جریمه دوباره روسیه برای توییتر

به گزارش مجله جام جهان، رگولاتور ارتباطات روسیه به دنبال وضع 24 میلیون روبل (321 هزار و 586 دلار) جریمه برای توییتر به دلیل عدم حذف محتوای ممنوع در روسیه است.

جریمه دوباره روسیه برای توییتر

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

رگولاتور ارتباطات دولتی روسیه (روس کومنادزور) هفته گذشته اعلام نمود که توییتر در عمل به درخواست روسیه برای حذف محتوای مجرمانه به سرعت عمل ننموده و برای انجام چنین کاری تعلل نموده است. کندی سرعت دسترسی به توییتر تا 15 ماه مه به عنوان یک اقدام تنبیهی تمدید شد.

خبرگزاری تاس اعلام نمود شش گزارش مربوط به توییتر در مورد کوتاهی در حذف محتوای مجرمانه که هر کدام جریمه احتمالی حداکثر چهار میلیون روبل را دارد، در دادگاهی در مسکو ثبت شده است. هیچ تاریخی برای رسیدگی به موارد مذکور مشخص نشده است.

دادگاهی در آوریل بر سر این اتهامات که در حذف محتوای مجرمانه کوتاهی نموده است، سه جریمه جداگانه علیه توییتر صادر کرد که مجموعا به 8.9 میلیون روبل بالغ شدند.

روس کومنادزور اعلام نمود از توییتر می خواهد محتوای مجرمانه ای که حاوی هرزه نگاری بچه ها، اطلاعات مربوط به استفاده از مواد مخدر و تشویق خردسال برای ارتکاب خودکشی است را حذف کند. توییتر تکذیب نموده که پلتفرم این شبکه اجتماعی برای ترویج رفتارهای غیر قانونی مورد استفاده قرار می گیرد و اعلام نموده است که در سیاست این شرکت برای سوء استفاده از بچه ها هیچ اغماضی وجود ندارد و ترویج خودکشی یا خودزنی ممنوع است.

روسیه در ماههای اخیر گام هایی را برداشته است تا کنترل بیشتری روی فعالیت پلتفرم های شبکه اجتماعی و شرکت های فناوری خارجی اعمال کند. مقامات روسیه از گوگل، فیس بوک و سایر شرکت های فناوری به دلیل کوتاهی در حذف پست هایی که بچه ها را به شرکت در اعتراضات غیرقانونی تشویق می نمایند، شکایت نموده اند. این پرونده ها در فوریه پس از اعتراضات سراسری به زندانی شدن الکسی ناوالنی که منتقد برجسته ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه است، گشوده شدند.

بر اساس گزارش رویترز، اپل نیز هفته گذشته به دلیل سوء استفاده از موقعیت برتر خود در بازار اپلیکیشن های موبایل 12 میلیون دلار جریمه شد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1172

به "جریمه دوباره روسیه برای توییتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه دوباره روسیه برای توییتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید