آدام شیف: بولتون حاضر به امضای استشهادنامه علیه ترامپ نشد

به گزارش مجله جام جهان، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا از مخالفت مشاور سابق امنیت ملی آمریکا برای امضای یک استشهادنامه علیه ترامپ خبر داد.

آدام شیف: بولتون حاضر به امضای استشهادنامه علیه ترامپ نشد

به گزارش گروه بین الملل مجله جام جهان، آدام شیف رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا گفت: جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی آمریکا حاضر به امضای یک استشهادنامه درباره سوء رفتار دونالد ترامپ در قبال اوکراین نشده است.

دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا خواستار امضای این استشهادنامه توسط بولتون شده بودند.

وی در مصاحبه با شبکه ام اس ان بی سی گفت: پس از رای هفته گذشته مجلس سنا در مخالفت با حضور شهود بیشتر یا ارائه اسناد و مدارک بیشتر در فرایند محاکمه استیضاح ترامپ، دموکرات ها از بولتون خواستند تا استشهادی را علیه سوء رفتار ترامپ در پفراینده جنجالی اوکراین امضا کند ولی وی با این درخواست مخالفت کرد.

وی اضافه نمود: به هر دلیلی بولتون ظاهرا مایل بود تا در مجلس سنا شهادت دهد ولی به نظر می رسد برای نجات کتابش در نهایت از این اقدام منصرف شد.

مجلس سنای آمریکا اخیرا ترامپ را از هر دو اتهام مطرح شده در پفراینده استیضاح تبرئه کرده است.

دموکراتها از بولتون خواسته بودند تا در مجلس سنا و در برابر سناتورها شهادت دهد.

نیویورک تایمز پیش از این فاش کرد که جان بولتون در کتاب تازه اش که هنوز منتشر نشده افشاگری هایی علیه رییس جمهوری آمریکا انجام داده است.

بولتون در این کتاب که بخش هایی از آن به دست نیویورک تایمز رسیده، نوشته است که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در ما اوت 2019 (شهریورماه) به وی گفته بود که کمک نظامی 391 میلیون دلاری به اوکراین را متوقف می کند.

دونالد ترامپ در توئیتی در واکنش به افشاگری های جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید نوشته است: من هرگز به بولتون نگفتم که کمک مالی به اوکراین با تحقیقات مربوط به دموکراتها پیوند خورده است، از جمله بایدن ها.

وی در ادامه اضافه نمود: در واقع، او هرگز در آن زمان نسبت به این مساله اعتراض نکرد. اگر جان بولتون چنین چیزی را گفته است، تنها برای فروش کتابش بوده است. متن تماس های تلفنی من با زلنسکی رئیس جمهور اوکراین ثابت می کند که هیچ فشاری و هیچ گونه مسئله ای وجود نداشته است. رئیس جمهور و وزارت خارجه اوکراین نیز این مساله را تایید کرده اند.

ترامپ نوشت: علاوه بر این من با زلنسکی در سازمان ملل دیدار کردم. دموکراتها گفته اند که من هرگز با او دیدار نکردم و کمک مالی به اوکراین را بدون هیچ شرط و تحقیقاتی آزاد کردم. من همین طور به اوکراین اجازه دادم تا موشک های ضد تانک ژاولین را خریداری کند. دولت من کارهایی فراتر از دولت قبلی انجام داده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 334

به "آدام شیف: بولتون حاضر به امضای استشهادنامه علیه ترامپ نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آدام شیف: بولتون حاضر به امضای استشهادنامه علیه ترامپ نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید