مواخذه قرار گیرند جهان به صلح خواهد رسید.

هفتاد و ششمین جلسه مجمع عمومی سازمان ملل طبق برنامه ریزی های قبلی قرار است 14 سپتامبر 2021 (23 شهریور ماه) برگزار گردد.

تام کاتن به همراه دیگر شرکای جمهوری خواه خود بارها با ارائه طرح های مختلف، کوشش کردند تا تحریم ها علیه جمهوری اسلامی را تشدید نمایند.

در اردیبهشت ماه سال جاری، تام کاتن به همراه 14 سناتور جمهوری خواه دیگر، با ارسال نامه ای به سه شرکت و گروه اقتصادی عظیم به آنها درباره هر گونه مراوده با شرکت های ایرانی در صورت برطرف تحریم ها علیه این کشور هشدار داده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1285

به "درخواست جنجالی سناتور های آمریکا از بایدن درباره ابراهیم رئیسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست جنجالی سناتور های آمریکا از بایدن درباره ابراهیم رئیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید