سفیر ایران: صدای واحد اروپا در حمایت از برجام، عمل واحد گردد

به گزارش مجله جام جهان، پرویز اسماعیلی در کنفرانس ویدئویی وزیر امور خارجه کرواسی با سفرای غیر اروپایی مقیم این کشور که عصر دوشنبه و به مدت 90 دقیقه برگزار گردید؛ گفت: چنانکه مؤسسان اتحادیه اروپایی تاکید نموده اند، این اتحادیه با هدف تقویت چندجانبه گرایی، تأمین منافع مشترک و حل اختلافات و بحران های منطقه ای و بین المللی ایجاد شد. شرایط امروز دنیا ما، نشانه درستی این هدف گذاری است.

سفیر ایران: صدای واحد اروپا در حمایت از برجام، عمل واحد گردد

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

سفیر ایران به شعار دولت کرواسی در ریاست دوره ای اتحادیه اروپایی مبنی بر اروپای قوی در دنیا پر از چالش گفت: جمهوری اسلامی ایران همیشه از تحقق اتحادیه اروپایی قوی در دنیا پر از چالش حمایت می نماید و نقش مهم رئیس دوره ای را در این جهت ارج می نهد.

وی به موضوع برجام و خروج یکجانبه ایالات متحده امریکا اشاره و اضافه کرد: نقش اتحادیه اروپایی در تحقق برجام و در حمایت سیاسی از آن مثبت بوده است. اما این صدای واحد باید به عمل واحد در اجرای توافق برجام تبدیل گردد که قطعنامه 2231 سازمان ملل نیز از آن حمایت می نماید.

اسماعیلی تاکید نمود: تنها در این صورت است که، اتحادیه اروپا می تواند تکیه گاهی مطمئن برای دیپلماسی، صلح و همکاری در دنیا باشد.

سفیر کشورمان در زاگرب ادامه داد: رویکرد یکجانبه گرایانه در روابط بین الملل، فقط مسائل و بحران ها را بیشتر می نماید، مگر اینکه اراده جمعی در توافقات بین المللی مورد احترام قرار بگیرد.

وزیر امور خارجه کرواسی نیز که کشورش ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را بر عهده دارد، گفت: صلح و امنیت در خاورمیانه برای کرواسی مهم است و بر این اساس از هر ابتکاری در این زمینه حمایت می کنیم.

گردان گرلیچ رادمان اضافه کرد: معتقدم صلح جایگزینی ندارد. احترام به یکدیگر و تعهدات بین المللی مهم است و وظیفه همه ما تقویت فرایندهای صلح آمیز است.

وی به وقوع زلزله اخیر در زاگرب و شیوع بیماری کرونا اشاره و از اعلام همدردی تمام کشورها از جمله ایران و همچنین مساعدتهای کنسولی برای بازگشت اتباع کرواسی به کشورش تشکر کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 528

به "سفیر ایران: صدای واحد اروپا در حمایت از برجام، عمل واحد گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر ایران: صدای واحد اروپا در حمایت از برجام، عمل واحد گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید