گودزیلا و کونگ سینماها را قبضه کردند (باکس آفیس هفته)

به گزارش مجله جام جهان، فیلم گودزیلا در برابر کونگ در آخر هفته گذشته با 11.6 میلیون دلار فروش در سینماهای آمریکا با اقتدار صدر جدول هفتگی باکس آفیس را در اختیار گرفته است.

گودزیلا و کونگ سینماها را قبضه کردند (باکس آفیس هفته)

عملکرد گودزیلا در برابر کونگ در باکس آفیس می تواند تاثیر به سزایی بر چرخه اکران و پخش فیلم های مهم و پرهزینه داشته باشد؛ زیرا کمپانی های بزرگ مدام نمایش فیلم های بلاکباستری خود را به تعویق می اندازند تا با افزایش میزان واکسیناسیون کرونا شرایط برای آمدم عموم مردم به سینماها فراهم شود و به همین خاطر میزان فروش گودزیلا در برابر کونگ در ترسیم چشم انداز برنامه اکران کمپانی های فیلم سازی در بهار بسیار تاثیرگذار است.

  • نقدهای فیلم گودزیلا در برابر کونگ منتشر شد؛ نه دوستت دارم، نه ازت متنفرم!

کمپانی برادران وارنر از 5 روز قبل این فیلم 200 میلیون دلار خود را روی پرده برده و به طور همزمان از طریق سرویس آنلاین HBO مکس نیز در دسترس علاقه مندان قرار داده است. خوشبختانه استقبال سینمادوستان از گودزیلا در برابر کونگ حتی فراتر از انتظارات بوده و این فیلم طی آخر هفته گذشته در چین، آمریکا، استرالیا و مکزیک به ترتیب 69.2، 11.6، 5.8 و 5.3 میلیون دلار فروخته است. در باکس آفیس موجو مجموع رقم فروش این فیلم هیولایی در آمریکا و سایر کشورها پس از 5 روز نمایش به ترتیب 48.5 و 236.9 میلیون دلار درج شده تا گودزیلا و کونگ خیلی زود پیروز به بازگشت سرمایه و سودآوری شوند.

تا به این ساعت در پایگاه آی ام دی بی بر اساس 66 هزار رای امتیاز گودزیلا در برابر کونگ 6.7 از 10 است که نشان می دهد عموم فیلم بین ها از تماشای فیلم تا حدودی راضی بوده اند. در متاکریتیک نیز 55 نقد و میانگین امتیاز 60 از 100 برای گودزیلا در برابر کونگ به ثبت رسیده که این امتیاز نیز نشان از متوسط بودن فیلم دارد. ای. او. اسکات از نیویورک تایمز در بخشی از نقد خود برای این فیلم آورده است: گودزیلا در برابر کونگ یک فیلم مجلل و با عظمت است که ادعای چندانی ندارد و خیلی هم با اصالت نیست.

فیلم ترسناک فراطبیعی نامقدس (The Unholy) به کارگردانی ایوان اسپیلوتوپولوس دیگر فیلم تازه وارد جدول این هفته است که با 3.2 میلیون دلار فروش در جایگاه دوم قرار گرفته است. این فیلم بر اساس رمان معبد نوشته جیمز هربرت ساخته شده و از میان بازیگران آن می توان به جفری دین مورگان، کیتی اسلتون، ویلیام سدلر، دیوگو مورگادو، کریکت براون و کری الویس اشاره کرد. در خلاصه داستان رسمی نامقدس آمده است: دختری کم شنوا با مریم مقدس ملاقات می کند و پس از آن می تواند به خوبی بشنود و صحبت کند و حتی بیماران را هم شفا دهد. در حالی که مردم برای دیدن معجزات این دختر سرازیر می شوند، اتفاقات شومی رقم می خورد و این پرسش به میان می آید که آیا دخترک توسط مریم مقدس شفا پیدا کرده یا پای موجودات شیطانی در میان است؟

نامقدس طی روزهای گذشته به طور میانگین در آمریکا در 1850 سالن نمایش داده شده و اکران آن در بازارهای بین المللی هنوز شروع نشده است. امتیاز این فیلم ترسناک در آی ام دی بی 55 از 100 است و در متاکریتیک نیز بر اساس 15 نقد میانگین امتیاز 63 از 100 برای آن ثبت شده است. تنها نقد مثبت نامقدس مربوط به اوون گلیبرمن از ورایتی بوده و سایر منتقدان نگاهی متوسط یا ضعیف به آن داشته اند.

میزان فروش فیلم هیچ کس (Nobody) صدرنشین هفته قبل 55 درصد طی آخر گذشته کاهش داشته و این فیلم اکشن و مهیج با 3.07 میلیون دلار فروش به رتبه سوم بسنده کرده است. هیچکس بر اساس فیلم نامه ای از دریک کولستاد ساخته شده و بازیگران اصلی آن باب ادنکیرک، کانی نیلسن و کریستوفر لوید هستند. هیچ کس در ابتدا قرار بود در تاریخ 24 مرداد 1399 (14 آگوست 2020) اکران شود، اما به خاطر جهانگیری کروناویروس نمایش آن تا اواخر اسفندماه گذشته به تعویق افتاد.

هیچ کس پس از 10 روز نمایش در مجموع، گیشه آمریکا و بازارهای بین المللی به ترتیب 21.09، 11.8 و 9.2 فروخته است. این فیلم درباره مردی ست که به یک زن که توسط چند مرد مورد اذیت و آزار قرار گرفته، کمک می کند، اما این کار چندان به مذاق رئیس یک گروه مافیایی و موادفروش خوش نمی آید و اتفاقات داستان از اینجا شروع می شود. امتیاز هیچ کس در آی ام دی بی، متاکریتیک و راتن تومیتوز به ترتیب 77 از 100، 63 از 100 و 81 از 100 است که نشان می دهد اگر به چنین آثار اکشن و هیجان انگیزی علاقه مند باشید، احتمالا از تماشای فیلم جدید ایلیا ویکتوروویچ نایشولر پشیمان نخواهید شد.

رایا و آخرین اژدها این هفته با فروشی 2.05 میلیون دلاری و دو پله تنزل در قیاس با هفته قبل در مکان چهارم جدول باکس آفیس قرار گرفته است. این انیمشین پس از 31 روز اکران در سینماهای آمریکا و بازارهای بین المللی به ترتیب 32 و 54 میلیون دلار فروخته و باکس آفیس موجو رقم کلی فروش ماجراجویی های رایا و اژدهایش را تا آخر هفته گذشته 86 میلیون دلار اعلام کرده است.

انیمیشن رایا و آخرین اژدها داستان دختری به اسم رایا (با صداپیشگی کلی مری ترن) را روایت می کند که قصد دارد آخرین اژدها که اژدهایی آبی به نام سیسو (با صداپیشگی آکوافینا) است را پیدا کند و پدرش رییس بنجا (با صدا پیشگی دنیل داعه کیم) را از دست دروون نجات دهد. رایا در این سفر از سرزمین­ های مختلفی که در اختیار گروه ها و قوم های گوناگونی ست می گذرد و در این سفر اودیسه وار می بیند که چگونه جنگ میان دروون و انسان ها همه چیز را ویران کرده است. او همچنین با گروهی از بازماندگان که خانواده خود را در جنگ از دست داده اند، از جمله یانگ بون، بیبی نوئی و جنگجو تانگ ملاقات می­ کند. رایا با دوستان جدیدش و تاک تاک، حشره محبوب و دوست داشتنی اش، باید با ناماری (با صدا پیشگی جما چان)، کسی از گذشته اش که کلید نجات کوماندرا است، روبه رو شوند.

اغلب منتقدان و سینمادوستان از انیمیشن یارا و آخرین اژدها راضی بوده اند و در راتن تومیتوز بر اساس 218 بررسی و در IMDb بر اساس 25 هزار رأی به ترتیب امتیازات 95 از 100 و 75 از 100 برای اثر جدید دیزنی ثبت شده است. برایان لوری در بخشی از یادداشت خود برای این انیمیشن آورده است: پیام عمیق یارا و آخرین اژدها درباره تفرقه و بی اعتمادی است که یک امپراطوری افسانه ای را به کام نابودی می کشد.

فروش فیلم لایو اکشن تام و جری در پنجمین هفته نمایش اش در آمریکا نسبت به آخر هفته پیشین 44 درصد کاهش یافته و جدیدترین نسخه سینمایی موش و گربه با 1.4 میلیون دلار فروش به رتبه پنجم باکس آفیس بسنده کرده است. این فیلم طی 38 روز در آمریکا، بازارهای بین المللی و در مجموع به ترتیب 39، 54 و 93 میلیون دلار برای برادران وارنر درآمدزایی کرده است.

داستان جدیدترین نسخه سینمایی تام و جری از آنجایی شروع می شود که این موش و گربه دوست داشتی از خانه اشان بیرون می شوند و به ناچار به یک هتل می فرایند. در همین اثنا قرار است یک جشن عروسی مجلل هم در هتل برگزار شود، اما دعواهای تام و جری در نخستین ملاقاتشان همه چیز را تحت الشعاع قرار می دهد. کارگردانی فیلم جدید تام و جری را تیم استوری بر عهده داشته است که او را بیشتر به خاطر چهار شگفت انگیز: قیام موج سوار نقره ای می شناسیم. از میان بازیگران لایو اکشن تام و جری هم می توان به کلویی گریس مورتس، مایکل پنیا و کن جیونگ اشاره کرد.

تا به این ساعت برای تام و جری 2021 در پایگاه راتن تومیتوز 52 بررسی و میانگین امتیاز 25 از 100 به ثبت رسیده و در متاکریتیک هم بر اساس 14 بررسی امتیاز این فیلم 31 از 100 است. از میان نقدهای مهم نوشته شده برای تام و جری جدید تنها بررسی نسبتا مثبت مربوط به پیتر دبروژ از رسانه ورایتی است و مابقی منقدها و رسانه های سرشناس نگاهی متوسط یا ضعیف به این فیلم داشته اند. به عنوان نمونه تریسی براون از لوس آنجلس تایمز در بخشی از نقد خود آورده است: اگر شما به دنبال تجربه حس و حال و تماشای خشونت خاص تام و جری هستید، بهتر است به جای دیدن این فیلم لایو اکشن به سراغ فیلم های کوتاه یا برخی قسمت های سریال تلویزیونی تام و جری بروید.

فیلم درام تاریخی پِیک (The Courier) که با نام آیرون بارک نیز شناخته می شود با بازی بندیکت کامبربچ با نمایش در 1322 سالن به طور متوسط در آخر هفته گذشته 452 هزار دلار فروخته و مکان ششم باکس آفیس را از آن خود کرده است. پِیک از چند روز قبل در کشورهای اروپایی نیز روی پرده رفته، اما در این بازارها فقط 873 هزار دلار فروخته و 83 درصد فروش آن یعنی 4.2 میلیون دلار از درآمد فیلم تازه دومینیک کوک مربوط به گیشه آمریکا است.

در خلاصه داستان رسمی فیلم آمده است: گرویل وین، یک جاسوس برتانیایی است که در خلال جنگ سرد سعی دارد بحران موشکی کوبا را سرانجام دهد. تا به امروز بر اساس 143 بررسی امتیاز قابل اعتنای 87 از 100 برای این فیلم در پایگاه راتن تومیتوز ثبت شده است.

دختری که به معجزه اعتقاد دارد (The Girl Who Believes in Miracles) یکی از فیلم های جدید این هفته است که توانسته طی آخر هفته گذشته با نمایش در تنها 640 سالن به فروش 398 هزار دلاری در آمریکا برسد. از میان بازیگران فیلم می توان به اوستین جانسن در نقش اصلی، پیتر کایوتی، میرا سوروینو و کوین سوربو اشاره کرد.

برخلاف بیشتر مردم سارا هاپکینز (با بازی اوستین جانسن) اعتقاد راسخی به خدا دارد و هنگامی که یک واعظ از معجزات شگفت انگیز ایمان و باورهای اعتقادی می گوید، سارا تصمیم می گیرد برای حل مسائل دست به دعا ببرد. با دعاهای سارا خیلی زود سایه بدبختی و بدبکمک از سر مردم شهر کنار می رود، اما واکنش رسانه ها و مردم زندگی این دختر خوش قلب را به سمت و سویی جدید و غیرقابل پیش بینی می برد.

فیلم آشوب مدام این هفته با نمایش در 1605 سالن و 380 هزار دلار فروش در رتبه هشتم باکس آفیس قرار گرفته است. آشوب مدام به کارگردانی داگ لیمان و با نویسندگی کریستوفر فورد و پاتریک نس 31 روز قبل روی پرده رفت و در باکس آفیس موجو رقم فروش 12.2 و 8.6 میلیون دلاری برای آن در آمریکا و بازارهای بین المللی درج شده است.

در خلاصه داستان رسمی فیلم آمده است: در آینده جهانیی وجود دارد که در آن تمام زنان و دختران ناپدید شده اند و همه موجودات زنده می توانند از طریق تصاویر و صداهایی به نام نویز وارد ذهن یکدیگر شوند و افکار دیگران را بخوانند. در این جهانی پسارستاخیزی تاد هیوت در می یابد که نوعی ویروس باعث کشته شدن همه زنان جهان و پخش شدن صداهایی ناخوشایند به نام نویز در جهان شده است. هیوت که توانایی ویژه ای برای شنیدن افکار انسان ها و حیوانات دارد، در لحظه ای که صدا قطع و سکوت برقرار می شود، متوجه می شود یک دختر مرموز به نام ویولا اید، نخستین زنی که تاد هیوت تا به حال ملاقات کره است در سیاره آن ها فرود آمده است.

غارنشینان: عصر جدید هفته گذشته فقط 210 هزار دلار فروخته و به جایگاه پنجم باکس آفیس رضایت داده است. اثر جدید یونیورسال پیکچرز و دریم ورکس پس از 131 روز نمایش به ترتیب در آمریکا و بازارهای جهانی 56.3 و 106.1 میلیون دلار فروخته و رقم درآمد کلی آن هم 162.1 میلیون دلار است.

انیمیشن خانواده غارنشینان: عصر جدید ماجرای زندگی کرودزها کمی پس از انیمیشن قبلی را روایت می کند. این خانواده به جست وجوی یافتن محل زندگی مناسب تری نسبت به گذشته می فرایند و سرانجام در میان درختان انبوه و رودخانه های جاری منزل دلخواه شان را پیدا می کنند، اما آن محل پیش از این توسط خانواده آدم های بهتر تصاحب شده است. خانواده آدم های بهتر انسان هایی مدرن تر و تکامل یافته تر در مقایسه با غارنشینان هستند و قصد ندارند خانه خود را با آن ها تقسیم کنند؛ ولی اتفاقاتی غیرمنتظره باعث می شود این دو خانواده برای رسیدن به هدفی مشترک با یکدیگر متحد شوند.

خروج فرانسوی (French Exit) به کارگردانی آزازل جیکوبز و با بازی میشل فایفر، لوکاس هجز، والری ماهافی، ایموجن پوتس، سوزان کوین و دانیل مک دونالد با 139 هزار دلار فروش به رتبه دهم باکس آفیس رسیده است. این فیلم پیش از آمریکا در استرالیا و نیوزلند نیز روی پرده رفته بود و مجموع فروش آن در بازارهای بین المللی پس از 7 هفته نمایش 430 هزار دلار اعلام شده است.

خروج فرانسوی درباره یک زن سالخوره است که با باقیمانده ارثی که برایش مانده به همراه پسر و گربه اش در منهتن آمریکا زندگی می کند، اما او تصمیم می گیرد به یک آپارتمان کوچک در پاریس نقل و مکان کند و با این مهاجرت آرام آرام مسائل جدید و غیرقابل پیش بینی پیش پایش قرار می گیرد.

نام فیلمهفته اکرانفروش آخر هفتهفروش کلی
گودزیلا در برابر کونگ

Godzilla vs. Kong

111.627.9
نامقدس

The Unholy

13.23.2
هیچ کس

Nobody

2311.8
یارا و آخرین اژدها

Raya and the Last Dragon

5232.1
تام و جری

Tom and Jerry

61.439.5
پِیک / آیرون باک

The Courier

30.44.2
دختری که به معجزه اعتقاد دارد

The Girl Who Believes in Miracles

10.30.3
آشوب مدام

Chaos Walking

50.312.2
غارنشینان: عصر جدید

The Croods: A New Age

190.256.3
خروج فرانسوی

French Exit

80.10.2

* رقم فروش بر اساس میلیون دلار است.

منبع: Box Office Mojo

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1120

به "گودزیلا و کونگ سینماها را قبضه کردند (باکس آفیس هفته)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گودزیلا و کونگ سینماها را قبضه کردند (باکس آفیس هفته)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید