دولت از آلمانی ها خواست برای فینال مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا به لندن نروند

به گزارش مجله جام جهان، مقام های دولتی در آلمان از شهروندان درخواست می نمایند به علت شیوع گسترده ویروس هندی در انگلیس برای تماشای فینال مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا به مرکز این کشور سفر ننمایند.

دولت از آلمانی ها خواست برای فینال مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا به لندن نروند

با تور ارزان آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان از شهفرایندان آلمانی درخواست کرد که برای تماشای فینال مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا به لندن سفر نکنند.

وی در گفتگویی با یک رسانه آلمانی تاکید نمود که لندن یک منطقه خطر کرونایی با ویروس جهش یافته است و کسی که از این کشور باز می گردد باید دو هفته در قرنطینه قرار گیرد.

وزیر بهداشت آلمان در بخش دیگری از سخنانش تاکید نمود: این گونه سختگیری های دولت آلمان نشان می دهد که اگر ضرورتی وجود ندارد نباید به انگلیس سفر کنیم. فوتبال زیبا است، اما لزوما (برای تماشای آن) نباید در لندن باشیم.

در لندن در 11 جولای فینال مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا برگزار می گردد و این در حالی است که ویروس جهش یافته هندی به شدت در این کشور در حال شیوع است.

هلگا براین، رئیس دفتر مرکل هم اخیرا به شهفرایندان آلمانی توصیه نموده که برای تماشای این مسابقات فوتبال به لندن نفرایند.

وزیر بهداشت آلمان هم با توجه به شیوع ویروس جهش یافته هندی خواهان ایجاد تعادل مناسب در جامعه شد.

وی با اشاره به اینکه نباید در کاهش محدودیت ها زیاده روی کرد خواهان در پیش گرفتن رویکردی برای اعتماد و امنیت در تابستان و بعلاوه احتیاطی در جهت رسیدن به پاییز و زمستان شد.

کارل لایترباخ از مشاوران دولت آلمان هم با توجه به شیوع گسترده ویروس جهش یافته هندی در انگلیس به این مسئله که لندن به اسم محل برگزاری مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا انتخاب شده است انتقاد وارد کرد و این را غیر قابل قبول دانست که این مسابقات در لندن با تماشاگر برگزار گردد. وی درخواست کرد که برگزاری این بازی ها به یک کشور اروپایی دیگر منتقل گردد. فینال جام ملت های اروپا 2020 از 20 تیر 1400 در شهر لندن کشور انگلیس برگزار می گردد.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان هم با توجه به توسعه ویروس جهش یافته هندی در انگلیس درباره برگزاری مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا در لندن هشدار داد.

وی بعلاوه به ورزشگاه های مملو از تماشاگر در جریان مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا در بعضی کشورهای اروپایی انتقاد وارد نموده و گفت: پاندمی کرونا هنوز تمام نشده و ویروس جهش یافته هندی بسیار خطرناک است.

وی درباره بالا رفتن تعداد مبتلایان نو در آلمان در صورت توسعه ویروس هندی در این کشور هشدار داد.

کرونای هندی اخیرا به شدت در انگلیس در حال شیوع است و با وجود سرعت بالای فرایند واکسیناسیون در این کشور منجر به افزایش چشمگیر مبتلایان نو شده است به گونه ای که دولت انگلیس برنامه ها برای لغو محدودیت ها در این کشور را به حال تعلیق درآورده است.

بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله آلمان و ایتالیا هم قواعد سختگیرانه ای را برای مسافران از انگلیس و به منظور مهار این ویروس در دستور کار قرار داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 مرداد 1400 بروزرسانی: 22 مرداد 1400 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1300

به "دولت از آلمانی ها خواست برای فینال مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا به لندن نروند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت از آلمانی ها خواست برای فینال مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا به لندن نروند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید