معماری و عمران

98 درصد از قراردادها به مالکان مسکن مهر پردیس تحویل داده شد

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: در 2 نوبت کاری و با تحویل روزانه 600 عدد قرارداد 5 برگی ضد جعل بیش از 98درصد از مالکان مسکن مهر قراردادهای خود را تحویل گرفتند.

5 فروردین 1399

آرامگاه فردوسی ؛ جاهای دیدنی مشهد

در باغی زیبا، مشابه جایگاه ابدی کوروش، آرامگاه فردوسی ساخته شده است. بنایی با الهام از معماری دوره هخامنشی و المان های شاخص آن دوره.

4 فروردین 1399

تمدن بزرگ صنعتی در پارس جنوبی به برکت نظام اسلامی محقق شده است

خبرنگاران/بوشهر استاندار بوشهر گفت: هر کسی توسعه عسلویه را می بیند باید به جمهوری اسلامی ببالد، تمدن بزرگ صنعتی در پارس جنوبی حاصل زحمات فرزندان ملت است که زیر سایه نظام اسلامی محقق شده است.

3 فروردین 1399

پاکستان یک موشک بالستیک آزمایش کرد

در بحبوحه تشدید تنش ها میان اسلام آباد و دهلی نو، ارتش پاکستان امروز (پنج شنبه) از آزمایش موفقیت آمیز موشک بالستیک غزنوی خبر داد.

20 اسفند 1398

نصب نقشه گردشگری طهران قدیم در ایستگاه های اتوبوس

به گزارش خبرنگاران، علی اسماعیل زاده مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه 11 در این باره گفت: بخشی از طهران قدیم که جاذبه های دیدنی و تاریخی بسیاری از هویت و فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی را دارد در محدوده منطقه 11 واقع شده است.

13 اسفند 1398

تصاویر معماری خانه منحنی شکل در دل طبیعت

شاید هیچ چیز بهتر از زندگی در فضایی سرسبز نباشد. طراحی خانه ای در دل طبیعت می تواند فضایی آرام بخش به ارمغان آورد. آن چه که در این مطلب از ما با شما به اشتراک گذاشته ایم، خانه ای با معماری منحنی شکل در دل طبیعت می باشد. این خانه با مجموعه ای از نقاشی ها، آثار...

11 اسفند 1398

هشدار به دلالان بی خیال مسکن مهر

افزایش سود تسهیلات مسکن مهر از 4 به 18 درصد برای مالکانی که نسبت به تکمیل آورده و تحویل واحد خود اقدام نمی نمایند در دستور کار دولت و بانک مسکن قرار گرفته است.

4 اسفند 1398

3000 واحد مسکن ملی در اردبیل احداث می گردد

خبرنگاران/اردبیل به دنبال حضور وزیر راه و شهرسازی در اردبیل و با سرمایه گذاری شرکت شمالغرب خاتم احداث 3 هزار واحد مسکن ملی در شهرک الهیه اردبیل شروع شد.

1 اسفند 1398

کوشش برای اختصاص ردیف اعتباری مجزا به شهرها و روستاهای هدف گردش

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری جلال تاجیک در نشست معاونان برنامه ریزی و سرمایه گذاری استان های کشور با اشاره بر اهمیت مناطق نمونه گردشگری در این برهه زمانی اضافه نمود: در حال حاضر مهمترین کار در مناطق...

29 بهمن 1398

قطعات تولیدی ماشین مازندران به ایتالیا صادر می گردد، احداث 13 ایستگاه آتش نشانی در شهرک های صنعتی مازندران

صادرات قطعات ماشین مازندران به ایتالیا، احداث 13 ایستگاه آتش نشانی در شهرک های صنعتی استان و بهره برداری از معدن گلندرود اعم اخبار صنعت و معدن مازندران در روز جاری است.

13 بهمن 1398

فلورانس ایتالیا، شهری برای هنرنمایی هنرمندان دیوار نگار

هنر خیابانی در فلورانس ایتالیافلورانس ایتالیا از جمله شهرهای اروپایی است که برای هنرنمایی هنرمندان دیوارنگار برای خلق آثارعمومی خود از نقاط مختلف اروپا و دنیا روی خوش نشان می دهد. در سالهای اخیر به تعداد هنرمندان دیوارنگار شهر فلورانس این شهر تاریخی...

7 بهمن 1398

آموزش تمهیدات لازم برای جلوگیری از آتش سوزی

انجام تمهیدات لازم در جهت محافظت از خانه در برابر آتش سوزی برای همگان مهم و حیاتی می باشد. اگر به تازگی قصد ساخت خانه دارید، استفاده از متریال ضد حریق می تواند تا اندازه زیادی در این زمینه به شما یاری کند. اگر به دنبال ایجاد تمهیداتی در جهت کاهش خطرات ناشی...

5 بهمن 1398

صندوق بین المللی پول دومین مرحله از وام درخواستی پاکستان را پرداخت می نماید

صندوق بین المللی پول که تامین 6 میلیارد دلار وام برای پاکستان را پذیرفته است دومین قسط خود به مبلغ 500 دلار را تحویل اسلام آباد خواهد داد.

1 بهمن 1398

حضور ترامپ در یک فیلم ایرانی!

سیدجواد هاشمی کارگردان سینما مطرح کرد که یکی از شخصیت های اصلی فیلم جدیدش شهر گربه ها دونالد ترامپ است.

30 دی 1398

خانه هایی که آسمان کویر را ستاره باران می کنند

ما را به روزگار پدرانمان می بردند، به خانه هایی که جلوه معماری شهر هنوز درآن ها رسوخ نکرده، سقف های کوتاه و اتاق های تو در تویی که ساکنانش را هر روز به هم نزدیک تر می ساخت، گل ها و درختانی که همسایگان دیرین این خانه ها شدند و بلبلانی که نغمه هایشان مهمان...

27 دی 1398

تداوم احیای جداره های تاریخی و میراث ماندگار معماری تبریز قدیم

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از تداوم مرمت و ساماندهی جداره های تاریخی تبریز اطلاع داد.

20 دی 1398