رئیس شورای اروپا از برنامه سفر بایدن به بروکسل خبر داد

به گزارش مجله جام جهان، رئیس شورای اروپا روز جمعه بیان نمود که جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا قرار است برای شرکت در نشست مشترک اتحادیه اروپا و آمریکا در ماه ژوئن به بروکسل سفر کند.

رئیس شورای اروپا از برنامه سفر بایدن به بروکسل خبر داد

شارل میشل با انتشار پیامی در حساب توئیتری خود نوشت: این افتخار را دارم که همراه با اروسولا فون درلاین (رئیس کمیسیون اروپا) اعلام کنم که در جریان سفر رئیس جمهوری بایدن به بروکسل در ماه ژوئن یک نشست مشترک اروپا و آمریکا برگزار خواهد شد.

وی بازسازی اتحاد میان اروپا و آمریکا و تقویت قوا برای مقابله با کووید-19، تغییرات آب و هوایی و همچنین مسائل امنیتی و چندجانبه گرایی را در روابط دو طرف حائز اهمیت توصیف کرد.

فون درلاین هم در توئیتی با اعلام این خبر افزود که دو طرف زمینه همکاری های زیادی در حوزه تغییرات آب و هوایی، مسائل بهداشتی، تجاری و چالش های ژئوپلیتیک دارند.

در همین حال کاخ سفید گفت که جو بایدن قرار است در ماه ژوئن برای اولین سفر خارجی به انگلستان و بلژیک سفر کند. جن ساکی سخنگوی کاخ سفید روز جمعه با اعلام این خبر افزود که هدف از انجام این سفر برجسته کردن تعهد بایدن در خصوص احیای روابط فرا آتلانتیک و همکاری نزدیک با متحدان آمریکا است.

بایدن قرار است در جریان سفرش به انگلستان در اجلاس سران هفت کشور صنعتی جهان موسوم به گروه جی 7 شرکت کند.

به گزارش رسانه های انگلیس، او در این سفر دیدارهای دوجانبه ای را با بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس و سایر رهبران گروه هفت خواهد داشت. رئیس جمهوری آمریکا سپس برای شرکت در اجلاس سران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی راهی بروکسل خواهد شد.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 25 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1400 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1147

به "رئیس شورای اروپا از برنامه سفر بایدن به بروکسل خبر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس شورای اروپا از برنامه سفر بایدن به بروکسل خبر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید