و سرانجام پخش سریال لوکی از دیزنی پلاس شروع شد - چرا باید ببینیم؟!

به گزارش مجله جام جهان، اگر اهل کتاب کامیک مارول باشید، حتما شخصیت لوکی را می شناسید. او یک ضدقهرمان و برادر ثور است. او شخصیتی است که 1949 توسط استن لی و تصویرگر مشهور -جان کربی- خلق شد. او در دنیای کتاب های کامیک شخصیت مهمی است و حتی بر اساس یک نظرسنجی در سال 2009، توانسته بود رتبه هشتم را هم از آن خود کند.

و سرانجام پخش سریال لوکی از دیزنی پلاس شروع شد - چرا باید ببینیم؟!

اما اگر اهل کامیک بوک ها هم نباشید، حتما به واسطه فیلم هایی مانند ثور، انتقام جویان، ثور-دنیای تاریک، ثور-راگناورک، انقام جویان-جنگ ابدیت، انتقام جویان-انتها بازی با او آشنا هستید.

در این مدت تام هیدلستون توانسته به او خوبی از عهده ایفای نقش لوکی برآید.

لوکی هوش زیادی دارد، اما در عین حال عصیان نگر و شورشی است و تمایل به فریب دادن و میان بر زدن دارد. او عطش رسیدن به تاج و تخت فرمانروایی دارد و خیانت در ذات اوست.

بخشی از اون خصوصیات به خاطر حس تحقیری است که در کودکی حس می کرده و احساس اینکه پدرش ثور را به مراتب بیشتر از او دوست دارد. خشم و عزت نفس سرکوب شده، نیروی محرک او برای اقداماتش هستند.

اما حالا ما با سریال از دیزینی پلاس روبرو هستیم که می خواهد به تمامی روی لوکی تمرکز کند.

اپیزود اول این سریال را دیدم و در مقایس مارولی از آن راضی بودم. داستان این سریال بعد از فیلم انتقام جویان-نبردنهایی رخ می دهد.

در واقع داستان سریال یک لوکی در واریان زمانی آلترناتیو را روایت می کند. یعنی شما هر آنچه در مورد لوکی بعد از این فیلم را دیده اید باید فراموش کنید. در این سریال تاریخ لوکی به تمامی مربوط به حوادث قبل از این فیلم است و بس.

سریال لوکی جلوه های تصویری عالی خوبی دارد. حتی می کوشد در قسمت اول می بینیم که لوکی با چابکی اونجرز را غافلگیر می کند و از دست آنها می گریزد.

اما به فاصله کوتاهی از گریز وقتی در وسط یک ناکجاآباد است با تعجب درمییابد که پلیس یا نیروی محافظ زمان به سراغش آمده.

این تشکیلات زمانی، وقتی کسی سیر طبیعی زمان را نقض کند و یک ناهماهنگی حس کند، به سراغ آدم های خاطی می رود، دستگیرشان می کند و مجازات می کند.

لوکی هم در دنیای عجیب توسط همین سازمان که به اختصار TVA نامیده می شود، دستگیر می شود و در یک دنیای فانتزی به او رخت و لباس زندانی ها را می پوشانند و حتی پرینت هر آنچه در زندگی بر زبان رانده را به امضای اوی او می رسانند.

از همه بدتر گردنبند یا یوغی بر گردن او نصب می کنند که به یاری آن زندانبان ها و بازجوها می توانند او را به سرعت به شرایط چند ثانیه قبل ببرند. این طوری وقتی لوکی زرنگی می کن تا به خیال خودش فرار کند یا به زاندانبان ها حمله کند به صورتی مضحک به چند ثانیه قبل پرتاب می شود.

با او گفته می شود که آینده ای محتوم و غیرقابل تغییر و دردناک دارد که نمی تواند از آن بگریزد …

اما انتظار نداشته باشید که لوکی چاپک و اهل دوز و کلک در این حصر تا انتها گرفتار بماند.

سریال لوکی بی شک برای دوست داران مارول غنیمتی است و تصور نمی کنم آن را از دست بدهند.

ضمن اینکه از دیدن دوباره اوون ویلسون درا ین سریال، شخصا شادمان شدم و او نقش جالبی را در این سریال بازی می کند.

لوکی با نمره شگفت انگیز 9.2 در IMDB بیشک علاقه مندان و متعصبان خودش را دارد.

منبع: یک پزشک
انتشار: 18 تیر 1400 بروزرسانی: 18 تیر 1400 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1238

به "و سرانجام پخش سریال لوکی از دیزنی پلاس شروع شد - چرا باید ببینیم؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "و سرانجام پخش سریال لوکی از دیزنی پلاس شروع شد - چرا باید ببینیم؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید