خبرنگاران پیش بینی پایداری هوا و افزایش آلاینده های جوی در آسمان خوزستان

به گزارش مجله جام جهان، اهواز - خبرنگاران - مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت:پایداری هوا و افزایش تدریجی میزان آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت، پدیده غالب در خوزستان در چند روز آینده خواهد بود.

خبرنگاران پیش بینی پایداری هوا و افزایش آلاینده های جوی در آسمان خوزستان

محمد سبزه زاری روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران افزود: بر اساس تحلیل نقشه های پیش یابی هواشناسی ، جو بیشتر مناطق خوزستان تا اواسط هفته آینده پایدار است و در این مدت شاهد بارش قابل توجهی نخواهیم بود.

وی گفت: احتمال بارش بسیار خفیف و پراکنده در ارتفاعات مناطق شرقی و شمال شرق خوزستان وجود دارد که به تدریج از میزان ابرناکی کاسته خواهد شد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان با بیان اینکه نوسانات دمایی نیز در این مدت در خوزستان محسوس نخواهد بود افزود: در شبانه روز گذشته اهواز با 28.2 و لالی با 6.4 درجه سانتیگراد بالای صفر بیشترین و کمترین دما را در خوزستان داشتند.

وی ادامه داد: آب های شمال غرب خلیج فارس و مناطق ساحلی خوزستان در این مدت آرام خواهد بود.

شنبه و یکشنبه گذشته بیشتر مناطق خوزستان تحت تاثیر نفوذ سامانه بارشی فعال ، شاهد بارش باران پس از حدود 50 روزبود که این رخداد جوی بسیاری از کشتزارهای دیم خوزستان را ازخطر نابودی نجات داد.

به پیش بینی هواشناسی خوزستان، میزان بارندگی ها در بهمن امسال تا به امروز کمتر از حد نرمال ولی اسفند شاهد بارش گسترده و فراگیر در استان خواهیم بود.

از ابتدای سال آبی 1400- 1399 تا به امروز(اول مهر)، بیشترین میزان بارش در خوزستان در شهرستان ایذه با 405 میلیمتر ثبت شده که بیشترین پراکنش آن در آذر بوده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1022

به "خبرنگاران پیش بینی پایداری هوا و افزایش آلاینده های جوی در آسمان خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پیش بینی پایداری هوا و افزایش آلاینده های جوی در آسمان خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید