روسیه: پاسخ متقابل به آمریکا حق مشروع ایران است

به گزارش مجله جام جهان به نقل از تاس، واسیلی نبنزیا، نماینده روسیه در شورای امنیت سازمان ملل در جریان نشست این شورا که در ارتباط با اجرای قطعنامه 2015 توافق هسته ای ایران برگزار شده بود، گفت که همان گونه که در بند 36 توافق هسته ای نیز پیش بینی شده، ایران حق مشروعی دارد تا به نقض منشور سازمان ملل و قطعنامه 2231 شورای امنیت توسط آمریکا پاسخ متقابل بدهد.

روسیه: پاسخ متقابل به آمریکا حق مشروع ایران است

سفیر روسیه همچنین تاکید نمود که هیچکس نباید از ایران خواهان اجرای بی قید و شرط قعطنامه شورای امنیت گردد در حالی که همزمان آمریکا آن را نقض نموده است.

نبنزیا همچنین اضافه نمود که به هرحال گام های ایران برای کاهش تعهدات داوطلبانه با اطلاع آژانس بین المللی انرژی اتمی و تحت نظارت بازرسان آژانس اجرا شده است.

واسیلی نبنزیا این را نیز اضافه نمود که همه اقدامات ایران برای کاهش تعهدات داوطلبانه در صورت وجود شرایط مناسب و منطقی، قابل بازگشت خواهد بود.

سخنان سفیر روسیه در سازمان ملل در جریان نشست اخیر شورای امنیت سازمان ملل عنوان شده است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد بامداد آدینه برای بحث در مورد هشتمین گزارش آنتونیو گوترش، دبیر کل این سازمان درباره اجرای قطعنامه شماره 2231 در تأیید برجام تشکیل جلسه داد.

رزماری دی کارلو، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور سیاسی در این نشست از ایران خواسته بود تا از اجرای آزمایش موشکی خودداری کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 209

به "روسیه: پاسخ متقابل به آمریکا حق مشروع ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: پاسخ متقابل به آمریکا حق مشروع ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید