بهاروند: بعضی دنبال قرار دادن فدراسیون مقابل دولت و حاکمیت بودند، وزیر از مجمع فدراسیون حذف شد

به گزارش مجله جام جهان، سرپرست فدراسیون فوتبال گفت: فدراسیون فوتبال با پیروی کامل از قوانین داخلی و تبعیت از الزامات بین المللی و نظر خواهی از اعضای مجمع فدراسیون فوتبال نسبت به اصلاح پیش نویس اساسنامه اقدام کرد.

بهاروند: بعضی دنبال قرار دادن فدراسیون مقابل دولت و حاکمیت بودند، وزیر از مجمع فدراسیون حذف شد

به گزارش گروه ورزشی مجله جام جهان، به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، حیدر بهافرایند،درباره فرایند مربوط به اصلاح اساسنامه فدراسیون بیان کرد: به دنبال برگزاری دومین جلسه هیات رییسه فدراسیون فوتبال در امسال در مورخ 18 فروردین 99،بلافاصله اقدامات لازم برای انجام امور مربوطه به اصلاح اساسنامه فدراسیون در کمیته تدوین مقررات آغاز شد.نشست های متعددی در این باره برگزار گردید و در ادامه مکاتبات و مذاکرات با فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا هم بر محور اصلاحات مدنظر به انجام رسید.دبیرکل محترم فدراسیون نشست های متعددی با کمیته تدوین مقررات داشتند و در ادامه هیات رییسه فدراسیون هم جلسات متعددی را برگزار کردند.ضمن اینکه اعضای مجمع فدراسیون فوتبال هم همچون همواره نقش خود را ایفا کردند که صمیمانه از همه کوشش های انجام شده در این دوره زمانی نهایت سپاس را دارم. علاوه بر این،پیشکسوتان عزیز فوتبال هم دیدگاههای خود را به صورت مستقیم و غیر مستقیم به فدراسیون منتقل کردند که جای سپاس از زحمات آنها دارد.

وی ادامه داد:نکته مهمی که در این باره قابل ذکر است فرایندی است که بعضی پیش گرفته اند تا به فدراسیون فوتبال و در واقع کلیت فوتبال کشور حمله نمایند.در همین کمتر از سه ماهی که از سال 99 می گذرد،بعضی با کلید واژه هایی قصد داشته اند فضای فوتبال را ملتهب نمایند.

بهافرایند اضافه کرد:در بحث اساسنامه در تعامل و ارتباط صمیمی و محبت آمیز با سلطانی فر،وزیر محترم ورزش و جوانان در نهایت، وزیر از مجمع فدراسیون حذف شد که این موضوع قطعا مسائل فیفا و کنفدراسیون در اساسنامه را حل خواهد نمود.

وی ادامه داد: در کلیات استقلال فدراسیون در بحث انتخابات و سایر بخش ها کاملا حفظ شده و در بحث ماهیت هم طبق قوانین جمهوری اسلامی عمل شده است.لذا آنچه اهمیت دارد حفظ استقلال فدراسیون و ارکان آن در بخش های مختلف است.در این میان متاسفانه بعضی مطالب در فضای مجازی و در بعضی رسانه ها منتشر شد که گروهی به دنبال تخریب فدراسیون بودند و کوشش می کردند در بحث ماهیت اساسنامه،فدراسیون فوتبال را به نوعی مقابل دولت و حاکمیت قرار بدهند اما وقتی متوجه شدند اعضای هیات رییسه خود نیز در بحث ماهیت همگام و همراه با دولت و حاکمیت هستند از این موضوع بسیار ناراحت شده و مرتب قصد داشتند فضای فوتبال کشور را ملتهب نمایند.

بهافرایند اضافه کرد:اصول کارمان بر مبنای شفاف سازی است.دوستانی که مدعی شدند فیفا در نامه روز آدینه 9 خرداد خود از تعلیق سخن گفته و یک هفته ناآرامی را به جامعه تزریق کردند آیا اکنون می توانند از عملکرد خود دفاع نمایند؟ آن ها مدعی شدند فیفا 80 ایراد را بر پیش نویس اساسنامه فدراسیون وارد نموده آیا می توانند برای آگاهی مردم آن 80 ایراد را بگویند؟چرا باید گاهی اوقات از سوی افراد معدودی شاهد رفتارهای اینچنینی باشیم؟هزینه این رفتار را آیا جز فوتبال جای دیگری می دهد؟

سرپرست فدراسیون فوتبال همچنین اظهار داشت: مکاتبات میان فدراسیون با فیفا و کنفدراسیون یک موضوع طبیعی است.ممکن است هر روز چند نامه بین المللی به ایمیل فدراسیون فوتبال می آید و تمام آنها بلافاصله پردازش می شوند.اینکه بعضی با کلید واژه شفاف سازی کوشش می نمایند مفهوم دیگری را منتقل نمایند در هیچ سازمانی پذیرفتنی نیست.هر نهادی برای خود اصول اداری و قانونی دارد و به همین دلیل تاکید فدراسیون فوتبال قطعا بر این خواهد بود که در صورت انتشار بدون مجوز نامه های داخلی فدراسیون پیگیری لازم و قانونی به عمل آید. روزانه دهها نامه محرمانه و خیلی محرمانه در حوزه های مختلف در وزارت خانه ها،نهادها و سازمان های مختلف رد و بدول می گردد.آیا آنها باید افشا شوند؟این یک رویه طبیعی است.

وی ادامه داد:فدراسیون فوتبال با پیروی کامل از قوانین داخلی و تبعیت از الزامات بین المللی و نظرخواهی از اعضای مجمع فدراسیون فوتبال نسبت به اصلاح پیش نویس اساسنامه اقدام کرد.اتفاقی که در نهایت با برگزاری جلسات فشرده به ارسال پیش نویس اساسنامه پیشنهادی به فیفا در موعد مقرر انجامید و در این باب تعاملات بسیار خوبی هم از ابعاد مختلف در سطح کشور انجام گرفت.

سرپرست فدراسیون فوتبال همچنین درباره آغاز دوباره رقابت های باشگاهی گفت:مطابق دستورالعمل های صادره از سوی وزارت محترم بهداشت،دستور مربوط به آغاز فاز تمرین و مسابقات تیم های لیگ های مختلف انجام شد.براین اساس مطابق برنامه ریزی انجام شده مسابقات به انجام خواهد رسید.

بهافرایند در سرانجام گفت: اینجا می خواهم از رسانه های گروهی که متعهدانه نسبت به فوتبال ملی ادای دین کردند تشکر کنم.حقیقتا فدراسیون فوتبال در بحث های مهمی چون اساسنامه فدراسیون و همچنین از سرگیری رقابت های باشگاهی نمی توانست بدون این همراهی گام های مهم و بلندی بردارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 588

به "بهاروند: بعضی دنبال قرار دادن فدراسیون مقابل دولت و حاکمیت بودند، وزیر از مجمع فدراسیون حذف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهاروند: بعضی دنبال قرار دادن فدراسیون مقابل دولت و حاکمیت بودند، وزیر از مجمع فدراسیون حذف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید