اتمام طرح های نیمه کاره اولویت است، محیط زیست را نباید دیوار کشید

به گزارش مجله جام جهان، سید خالق سجادی شامگاه دوشنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به طرح های نیمه کاره شهرستان اضافه نمود: راه های ارتباطی جاده هزارجریب، پل عظیم سد گلورد و... ازجمله پروژه های نیمه کاره ما است که با تزریق اعتبارات، بر اساس اولویت عملیاتی می گردد.

اتمام طرح های نیمه کاره اولویت است، محیط زیست را نباید دیوار کشید

سجادی با اشاره به اینکه مهم ترین معضل و مشکل شهرستان بهشهر بیکاری و عدم اشتغال در جامعه است، افزود: اکنون خانه ای را نداریم که فرد بیکاری در آن وجود نداشته باشد و در هر منزلی بیکار وجود دارد و لذا برای رفع مشکل اشتغال در جامعه، از حضور سرمایه گذاران استقبال می کنیم و اشتغال زایی بعد از امنیت اولویت مهم قابل پیگیری ما در شهرستان است.

این مسئول گفت: تحریم، تورم و کاغذبازی موجب فرار سرمایه گذار می گردد و ما امنیت را برای ورود سرمایه گذاران فراهم می کنیم و امیدواریم با سرمایه گذاری سرمایه گذاران در منطقه شاهد پویایی همه جانبه باشیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه شرایط اقتصادی مناسبی در شرایط فعلی حاکم نیست لذا همه باید یاری کار بوده و با ارائه طرح و برنامه، یاری کار ما در استفاده از پتانسیل و ظرفیت های مختلف شهرستان باشند.

سرپرست فرمانداری شهرستان بهشهر بابیان اینکه در رابطه با کارخانه کمپوست بهشهر افتتاح موقت اجرا شده و اکنون کمپوست و جداسازی زباله انجام می گردد، گفت: امیدواریم با نهایی شدن افتتاح آزمایشی و بهره برداری کامل کمپوست بهشهر، مشکل زباله شرق مازندران رفع گردد.

پالایشگاه نفت احیا شد

سجادی همچنین از احیای پالایشگاه نفت در بهشهر اطلاع داد و افزود: برای ایجاد این پالایشگاه اقداماتی اجرا شده که بعضی از اقدامات منوط به واردکردن تکنولوژی از خارج کشور است که در شرایط فعلی تحریم، کار را با کندی روبرو نموده است و امیدواریم با لغو تحریم و استفاده از توان شریک معتبر خارجی در صورت احتیاج، بتوانیم پالایشگاه نفت بهشهر را احیاء کنیم.

وی در خاتمه با اشاره به در دست اقدام بودن گردشگری میانکاله بهشهر گفت: محیط زیست برای همه افراد جامعه است و همگان باید از آن استفاده نمایند و نمی توان محیط زیست را دیوار کشید و اجازه ورود نداد، اما استفاده از آن نیز تابع ضوابط و مقرراتی است که در دست اقدام برای توسعه گردشگری در میانکاله هستیم تا با رعایت قوانین و ضوابط مردم بتوانند از میانکاله به عنوان منطقه بکر گردشگری استفاده نمایند.

سجادی گفت: سیم خاردار کشیدن محیط زیست راه چاره مناسبی برای حل مسئله نیست بلکه پاک کردن صورت مسئله است که امیدواریم با برنامه ریزی های در دست اقدام بتوانیم شرایط استفاده و برخورداری از طبیعت میانکاله را بر اساس ضوابط و قانون برای مردم فراهم کنیم.

سید خالق سجادی در این نشست با ابراز خرسندی از حضور مجله جام جهان در این نشست گفت: مجله جام جهان به عنوان چشم و گوش مردم باید نظارت بر امور و کارهای مسئولان داشته و با دقت اطلاع رسانی نمایند تا حقی ضایع نگردد.

مچ گیری مسئولان به نفع مردم نیست

سرپرست فرمانداری شهرستان بهشهر افزود: مچ گیری مسئولان و غرض ورزی ها مطمئنا به نفع مردم، نظام و مسئولان نیست و لذا امیدواریم مجله جام جهان با وحدت همه جانبه با مسئولان در راستای اهداف نظام و رفع مسائل مردم گام بردارند.

وی بابیان اینکه مجله جام جهان در اطلاع رسانی دقت لازم را به کارگیرند تا شاهد تکذیبیه اخبار نباشیم و آبروی مؤمن حفظ گردد، یادآور شد: امیدواریم مجله جام جهان با اطلاع رسانی دقیق و به موقع، حرمت نگه داشته و تنها به اهداف کوتاه مدت توجه ننمایند و هدف خود را خدمت به دین خدا و خلق الله بدانند.

سجادی ادامه داد: شهرستان بهشهر با مسائلی روبرو است که باید با همدلی و کوشش مرتفع گردد و در این راستا اصحاب رسانه و مجله جام جهان می توانند نقش مهمی ایفا نمایند و با تعامل مناسب با مسئولان برای توسعه و پیشرفت شهرستان کوشش نمایند.

سرپرست فرمانداری شهرستان بهشهر همچنین برگزاری انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را از اتفاقات مهم سیاسی در سال جدید برشمرد و گفت: همه ما در بحث انتخابات باید بر اساس فرمایشات رهبری و برای حضور حداکثری، رقابت سالم و ایجاد فضایی امن کوشش کنیم و هر کس غیرازاین کار کند و قلم بزند خیانت نموده است.

سجادی افزود: علی رغم تفکر سیاسی که همه ما داریم، باید در انتخابات بر اساس عدالت عمل کنیم و شرعا و قانونا موظف به برگزاری انتخاباتی سالم هستیم.

آماده برپایی انتخابات پرشور هستیم

وی گفت: برای برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور و حداکثری آماده هستیم و اقدامات اولیه اجرا شده است و بقیه امور نیز بر اساس زمان بندی انجام می گردد و از هر طیفی برای برگزاری انتخابات یاری می گیریم تا شاهد انتخاباتی سالم و پرشور باشیم و در این رابطه احتیاجمند همکاری همه طیف ها و اصحاب رسانه هستیم.

در این ملاقات جمعی از اصحاب رسانه و مجله جام جهان با اشاره به مسائل متعدد در شهرستان بهشهر با برشمردن نقاط قوت و پتانسیل های این منطقه، خواستار توجه به توسعه و پیشرفت شهرستان با توجه به پتانسیل های مختلف این شهرستان شدند و اعلام داشتند: در صورت فراهم شدن امکانات لازم می توان شاهد رشد سریع تر این منطقه بود.

اصحاب رسانه شهرستان بهشهر در این ملاقات مسائل موجود درزمینهٔ اشتغال، کمپوست، پالایشگاه، راه دسترسی به بندر امیرآباد، جاده های روستایی، تله کابین، اتمام بیمارستان جایگزین، بیکاری و...را از مهم ترین دغدغه های مردم این منطقه اعلام کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 356

به "اتمام طرح های نیمه کاره اولویت است، محیط زیست را نباید دیوار کشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتمام طرح های نیمه کاره اولویت است، محیط زیست را نباید دیوار کشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید