زارع: موافقت تلفیق با واردات 70 هزار دستگاه خودروی سواری و معین سازوکار معافیت مشمولان دارای 2 فرزند

به گزارش مجله جام جهان، خبرنگاران - سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1401 مجلس مصوبات نشست شب گذشته این کمیسیون را تشریح کرد.

زارع: موافقت تلفیق با واردات 70 هزار دستگاه خودروی سواری و معین سازوکار معافیت مشمولان دارای 2 فرزند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1401 مجلس با اشاره به نشست عصر دیروز کمیسیون تلفیق بودجه سال 1401 برای آنالیز بندهای ارجاع شده به این کمیسیون از صحن علنی که تا پاسی از شب به طول انجامید گفت: در این جلسه بند الحاقی تبصره 7 در جلسه امشب کمیسیون تلفیق اصلاح و جزییات واردات خودرو تصویب شد.

زارع در تشریح این مصوبه اظهار کرد: به موجب مصوبه کمیسیون تلفیق، به منظور تامین اقتصادی شبکه راه آهن کشور و ایجاد خطوط ریلی مورد احتیاج اعم از قطار عادی، برقی، پرسرعت و قطار شهری و تکمیل طرح های نیمه تمام در خطوط ریلی و اصلاح نقاط حادثه خیز در جاده ها، توسعه فرهنگ حمل و نقل و ارتقاء مدیریت عبور و مرور و ناوگان حمل و نقل به دولت اجازه داده می گردد در سال 1401 از محل ارز غیر صادراتی و با رعایت سیاست های کلی نظام نسبت به صدور مجوز واردات براساس مقررات به وسیله بخش خصوصی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی با تعرفه ورودی که به تصویب هیئت وزیران می رسد اقدام و عایدی ناشی از آن را پس از گردش خزانه به حساب ردیف شماره پنجاه این قانون واریز نماید.

وی توضیح داد: اقلام وارداتی نیز شامل تعداد 50 هزار دستگاه خودروی سواری و 20 هزار دستگاه خودروی سواری دوگانه سوز هیبریدی و برقی، تعداد 10 هزار دستگاه کامیون،تریلی، تریلی یخچالدار و کشنده، تعداد 10 هزار دستگاه اتوبوس برون شهری و درون شهر، تعداد یک هزار دستگاه واگن و واگن یخچال دار و تعداد 5 هزار دستگاه دستگاه ماشین آلات سنگین راهسازی اعم از نوع ساخت یا حداکثر 5 سال ساخت می گردد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1401 مجلس در مورد مصوبه دیگر این کمیسیون، گفت: با موافقت اعضای کمیسیون در بحث اصلاح اقتصادیات مضاعف بر سیگار، از ابتدای سال 1401 به قیمت خرده فروشی هر نخ سیگار فراوری داخل با نشان ایرانی مبلغ 1200 ریال، فراوری داخل با نشان بین المللی مبلغ 6000 ریال، هر نخ سیگار وارداتی مبلغ 11000 ریال و هر بسته 50 گرمی تنباکوی قلیان داخلی 150000 ریال و هر بسته تنباکوی وارداتی 300000 ریال به عنوان عوارض اضافه می گردد.

زارع بعلاوه از تصویب شیوه محاسبه اقتصادیات فعالیت های هنری در کمیسیون تلفیق خبرداد و تاکید نمود که براین اساس هنرمندان و فعالان هنری از جمله بازیگران تا سقف 200 میلیون تومان درامد سالانه معاف از اقتصادیات هستند و درامدهای بیشتر از این رقم مشمول اقتصادیات می گردد.

به گفته سخنگوی کمیسیون تلفیق در متن این مصوبه آمده است: معافیت اقتصادیاتی فعالیت های هنری از قبیل هنرپیشه گان، موضوع بند (ل) ماده (139) قانون اقتصادیاتهای مستقیم صرفاً تا سقف دو میلیارد(2.000.000.000) ریال در سال قابل اعمال است و بیشتر از آن حسب مورد به نرخ ماده(105) یا ماده (131) قانون اقتصادیاتهای مستقیم مشمول اقتصادیات می گردد.

وی درباره سرنوشت بند مربوط به سربازی مشمولان متاهل و مشمولان مقیم خارج از کشور نیز گفت: در این جلسه مصوب شد که مشمولین نظام وظیفه عمومی مقیم خارج از کشور که حداقل پنج سال از زمان فراخوان آنها به خدمت وظیفه عمومی گذشته باشد، با رعایت اصل یکصد و دهم(110) قانون اساسی می­توانند با پرداخت معادل ریالی پانزده هزار(15.000) یورو­کارت معافیت از خدمت سربازی دریافت نمایند ضمن این که مشمولین متأهل دارای فرزند از مادر ایرانی از بیست و پنج درصد(25%) تخفیف برخوردار می شوند.

زارع در همین زمینه اضافه کرد: بعلاوه براساس بخش دیگر این مصوبه با رعایت اصل یکصد و دهم (110) قانون اساسی و در راستای توجه به امر مقدس استحکام خانواده و تشویق به فرزندآوری، مشمولین غایب و غیر غایب متأهل دارای دو فرزند و بیشتر که بالای 30 سال سن دارند، از انجام خدمت وظیفه عمومی به صورت رایگان معاف می شوند.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 16 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1401 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1578

به "زارع: موافقت تلفیق با واردات 70 هزار دستگاه خودروی سواری و معین سازوکار معافیت مشمولان دارای 2 فرزند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زارع: موافقت تلفیق با واردات 70 هزار دستگاه خودروی سواری و معین سازوکار معافیت مشمولان دارای 2 فرزند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید