نیروی سایبری ملی انگلیس تاسیس شد

به گزارش مجله جام جهان، انگلیس شاخه نیروی سایبری برای مقابله با کودک آزاری، گروه های تروریستی و غیره تاسیس کرد.

نیروی سایبری ملی انگلیس تاسیس شد

انگلیس نیروی ملی سایبری خود را تاسیس کرد. این نیرو قادر به مقابله با اقدامات کشورهای مهاجم، گروه های تروریستی، شبکه های جرایم سازمان یافته و حلقه های بین المللی آزارگران کودک است.

در حقیقت نخستین نیروی سایبری انگلیس متشکل از مرکز ملی امنیت سایبری، ستاد ارتباطات دولت (GCHQ)، آزمایشگاه علوم و فناوری دفاعی و ارتش انگلیس است.

هدف این سازمان فراهم کردن یاری های پیشرفته فناورانه برای عملیات های مختلف جنگی زمینی گرفته تا مقابله با استفاده از اینترنت برای کودک آزاری است.

به گفته مقامات دفاعی و اطلاعات انگلیس، با توجه به تهدیدهای حوزه سایبری، احتیاج برای ایجاد چنین نیروی متمرکزی افزایش یافته است.

طی 6 ماه گذشته حملات سایبری علیه زیربنای استراتژیک و کوشش برای هک تحقیقات درباره کووید 19 در انگلیس افزایش یافته است. از سوی دیگر انتشار اخبار جعلی نیز وسیع تر شده است.

همچنین به گفته ژنرال پاتریک ساندرز رئیس فرماندهی استراتژیک انگلیس ارتش این کشور ماهانه با 180 حمله سایبری دست و پنجه نرم می نماید.

پیش بینی می گردد نیروی سایبری انگلیس با 3 هزار پرسنل فعالیت خود را شروع کند اما تعداد مقرهای آن در سراسر کشور افزایش می یابد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 871

به "نیروی سایبری ملی انگلیس تاسیس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروی سایبری ملی انگلیس تاسیس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید