رایزنی افغانستان و هند درباره تحریم طالبان

به گزارش مجله جام جهان، درحالی که طالبان فرایند مذاکرات بین الافغانی را متوقف کرده است و درگیری ها نیز در افغانستان جریان دارد، مشاور امنیت ملی این کشور و سفیر هند درباره تحریم طالبان رایزنی کردند.

رایزنی افغانستان و هند درباره تحریم طالبان

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان در دیدار با رودرندرا تاندون سفیر هند در کابل درباره تحریم گروه طالبان بحث و تبادل نظر کردند.

براساس بیانیه منتشر شده توسط شورای امنیت ملی افغانستان، دو طرف در این دیدار تاکید کردند که افغانستان و هند از نزدیک به رایزنی های خود درباره تحریم گروه طالبان و دیگر گروه های تروریستی در شورای امنیت سازمان ملل ادامه می دهند.

دولت هند دی ماه گذشته به ریاست کمیته تحریم طالبان، کمیته مبارزه با تروریسم و کمیته تحریم لیبی در شورای امنیت سازمان ملل منصوب شد.

تی سی تیرومرتی نماینده دائم هند در سازمان ملل نیز گفته بود که ریاست هند به این کمیته در چنین مقطع زمانی، به فرایند صلح افغانستان کمک خواهد کرد.

این در حالی است که طالبان براساس توافقنامه دوحه خواستار خروج اسامی رهبران طالبان از فهرست سیاه شورای امنیت و رفع تحریم های علیه این گروه است.

از سوی دیگر نیز طالبان پس از اعلام زمانبندی جدید خروج نیروهای خارجی از افغانستان اعلام کرده است که تا زمان خروج کامل این نیروها حاضر به شرکت در هیچ نشستی درباره صلح افغانستان نیست.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1175

به "رایزنی افغانستان و هند درباره تحریم طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی افغانستان و هند درباره تحریم طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید