وام 1 تا 2 میلیونی چگونه پرداخت می گردد؟

به گزارش مجله جام جهان، وام یک تا دو میلیونی که قرار بود برای چهار میلیون خانوار فاقد درآمد ثابت پرداخت گردد، ظاهرا بعد از واریز وام یک میلیونی یارانه بگیران و با ارائه لیست مشمولان به بانک مرکزی، مابقی تا دو میلیون تومان به تناسب اعضای خانوار در حساب آنها شارژ خواهد شد.

وام 1 تا 2 میلیونی چگونه پرداخت می گردد؟

به گزارش ایسنا، در بسته حمایتی کرونا تسهیلاتی با سود چهار درصد برای خانوارها و بعضی گروه های شغلی فاقد درآمد ثابت در نظر گرفته شد که از یک سو رقم یک میلیونی تمام 23 میلیون خانوار یارانه بگیر را در بر می گیرد که درصورت تقاضا به آنها پرداخت می گردد و از سوی دیگر چهار میلیون از بین این خانوارها مشمول رقم بین یک تا دو میلیون تومان می شوند.

وام یک میلیونی که در روزهای گذشته طی انجام فرآیندی ثبت درخواست آن اجرا شده بود در مرحله اول روز پنج شنبه لیست حدود 17 میلیون و 150 هزار خانوار در اختیار بانک مرکزی نهاده شد تا مبلغ یک میلیون تومان به حساب آنها واریز گردد.

گروه دیگر که مشمول وام یک تا دو میلیون تومانی می شوند حدود چهار میلیون خانوار هستند که از بین گروه های شغلی فاقد درآمد ثابت و کم درآمد از جمله رانندگان تاکسی، مینی بوس، اتوبوس، دستفروشان و کارگران فصلی روزمزد گزینش می شوند که اسامی آنها از سوی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی اعلام و پرداخت برای آنها انجام می گردد.

اما این که پرداخت وام یک تا دو میلیونی به گروه های شغلی به چه صورت است؛ ظاهرا به اینگونه خواهد بود که اسامی مشمولان این وام که پرداخت های یک میلیونی وام یارانه بگیران برای آنها اجرا شده، مابقی تا سطح دو میلیون تومان به حسابشان شارژ خواهد شد؛ به طوری که برای خانوار یک تا دو نفره 500 هزار تومان دیگر و برای خانوار سه نفره و بالاتر یک میلیون تومان دیگر اضافه پرداخت می گردد، براین اساس خانوار یک و دو نفره یک میلیون و 500 هزار تومان و سه نفره و بالاتر در مجموع دو میلیون تومان دریافتی خواهند داشت.

بنابراین بعد از ارائه لیست وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و معین شدن این حدود چهار میلیون خانوار پرداختی انجام می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 498

به "وام 1 تا 2 میلیونی چگونه پرداخت می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام 1 تا 2 میلیونی چگونه پرداخت می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید