به دلیل فشارهای خارجی مجبوریم حساب های بانکی ایرانیان را ببندیم

به گزارش مجله جام جهان به نقل از یورونیوز، ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی گفت:با وجود رابطه خوبی که با ایران داریم ولی به دلیل برخی فشارهای خارجی ناگزیریم حساب بانکی افراد و شرکت های ایرانی را مسدود کنیم. مالزی برای مسدود کردن حساب های بانکی ایرانی ها بسیار تحت فشار است.

به دلیل فشارهای خارجی مجبوریم حساب های بانکی ایرانیان را ببندیم

پس از انتشار اخباری در خصوص این که بانک های مالزی مسدود کردن حساب های ایرانیان را آغاز کردند، نخست وزیر این کشور در واکنشی رسمی خاطرنشان کرد که در صورت امتناع بانک های مالزی از این اقدام، شعب خارجی آنها تعطیل می شوند.

او مرکز اعمال این فشارها را قابل حدس زدن دانست و آن را زورگویی قدرت های جهانی توصیف کرد ولی حاضر نشد به طور مستقیم از آن نام ببرد.

نخست وزیر مالزی که در نشست شورای ملی مشورتی دانشجویان سخن می گفت در پاسخ به این انتقاد که ایرانی ها پس از مسدود شدن حساب خود با مسائل بسیار روبرو می شوند، شرح داد که هدف از بستن حساب های ایرانی ها نیز ایجاد مشکل برای آنها بوده و متاسفانه کاری از دست ما برنمی آید چون مجبور هستیم این کار را بکنیم.

تا کنون دو بانک سی آی ام بی و آراِچ بی به تبعیت از تحریم های پولی و مالی آمریکا علیه جمهوری اسلامی، مسدود کردن حساب های بانکی افراد حقیقی و حقوقی ایرانی را آغاز کرده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 95

به "به دلیل فشارهای خارجی مجبوریم حساب های بانکی ایرانیان را ببندیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به دلیل فشارهای خارجی مجبوریم حساب های بانکی ایرانیان را ببندیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید