ترامپ ظرف 4 سال بیش از 30 هزار دروغ گفت

به گزارش مجله جام جهان، به گزارش خبرنگاران به نقل از واشنگتن پست، شمار دروغ ها و اخبار ناصحیح در اظهارات دونالد ترامپ در دوره ریاست جمهوری اش 30 هزار و 573 مورد اعلام شده است؛ دروغ ها و اخبار کذبی که نه تنها به آمریکا و سیاست این کشور در جهان آسیب رسانده، بلکه حتی به حیثیت خود او لطمه زده است.

ترامپ ظرف 4 سال بیش از 30 هزار دروغ گفت

روزنامه واشنگتن پست برای راستی آزمایی سخنان و اظهارات سیاستمداران 10 سال پیش بخشی به نام فکت چکر راه اندازی کرده و شمار اخبار دروغ و ناصحیحی که از سوی ترامپ مطرح شده است را رسانه ای کرده است.

بر اساس این گزارش، دونالد ترامپ از همان روز نخست دوره زمامداریش آشکارا نشان داد که رویکردی خاص نسبت به حقایق و آمار دارد.

اشپیگل آنلاین نیز ضمن بازتاب این خبر نوشته است که ترامپ یک دروغ پس از دروغی دیگر در این مدت به زبان آورده است؛ از دروغِ استقبال بی سابقه و تاریخی مراسم تحلیف خود (نخستین روز رسمی شروع کارش) تا ادعای تقلب انتخاباتی در واپسین روز زمامداری اش در مقام رئیس جمهوری آمریکا.

بر اساس گزارش این روزنامه، ترامپ در سال نخست زمامداری خود به طور متوسط هر روز شش دروغ یا خبر ناصحیح تحویل رسانه ها و مردم داده است.

به نوشته واشنگتن پست تعداد دروغ های ترامپ روزبه روز افزایش یافته، به گونه ای که در 27 ماه نخست زمامداری اش او 10 هزار دروغ و خبر نادرست داده است. اما تعداد دروغ ها و اخبار کذب در سخنان او در واپسین ماه های زمامداری اش افزایشی جهشی داشته است. در پنج ماه آخر زمامداری اش شمار دروغ ها و اخبار کذب در اظهارات او به 10 هزار مورد رسیده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 999

به "ترامپ ظرف 4 سال بیش از 30 هزار دروغ گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ ظرف 4 سال بیش از 30 هزار دروغ گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید