نگرش مدیریتی بایدتغییر پیدا کند، موظف به ارتقا سطح کیفی ورزش هستیم

به گزارش مجله جام جهان، به گزارش خبرنگاران، سید حمیدسجادی روز سه شنبه در سفر به پیشوا طی سخنانی به تاریخچه فعالیتهای ورزشی در ایران اشاره کرد و افزود: حدود یک قرن است که در کشورمان ورزشِ سامان یافته به شکل امروزی قابل بررسی است

نگرش مدیریتی بایدتغییر پیدا کند، موظف به ارتقا سطح کیفی ورزش هستیم

وی اضافه کرد : ایران عزیز، صاحب ورزش هایی با قدمت چند هزار ساله است که امروز مبنا و اساس قوانین دیگر رشته های ورزشی شده است این درحالی است که برخی از رشته های ورزشی ریشه دار در ایران در دیگر کشورهای دنیا با عناوین دیگر اجرا می شوند.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه بیش از یک هزار و 200 بازی بومی- محلی در کشور داریم، اضافه کرد: نزدیک به 440 مورد از این بازی ها دارای آئین نامه است که باید به طور شایسته در کشور توسعه پیداکند.

وی در ادامه بهره مندی از پیشینه ورزشی در ایران را مورد توجه قراردادو گفت: با توجه به ریشه های ورزشی در کشورمان می توان، بستر توسعه ورزش همگانی را با دیدگاه های مختلف از جمله استعداد یابی ، ارتقا سطح سلامتی و نشاط اجتماعی مهیا کرد.

سید حمید سجادی دربخش دیگری از سخنانش توسعه قهرمانی و تلاش در جهت کسب مدال در رویدادهای بزرگ بین المللی بسیار مهم دانست و گفت: توسعه پایدار ورزش در بخش های مختلف نیازمند محتوا، فکر و ایده و استفاده بهینه از امکانات موجود است .

وی در ادامه تغییر نگرش در بخش های مختلف مدیریتی را فرصتی برای رشد ورزش دانست و خاطر نشان ساخت: نگرش مدیریتی در ورزش باید تغییر پیدا کند، باید فکر و روحیه تازه به حوزه ورزش تزریق شود چرا که ما موظف به ارتقا سطح کیفی ورزش هستیم.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به زیرساختهای رزشی در کشور به ویژه پروژه های ورزشی نیمه کاره خطاب به حاضران در این مراسم گفت:برای تکمیل پروژه های ورزشی هر جا نیاز باشد مافوق شرایط عادی کمک خواهیم کردتا اماکن ورزشی مورد نیاز مردم با سرعت بیشتر تکمیل و در اختیار آنها قرار بگیرد.

وی گفت: پروژه استادیوم ورزشی پیشوا تا دهه فجر تکمیل و آماده بهره برداری خواهد شد و اگر زودتر این اتفاق بیفتد هم استقبال می کنیم، از برکات سفرهای استانی این است که از نزدیک مسائل را دیده و لمس کرده و با دید بهتری می توان تصمیم گیری کرد.

سجادی با اشاره به موفقیت های جامعه ورزش در عرصه های بین المللی گفت:موفقیت ها و دستاوردهای ورزش جمهوری اسلامی ایران در ابعاد مختلف، حاصل 40 سال برنامه ریزی ، سیاست گذاری ،تلاش و اجرا در این حوزه است. وی با اشاره به اینکه ورزش می تواند اوقات فراغت مناسبی برای نوجوانان و جوانان به ویژه بانوان ایجاد کند، گفت: در برنامه های ورزشی نگاه ویژه ای به ورزش بانوان در دستور کار واقع شده است و از همین رو باید تمهیداتی اندیشید که با تقویت ورزش بانوان، این حوزه خودکفا و مستقل شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 آبان 1400 بروزرسانی: 1 آبان 1400 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1374

به "نگرش مدیریتی بایدتغییر پیدا کند، موظف به ارتقا سطح کیفی ورزش هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرش مدیریتی بایدتغییر پیدا کند، موظف به ارتقا سطح کیفی ورزش هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید