11 مورد از مشاغل پرسفر کدامند؟

به گزارش مجله جام جهان، گذشته از همه چیزهایی که سفر به ما یاد می دهد، سفر کردن راهی ست برای چند روز استراحت و فراغت از زندگی روزمره. اما با هزینه های زیاد سفر چه کنیم؟ یک راهش انتخاب شغلی است که چه بخواهید چه نخواهید مجبور به سفر باشید. و اصلا چی بهتر از این؟ هم به شهرهای مختلف سفر می کنید و هم کار می کنید. مثلا چه کارهایی؟ ما در این نوشته درباره مشاغل پرسفر نوشته ایم.

11 مورد از مشاغل پرسفر کدامند؟

مهماندار هواپیما

چه شغلی داشته باشیم که سفر برویم و حقوق هم بگیریم؟ نام سفر شغلی که بیاید، اول به یاد مهماندار هواپیما می افتیم. مهماندارها در هفته چند بار سفر می کنند و گاهی هم امکان استراحت در شهر مقصد را دارند. خرید در فرودگاه های مختلف، آشنا شدن با آدم هایی که از فرهنگ های گوناگون می آیند، گشتن در شهر و لذت پرواز در آسمان گوشه ای از جذابیت شغل مهماندار است.

اما این فقط مزیت هاست و اگر پای درد دل مهمانداران بنشینید از بی خوابی، مسائل گوارشی به دلیل برهم خوردن ساعت تغذیه و همچنین نبود اکسیژن مناسب رنج می برند. به همه اینها سروکله زدن با مسافران و ناوگان بعضا فرسوده را نیز اضافه کنید.

ترفندهایی برای جهانگرد شدن

راهنمای تور

اگر بخواهید با تور سفر کنید، مبلغ زیادی را می پردازید تا آژانس مسافرتی زحمت رزرو هتل و برنامه ریزی برای بازدید از جاهای دیدنی را بکشد. اما راهنمای تور که باشید، نه تنها پولی نمی پردازید، بلکه حقوق هم دریافت می کنید. راهنمای تور به جاهای مختلفی سفر می کند، همیشه در گردش است و فرصت آشنا شدن با آدم های مختلف را دارد. کافی است اطلاعات خوبی درمورد جاذبه های جهانگردی داشته باشید و بتوانید با روی خوش با دیگران ارتباط برقرار کنید.

تیوا فرخی، راهنمای تور یکی از آژانس ها درباره سختی های کار یک راهنمای تور می گوید: شما به عنوان راهنما باید به نیاز همه مسافران توجه کنید و بین نیازهایشان فرق نگذارید. بزرگترین هدف شما باید این باشد که به همه خوش بگذرد و این کار ساده ای نیست. مدیریت زمان و انتقال دانسته ها به بقیه با زبان قابل فهم از دیگر چالش های این شغل است.

با رعایت این 9 نکته سفر کاری بهتری داشته باشید

بازاریاب ها و کننده های فروش

بسکمک از شرکت ها و سازمان ها کارکنان فروش و بازاریابی را به ماموریت کاری می فرستند. اگر چنین شغلی را می پسندید، فرصت آن را دارید تا ضمن مذاکره با شرکت های دیگر، بدون پرداخت هزینه بلیت و اقامت، در شهرهای مختلف به گردش بروید و خستگی کار را از تن تان بیرون کنید.

راننده

راننده های خط ترانزیت یکی از مشاغل پرسفر هستند. روز و شب به دل جاده می زنند، زیر آسمان آبی و در سکوت خارج از شهر رانندگی می کنند و شهرها و کشورهای مختلف را می بینند.

مترجم

مترجمی هم می تواند یکی از مشاغل پرسفر باشد. اگر مترجم خوب و قدرتمندی باشید، این شانس را دارید که مترجم افراد مهمی بشوید. به این ترتیب در همه سفرها آدم های معروف را همراهی می کنید؛ در زمان آزادتان هم می توانید در شهر بگردید، غذاهای محلی را امتحان کنید و با محلی ها گپ بزنید.

وبلاگ نویس یا اینستاگرامر

می شود از طریق وبلاگ نویسی یا عکس آپلود کردن در اینستاگرام پول درآورد؟ چرا که نه. بلاگرها و اینستاگرامرهای زیادی در جهان هستند که مدام در حال سفرند. از غذاهایی که می خوردند و جاهایی که می بینند برای علاقه مندانشان عکس می گذارند. و به این وسیله و به مرور زمان بر تعداد دنبال کنندگانش اضافه می شود و خود تبدیل به تریبونی می شوند که به کمک صنعت مارکتینگ و تبلیغات می آیند و اینفلوئنسر مارکتینگ را شکل می دهند.

این عده معمولا برای سفرهاشان اسپانسری دارند که هزینه بلیت و اقامتشان را پرداخت می کند یا از طریق همان آگهی های تبلیغاتی بخشی از هزینه سفرشان درمی آید.

عضو گروه موسیقی

کمتر گروه موسیقی ای را پیدا می کنید که معروف باشند و در طول سال به شهرهای مختلف برای برگزاری کنسرت سفر نکند، بنابراین شاید بتوان روی موسیقی هم برای درآمدزایی حساب کرد.

معلم زبان انگلیسی برای غیرانگلیسی زبان ها

یکی دیگر از مشاغل پرسفر، معلمی است. اگر مدرک TEFL داشته باشید، می توانید در کشورهای غیرانگلیسی زبان به عنوان معلم انگلیسی مشغول کار شوید. برای مدرسه شهرهای مختلف درخواست کار بفرستید و معلم زبان مدرسه بشوید.

6 مشکل پیش روی سفرهای کاری

ورزشکار

در هر رشته ورزشی که فعالیت کنید، برای شرکت در مسابقه های مختلف به همه جا سفر می کنید. هر جا که مسابقه های استانی، ملی و بین المللی درجریان باشد، شما هم می روید. البته اگر ورزشکار خوبی باشید، بیشتر روز را مشغول تمرین هستید، ولی حتما زمان آزادی هم برای استراحت و تفریح خواهید داشت.

عوامل فیلم

لازم نیست حتما ستاره یا قهرمان فیلم باشید. از منشی صحنه تا کارگردان و بازیگر همراه گروه فیلم سازی سفر می کنند. درست است که ساعت ها کار کردن سر صحنه فیلم برداری شما را خسته خواهد کرد، اما بخش تفریحی سفر، کاری می کند خستگی را فراموش کنید.

خبرنگار

حتما در تلویزیون دیده اید که گزارشگران از شهری دیگر حوادث را گزارش می کنند. خبرنگار و عکاس حرفه ای که باشید، احتمال زیادی پیش روی شماست که برای تهیه گزارش به شهر یا کشور دیگری سفر کنید، ولی این را هم در نظر داشته باشید که خبرنگاری جزو 10 شغل سخت در سراسر جهان است.

اگر زیاد سفر کاری می روید یا در شرکتی کار میکنید که کارکنانش زیاد سفر می فرایند، برای برنامه ریزی و سرو سامان دادن به سفرهای کاریتان می توانید به قسمت سرویس تجاری خبرنگاران تریپ مراجعه کنید. برگزاری همایش برای شرکت ها و سازمان ها و ارائه خدمات به آژانس های مسافرتی بخشی از خدمات این سرویس است.

منبع: اسنپ تریپ
انتشار: 21 دی 1400 بروزرسانی: 21 دی 1400 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1463

به "11 مورد از مشاغل پرسفر کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 مورد از مشاغل پرسفر کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید