رویترز: رئیس مجلس لبنان بر نخست وزیری سعد الحریری اصرار دارد

به گزارش مجله جام جهان، خبرگزاری رویترز گزارش داد که رئیس مجلس لبنان کوشش می نماید نخست وزیر مستعفی دوباره مأمور تشکیل کابینه گردد.

رویترز: رئیس مجلس لبنان بر نخست وزیری سعد الحریری اصرار دارد

به گزارش گروه بین الملل مجله جام جهان، نبیه بری، رئیس مجلس لبنان خواستار نخست وزیری سعد الحریری در کابینه آینده است.

خبرگزاری رویترز شامگاه پنجشنبه (16 آبان) گزارش داد که بری اصرار دارد که حریری برای پست نخست وزیری دولت آینده معرفی گردد.

شهرهای لبنان از 24 مهر در اعتراض به اوضاع معیشتی و اقتصادی و اعمال اقتصادیات بر بعضی از خدمات دولتی، به عرصه برگزاری تظاهرات مردمی تبدیل شده است. معترضان خواستار اصلاحات جدی و برکناری مسئولان فاسد و فاقد صلاحیت هستند.

سعد الحریری هفته گذشته از سمت خود کناره گیری کرد با این حال، میشل عون، رئیس جمهور لبنان از او خواسته تا زمان تشکیل دولت جدید، ریاست دولت پیشبرد امور را برعهده بگیرد.

سید حسن نصرالله، دبیر کل جنبش حزب الله لبنان از ابتدای برآورد بر تصمیم حریری به کناره گیری، این اقدام را بی فایده و هزینه بر برای لبان دانست که هم اکنون به دلیل تظاهرات و حضور ده ها هزار پناهنده سوری با مسائل اقتصادی روبرو است.

حزب الله پیشنهاد نموده به جای استعفای دولت، اصلاحات مهم شروع گردد. گفته می گردد سعد الحریری برای نخست وزیی دوباره، شرط گذاشته است که مسئولان فعلی در کابینه جدید حضور نداشته باشند و دولت تکنوکرات (متخصص) تشکیل گردد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 113

به "رویترز: رئیس مجلس لبنان بر نخست وزیری سعد الحریری اصرار دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: رئیس مجلس لبنان بر نخست وزیری سعد الحریری اصرار دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید