سفر به لندن ، 30 نکته که باید قبل از سفر به لندن بدانید

به گزارش مجله جام جهان، لندن یکی از آن شهر هایی است که مدام در حال تغییر هستند و تقریبا هر روز چیز های نو و هیجان انگیزی به آن اضافه می گردد. این نکته بسیار خوبیست؛ اما مطمئنا باعث می گردد بازدید از این شهر کمی گیج کننده باشد؛ بخصوص وقتی که شما عادت داشته باشید همه چیز را از قبل پیش بینی و برای آن برنامه ریزی کنید یا بخواهید از همه نقاط دیدنی در یک سفر کوتاه بازدید کنید. بنابراین در این مطلب خبرنگاران، به شمردن مهم ترین نکات قابل توجه در سفر به لندن می پردازیم. اگر قصد سفر به مرکز انگلستان را دارید، حتما قبل از سفر و برنامه ریزی، اطلاعات سفر به لندن را برای خوشگذرانی در لندن بخوانید :

سفر به لندن ، 30 نکته که باید قبل از سفر به لندن بدانید

لندن بسیار قدیمی و بزرگ است

شهر لندن بسیار بزرگ است. این شهر غول پیکر با میلیون ها نفر جمعیت و تعداد زیادی روباه که به نظر می رسد تعدادشان از تعداد آدم های این شهر بیشتر است، واقعا منحصر به فرد است. در مجموعه اطلاعات سفر به لندن خلاصه بگوییم، اگر تنها چند روز برای بازدید از این شهر فرصت دارید، یک منطقه از آن را انتخاب کنید و در همان منطقه یا نواحی اطراف آن به گشت و گذار بپردازید. این کار باعث می شود زمانتان برای رفت و آمد هر روزه از این سمت شهر به آن سمت آن تلف نشود؛ بخصوص که سفر به لندن چندین ساعت از وقت هر روزتان را می گیرد.

یک Oyster Card تهیه کنید

در سفر به لندن بدانید که تهیه کردن Oyster Card باعث می شود در مصرف پول و زمان صرفه جویی کنید. این کارت رایگان است و برای تهیه آن مبلغ کمی می پردازید که بعد ها به شما برگردانده می شود. در مجموعه اطلاعات سفر به لندن بدانید که کارت را از یک ایستگاه مترو خریداری کنید و مبلغی پول به آن واریز کنید. وقتی از Oyster Card استفاده می کنید، برای خوشگذرانی در لندن ، نه تنها برای سفر های خود تخفیف می گیرید، بلکه یک سقف برای میزان پولی که می توانید در یک روز خرج کنید وجود دارد و بعد از سه یا چهار سفر، سایر هزینه های رفت و آمد شما در سرتاسر شهر لندن رایگان خواهد بود.

بین ایستگاه های مترو پیاده روی کنید

در سفر به لندن بدانید که چندین ایستگاه در لندن وجود دارند که پیاده طی کردن فاصله آنها خیلی سریع تر از سوار اتوبوس یا مترو شدن انجام می گیرد. برای مثال، اگر قصد دارید از میدان Leicester به Covent Garden بروید، پیاده روی بین این دو ایستگاه کمتر از 3 دقیقه طول می کشد، که خیلی از مترو سوار شدن سریع تر است و هیچ هزینه ای هم برایتان ندارد.

به فرودگاه های مقرون به صرفه تر پرواز کنید

در خوشگذرانی در لندن بدانید که اگر می خواهید سفر مقرون به صرفه تری به لندن داشته باشید، بلیط یک پرواز مقرون به صرفه قیمت با Ryan Air یا Easy Jet را تهیه نمایید. این شرکت های هواپیمایی معمولا در فرودگاه های مقرون به صرفه تری مانند فرودگاهStansted فرود می آیند و در نتیجه، بلیط آنها نسبت به رقبایشان که در فرودگاه Heathrow یا فرودگاه London City فرود می آیند مقرون به صرفه تر است. در مجموعه اطلاعات سفر به لندن فرودگاه Stansted با قطار در حدود 45 دقیقه و با اتوبوس در حدود 1 ساعت با مرکز شهر لندن فاصله دارد. حتی اگر کرایه قطار یا اتوبوس را هم در نظر بگیرید، فرود آمدن در این فرودگاه از فرود آمدن در فرودگاه Heathrow به صرفه تر است.

کافه مشهور Pret قهوه مجانی ارائه می نماید

در سفر به لندن بدانید که اگر به کافه مشهور Pret در لندن بروید، ممکن است یکی از آن آدم های خوش شانسی باشید که به صلاحدید باریستای این کافه، قهوه رایگان دریافت کنید. این اتفاق ممکن است چندین بار در یک سفر برایتان پیش بیاید؛ بنابراین بهتر است حتما بارها و بارها به این کافه برگردید. البته می توانید از کافی شاپ های مستقل لندن هم دیدن کنید که بعضی از آنها مانند این کافی شاپ که در یک توالت به سبک معماری ویکتوریایی بسیار منحصر به فرد هستند

موزه ها و گالری های هنری لندن رایگان هستند

برای خوشگذرانی در لندن از قلم نیاندازید که موزه تاریخ طبیعی ، موزه علوم ، موزه بریتانیا و بسیاری دیگر از موزه های شهر لندن برای بازدید رایگان هستند. یک روز خود را به گشت و گذار مابین آثار هنری تاریخی بگذرانید و از میراث غنی هنری که این شهر برای ارائه به شما دارد لذت ببرید.

نمایش های سالن تئاتر وست اند West End همواره گران نیستند

برای خوشگذرانی در لندن ، اگر دلتان می خواهد به سالن تئاتر وست اند West End بروید و یکی از نمایش های آن را ببینید و اگر خیلی در خصوص این که چه نمایشی باشد سخت گیر نیستید، مستقیما به دکه TKTS در مرکز میدان Leicester بروید. از مجموعه اطلاعات سفر به لندن بدانید که این دکه تمامی بلیط های به جای مانده و به فروش نرسیده از نمایش های وست اند West End را با تخفیف بسیار خوب به فروش می رساند. شما حتی می توانید صندلی خود را از میان صندلی های به جای مانده در سالن انتخاب کنید.

اگر قصد اسباب کشی به لندن دارید، هر حرفی را باور نکنید

بهتر است صادق باشیم و از نمونه اطلاعات سفر به لندن بدانید که هزینه های کرایه خانه در لندن بسیار بالا هستند؛ اما این بدان معنی نیست که شما باید با هر چیزی که مشاورین آژانس های املاک و سایرین به شما می گویند کنار بیایید. راه ها و حقه های بسیار آسانی برای صرفه جویی در هزینه ها وجود دارند. یکی از آنها این است که به مشاورین بگویید از مشاور دیگری مبلغ پایین تری پیشنهاد گرفته اید و در نهایت، تا آنجایی که می توانید چانه بزنید.

تخفیفات موجود برای کرایه مترو و قطار را قاپ بزنید

اگر شما زیر 26 سال سن دارید (یا دانشجو هستید) و یا بالای 60 سال سن دارید یا اگر بهمراه خانواده تان به لندن سفر نموده اید، بنابراین واجد شرایط هستید که از هر ایستگاه قطار در لندن که به آن نزدیک تر هستید یک کارت Railcard تهیه کنید. این کارت که 30 پوند هزینه دارد و برای یک سال قابل استفاده است، به شما برای هر سفر ریلی یا مترویی شما در ساعات غیر شلوغی، 33 درصد (یک سوم مبلغ) تخفیف در نظر می گیرد. بویژه اگر سفرتان کمی طولانی تر است یا قصد دارید چندین بار در یک سال به لندن سفر کنید، در مجموعه اطلاعات سفر به لندن بدانید که این کارت باعث یک صرفه جویی بزرگ در هزینه های شما خواهد بود.

می توانید به صورت رایگان از ساعت بیگ بن Big Ben بازدید کنید

ساعت بیگ بن Big Ben، ساعت موجود در برج ملکه الیزابت دوم می باشد که صدای زنگ آن در تمامی لندن می پیچد. برای خوشگذرانی در لندن بدانید که بازدید از این بنای زیبا که به ساختمان مجلس (خانه مجلس) چسبیده است، تنها با دعوتنامه امکان پذیر است. یکی از آسان ترین راه ها برای کسب یک دعوتنامه (البته اگر در انگلستان زندگی می کنید) این است که از نماینده آن شهری که در آن اقامت دارید بخواهید شما را دعوت کند. آنها نام شما را در یک لیست می نویسند و سپس چند بلیط رایگان برای یک تور ویژه برای شما در نظر می گیرند. این تجربه منحصر به فردی است که بسیاری از مردم، هرگز در زندگی نخواهند داشت.

انعام دادن اصلا واجب نیست

انعام دادن در لندن، مانند آمریکا و سایر کشور ها که به آن خیلی اهمیت داده می شود، واجب نیست. معمولا یک انعام کوچک 10 تا 15 درصدی برای یک رستوران خیلی عالی به نظر می رسد و در بار ها اصلا احتیاجی به انعام دادن نیست. بعلاوه انعام دادن به راننده تاکسی ها نیز هیچ لزومی ندارد؛ البته بهتر است مبلغ کرایه را رند کنید و پول بیشتری به راننده بدهید.

با مبلغ کمتر از 2 پوند، توری در لندن داشته باشید

در لندن تعداد زیادی اتوبوس وجود دارند که برای خوشگذرانی در لندن در سرتاسر شهر رفت و آمد می نمایند و کرایه بسیار بالایی هم دریافت می نمایند. اگر می خواهید مبلغ بالایی از این کرایه را پس انداز کنید، سوار یک اتوبوس قرمز رنگ لندنی شوید. یکی از محبوب ترین سفر های درون شهری، از طریق اتوبوس 24 ساعته شماره 453 از ایستگاه می باشد. سوار اتوبوس شوید و روی یک صندلی در طبقه دوم آن بنشینید. در این سفر، شما از خیابان Regent، سیرک Piccadilly، میدان Leicester، خیابان Downing، ساختمان مجلس، ساعت بیگ بن Big Ben و چشم لندن London Eye (چرخ و فلک بزرگ لندن) خواهید گذشت. در ایستگاه آخر پیاده شوید و در کناره جنوبی رودخانه لندن قدم بزنید

مانند یک بریتانیایی از غذای سنتی فیش اند چیپس لذت ببرید

پیدا کردن این غذای محبوب بریتانیایی ها در مرکز لندن در میان خوشگذرانی در لندن می تواند گاهی سخت باشد. رستوران Poppies در Shoreditch یکی از برترین فیش اند چیپس های (ماهی و سیب زمینی سرخ نموده) مرکز را دارد. این ماهی بهمراه نمک و سرکه پخته می شود و آنقدر خوش طعم است که باعث افزایش وزنتان می شود.

از رفتن به خیابان آکسفورد Oxford در روز های شنبه خودداری کنید

خرید کردن در خیابان آکسفورد Oxford در روز های آخر هفته، می تواند بسیار استرس زا باشد؛ چرا که این گونه خیابان ها در روز های شنبه و یکشنبه بسیار شلوغ هستند. گاهی تقریبا هیچ فضایی در پیاده رو این خیابان وجود ندارد و حتی متروی آن منطقه برای کنترل جمعیت، بسته می شود. اگر قصد خرید و خوشگذرانی در لندن را دارید، سعی کنید در ساعات بین صبح و ظهر یک روز هفته به خیابان آکسفورد Oxford بروید.

دوچرخه های Boris برای کرایه کردن مقرون به صرفه هستند

همه می توانند در شهر لندن دوچرخه کرایه نمایند. کافیست یک کارت اعتباری داشته باشند و آدرس بلد باشند. اگر در پی یک بعد از ظهر پر آرامش برای خوشگذرانی در لندن هستید، از یکی از ایستگاه های دوچرخه یک دوچرخه بگیرید. دوچرخه سواری راه بسیار خوبی برای دیدن شهر است و به صرفه جویی در پول و زمان یاری می نماید.

گوش ها و بینی های مخفی Covent Garden را کشف کنید

بازار Covent Garden خیلی بیشتر از یک بازار سنگفرش زیبا با مغازه های کوچک زیباست. دفعه بعدی که به این بازار آمدید، اگر بیشتر دقت کنید، ممکن است تعدادی گوش و بینی مخفی که در اطراف محوطه آن قرار داده شده را ببینید. پس بخاطر داشته باشید حتما آنها را ببینید.

می توانید جایی که ناقوس آزادی Liberty Bell در آمریکا ساخته شده ببینید

به Whitechapel Bell Foundry بروید تا قدیمی ترین ناقوس ساز دنیا را ببینید. در این مکان نه تنها ناقوس ساعت بیگ بن Big Ben، بلکه ناقوس آزادی Liberty Bell که نمادی سمبلیک برای آمریکا و مردم آن است نیز ساخته شده است.

بازار های خوراکی لندن بسیار خوشمزه هستند

بازار های خوراکی بسیار عالی برای خوشگذرانی در لندن وجود دارند که یکی از محبوب ترین آنها Borough Market می باشد. بهتر است هنگام ناهار به این بازار بیایید تا هم ناهار بخورید و هم یک دسر خوشمزه از یکی از دکه های فروش دسر مزه کنید.

بار های مخفی در Shoreditch وجود دارند که برای ورود به آنها احتیاج به نام رمز دارید

محله Shoreditch یکی از روی مد ترین محله های لندن است. این مکان که پر از بار ها، کلوب های مخفی و محل های گردهمایی سری است، برترین مکان برای گذراندن یک شب خاطره انگیز به شمار می رود. در این محله قدم بزنید و این مکان های منحصر به فرد که از چشم ها مخفی هستند کشف کنید.. البته گاهی احتیاج به نام رمز دارید تا بتوانید وارد آنها شوید.

شما می توانید وارد کاخ باکینگهام Buckingham شوید

افراد کمی می دانند که در ماه های تابستان امکان انجام یک تور در کاخ باکینگهام Buckingham وجود دارد. قبل از سفر، می بایست بلیط این تور را خریداری کنید تا بتوانید از این کاخ باشکوه دیدن کنید.

تاکسی های مشکی رنگ می توانند سریع تر حرکت نمایند

اگر در لندن هستید و برای رسیدن به جایی عجله دارید، تاکسی های اوبر Uber (اپلیکیشنی مانند اسنپ و تپسی) از تاکسی های مشکی رنگ شهری خیلی مقرون به صرفه تر هستند؛ اما نمی توانند مانند تاکسی های مشکی از خط های ویژه اتوبوس استفاده نمایند. بنابراین تصمیم بگیرید کدام یک برایتان مهم تر است: سریع تر رسیدن یا هزینه کمتر. اگر هیچ کدام برایتان مهم نیست، از همان کارت Oyster Card که در ابتدای مطلب شرح دادیم بهره ببرید و سوار مترو شوید.

از باغ در آسمان دیدن کنید

این باغ واقعا در آسمان نیست؛ اما در بالا ترین نقطه یک آسمان خراش است. بلیط این باغ کاملا رایگان است؛ چرا که این مکان، یک مکان عمومی است که همه می توانند از بودن در آن لذت ببرند. از آن بالا منظره های تاثیر گذار از شهر لندن را دیدن کنید و اگر گرسنه هستید غذایی بخورید. فقط بخاطر داشته باشید که قبل از رفتن می بایست بلیط رایگان خود را رزرو کنید.

رستوران هایی با غذا های بسیار خوشمزه در ناتینگ هیل Notting Hill

محله Notting Hill که بخاطر هیجان انگیز تر بودن محله East-End اغلب نادیده گرفته می شود، به یکی از برترین مکان ها برای کشف کردن برترین رستوران های لندن تبدیل شده است. حتما در فاصله زمانی صبح تا ظهر در این محله گشت بزنید و چیزی محلی، ارگانیک و متفاوت مزه کنید. در این محله همه چیز پیدا می شود.

در ایستگاه های مترو می بایست سمت راست بایستید

این کار را بکنید، وگرنه ممکن است مجبور شوید چشم غره یا نگاه خیره یک لندنی را تجربه کنید. ایستگاه های مترو در لندن معمولا خیلی شلوغ هستند و فضای خیلی کمی دارند. پله های برقی در ایستگاه های مترو، دارای لاین های ایستادن و راه رفتن هستند. بنابراین حتما دقت کنید در سمت راست پله های برقی بایستید و اگر می خواهید روی پله ها بدوید و بالا یا پایین بروید، از سمت چپ حرکت کنید.

ناهار های یکشنبه خوش طعم هستند

هر کسی که برای اولین بار به لندن سفر می نماید، می بایست از یک کباب سنتی ویژه روز یکشنبه بچشد. این کباب که معمولا از مرغ، گوشت گاو یا گوشت گوسفند تهیه می شود و با مجموعه ای از سبزیجات مزرعه به صورت شکم پر کباب می شود، یکی از برترین راه ها برای لذت بردن از یک وعده غذایی سنتی بریتانیایی به شمار می رود. از قلم نیاندازید همراه با غذایتان پودینگ یورکشایر هم تهیه کنید که خیلی خوش طعم است.

شهرک Camden منطقه ای منحصر به فرد از لندن است که باید ببینید

شهرک Camden یکی از برترین محله های لندن است که حتما باید بازدید از آن را در برنامه خود قرار دهید. به این محله بروید تا بازار های خیابانی فوق العاده آن که همه چیز از خوراکی های اتیوپیایی، چرم مراکشی تا غذای آسیایی را در آن پیدا کنید. فضای این محله بسیار جالب و هیجان انگیز است و از رفتن به آن هرگز پشیمان نمی شوید.

سیم کارت مخصوص لندن را تهیه کنید

وای فای رایگان در لندن معمولا خیلی بد است. مگر این که بخش زیادی از وقتتان را در رستوران های استارباکس Starbucks، مک دونالد McDonalds و فروشگاه های اپل Apple بگذرانید. بنابراین بهتر است برای خودتان یک سیم کارت خریداری کنید تا با صرف یک هزینه منطقی، بتوانید با دیگران تماس بگیرید و از اینترنت پر سرعت بهره ببرید.

با خودتان چتر ببرید

هوای لندن به طرزی آشکار غیر قابل پیش بینی است. از قلم نیاندازید حتما باخود یک چتر یا یک بارانی ببرید تا زمانی که رگبار های مشهور لندن آغاز به بارش می نمایند خشک بمانید.

می توانید زیر یک گاو بزرگ الجثه غذا بخورید

بله، ماجرا همینقدر که این جمله عجیب به نظر می رسد عجیب است. به رستوران افسانه ای Tram Shed restaurant در Shoreditch که سرآشپز آن Mark Hix است بروید. در این رستوران نه تنها می توانید یکی از خوش طعم ترین مرغ هایی که در زندگی تان مزه نموده اید بخورید، بلکه قادر خواهید بود آن را زیر یک گاو بزرگ که بالای سرتان حرکت می نماید صرف کنید.

لندنی ها به نظر سرد و بداخلاق می آیند، اما گرم و صمیمی هستند

لندنی ها ممکن است در قطار های شلوغ مترو، کمی سرد و بد اخلاق به نظر بیایند، اما در حقیقت انسان های فوق العاده ای هستند. بدون شک با سفر به این شهر می توانید دوستان لندنی زیادی پیدا کنید و با آدم های نو بسیاری دیدار کنید. پس وقتی به لندن می آیید، نگذارید هیچ چیز جلوی دوست پیدا کردن شما را بگیرد.

منبع: همگردی
انتشار: 5 بهمن 1401 بروزرسانی: 5 بهمن 1401 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1743

به "سفر به لندن ، 30 نکته که باید قبل از سفر به لندن بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به لندن ، 30 نکته که باید قبل از سفر به لندن بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید