شروع عملیات نوسازی بافت مسکونی روستایی در ورامین

به گزارش مجله جام جهان، خبرنگاران/تهران با حضور مسئولان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سپاه سیدالشهداء و مسئولان شهرستانی، عملیات نوسازی بافت مسکونی روستایی در عصر دوشنبه در روستای ظهیرآباد از توابع بخش جوادآباد ورامین شروع شد.

شروع عملیات نوسازی بافت مسکونی روستایی در ورامین

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

حسین نوش آبادی، نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: نوسازی و مقاوم سازی منازل روستایی، یکی از مهمترین اقدامات دولت در تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب در ایجاد فضای با ثبات، امن و همراه با آبادانی و پیشرفت برای کشور است.

وی اضافه کرد: یکی از مهمترین ابعاد منشور گام دوم انقلاب تبیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب، حرکت در جهت عمران و سازندگی کشور است و اجرای طرح نوسازی و مقاوم سازی منازل روستایی، این بخش از گام دوم انقلاب را محقق می نماید.

نوش آبادی توضیح داد: شهرستان های ورامین، پیشوا و قرچک به دلیل مجاورت با گسل های استان تهران، در شرایط مخاطره آمیزی واقع شده است و هر اقدامی که برای مقاوم سازی بافت فرسوده مسکونی صورت گیرد، جان مردم را در برابر خطرات زلزله ایمن می نماید.

نماینده ورامین در مجلس اظهار کرد: هر چند که در زلزله های اخیر، خسارتی به شهرستان های جنوب شرق تهران وارد نشد ولی هیچ تضمینی برای آینده وجود ندارد و ممکن است با وقوع زلزله، به این بخش از استان خسارتی وارد گردد، بنابراین باید کوشش کرد تا موضوع نوسازی و مقاوم سازی بافت های فرسوده شهری و روستایی، ساماندهی گردد.

وی با اشاره به اینکه 80 درصد از بافت روستایی شهرستان ورامین فرسوده است، یادآور شد: موضوع مقاوم سازی و به سازی روستایی و شهری از یک سو برای سلامت مردم مهم است و از سوی دیگر پیامدهای مثبت اشتغال و ایجاد کسب و کار و رونق فراوری را به همراه دارد.

نماینده ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس از روستائیان خواست تا برای نوسازی بافت فرسوده با مسئولان همراهی نموده و در برابر اجرای چنین طرح هایی مقاومت نکنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 499

به "شروع عملیات نوسازی بافت مسکونی روستایی در ورامین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع عملیات نوسازی بافت مسکونی روستایی در ورامین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید