6 ترفند برای کاهش سرعت اتمام شارژ باتری موبایل

به گزارش مجله جام جهان، باتری تلفن همراه به صورت مستقیم تحت تاثیر عادت های اشتباه کاربران قرار می گیرد که این مسئله به کاهش زمان نگه داری شارژ منجر می گردد.

6 ترفند برای کاهش سرعت اتمام شارژ باتری موبایل

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، باتری گوشی های هوشمند هنگام استفاده از آن به صورت مستقیم تحت تاثیر عادت های اشتباه کاربران قرار می گیرد و این مسئله به کاهش کارایی آن منجر می گردد و مسائل متعددی را برای آنان ایجاد می نماید.

عادت های اشتباه کاربران به کاهش سریع شارژ باتری تلفن همراه هنگام استفاده از آن منجر می گردد که موجب اذیت شدن افراد شده و با توجه به غیرقابل تعویض بودن باتری در گوشی های جدید، کاربران را به خرید گوشی جدید مجبور می نماید.

برای افزایش عمر باتری گوشی خود می توانید از چند ترفند ساده و کاربردی بهره ببرید تا بتوانید زمان بیشتری از تلفن هوشمند خود بهره ببرید.

1. از فست شارژ رها استفاده نکنید

اگر موبایل شما از فناوری فست شارژ برخوردار نیست و دارای شارژ معمولی است هرگز از فست شارژ رها استفاده نکنید، زیرا این کار به علت وارد کردن مقدار انرژی بیشتر از احتیاج و توان باتری به آن، پس از مدتی به تخریب باتری تلفن شما منجر می گردد.

2. همواره از شارژر اصلی گوشی خود بهره ببرید

استفاده از شارژر های ضعیف و شارژر هایی که متعلق به شرکت فراوری نماینده گوشی نیست، تاثیری منفی بر عملکرد و عمر مفید باتری تلفن دارد لذا بهتر است تنها از شارژری که هنگام خرید در جعبه تلفن همراه شما واقع شده است بهره ببرید.

3. از کابل USB استفاده نکنید

ورود ی های USB به راحتی می تواند هک گردد، زیرا هیچ برنامه ای از آنان حفاظت نمی نماید و هکر ها می توانند طیف وسیعی از تکنیک ها را برای کنترل آن استفاده نمایند و بدافزار های خود را از طرق آن وارد تلفن همراه شما نمایند. در صورت استفاده از کابل USB برای شارژ حتی امکان سرقت اطلاعات شما ازطریق نصب بدافزار نیز وجود دارد.

4. تا 100 درصد شارژ نکنید

برای طولانی کردن عمر باتری گوشی هوشمند خود باید تا 80 درصد شارژ کنید و نگذارید به صورت کامل شارژ و به 100 درصد برسد، زیرا این کار باعث می گردد باتری تلفن به سرعت خالی گردد.

5. نگذارید شارژ باتری کمتر از 30 درصد گردد

تلفن همراه خود را در حالتی که میزان شارژ باتری آن به 30 درصد رسیده به شارژر وصل کنید و تلفن خود را با این مقدار شارژ رها نکنید، زیرا کار کردن با این مقدار شارژ آسیب بسیار زیادی به باتری وارد می نماید وحتی ممکن است باتری تلفن همراه را کاملا خراب کند.

6. از برنامه های شارژ سریع استفاده نکنید

برنامه های بسیاری برای شارژ سریع گوشی وجود دارد که جایگزینی برای فست شارژ ها هستند، اما این برنامه ها درصد شارژ را به سرعت افزایش می دهند و این بالاتر از توان باتری است که موجب تخریب آن می گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 874

به "6 ترفند برای کاهش سرعت اتمام شارژ باتری موبایل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 ترفند برای کاهش سرعت اتمام شارژ باتری موبایل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید