سازمان ملل: تجاوز ترکیه موجب آوارگی 400 هزار نفر در سوریه می گردد

به گزارش مجله جام جهان، سازمان ملل هشدار داده است که تجاوز مرگبار ترکیه به مواضع کُردها در شمال شرق سوریه بیش از 400هزار نفر را بی خانمان خواهد نمود.

سازمان ملل: تجاوز ترکیه موجب آوارگی 400 هزار نفر در سوریه می گردد

به گزارش گروه بین الملل مجله جام جهان به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان ملل امروز یکشنبه خاطرنشان کرد: تجاوز مرگبار ارتش ترکیه به مواضع نمودها در شمال شرق سوریه تاکنون بیش از 130هزار نفر را مجبور به ترک خانه های خود نموده و این رقم احتمالاً تا 3 برابر افزایش خواهد یافت.

بر اساس این گزارش، ینس لائرک سخنگوی آژانس یاری های انسانی سازمان ملل خاطرنشان کرد: ما سناریویی را مدنظر قرار داده ایم که بر اساس آن بیش از 400هزار نفر در مناطق شمال شرق سوریه بی خانمان خواهند شد. این انسان ها احتیاج به یاری و حمایت و حفاظت دارند.

سازمان ملل روز آدینه نیز اعلام نموده بود که از شروع تجاوز ارتش ترکیه در روز چهارشنبه تاکنون بیش از 100هزار نفر مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده اند.

تازه ترین آمارهای سازمان ملل نشان می دهد بیش از 130 هزار نفر در مناطق تل ابیض و رأس العین تاکنون آواره و بی خانمان شده اند.

سازمان ملل نسبت به تشدید اوضاع در منطقه هشدار داده است. مقام های سازمان ملل همچنین نگرانی عمیق خود را نسبت به شرایط زنان و بچه ها آواره سوری اعلام نموده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 40

به "سازمان ملل: تجاوز ترکیه موجب آوارگی 400 هزار نفر در سوریه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل: تجاوز ترکیه موجب آوارگی 400 هزار نفر در سوریه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید