عراق، پروازهای مشکوک بالگردهای آمریکایی بر فراز مواضع حشد شعبی

به گزارش مجله جام جهان، منابع عرقی از بمباران مواضع داعش در دیالی، اعزام 300 عامل انتحاری از سوی کشورهای عرب خلیج فارس به عراق از سال 2005 به بعد برای کشتن عراقی ها و پروازهای مشکوک بالگردهای نظامی آمریکا بر فراز مواضع حشد شعبی خبر دادند.

عراق، پروازهای مشکوک بالگردهای آمریکایی بر فراز مواضع حشد شعبی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از شفق نیوز، یک منبع امنیتی عراقی از انفجار بمب در جنوب بغداد اطلاع داد و اعلام کرد: بمب کارگذاشته شده در کنار جاده ای در جاده العدوانیه در منطقه الدوره در جنوب بغداد منفجر شد که تلفات و خساراتی به دنبال نداشت.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

بمباران مواضع داعش در دیالی

محمد التمیمی از فرماندهان حشد شعبی عراق از حمله به چهار مرکز داعشی در زور الاصلاح در شمال شرق دیالی اطلاع داد.

وی اضافه کرد: جنگنده های ارتش چهار مرکز داعشی را در منطقه زور الاصلاح در حومه ناحیه جلولاء در هفتاد کیلومتری شرق بعقوبه در استان دیالی هدف قرار دادند.

التمیمی گفت: در این بمباران که بسیار شدید بود مراکزی که از قبل شناسایی شده بود هدف نهاده شد و این دومین عملیات طی 72 ساعت گذشته محسوب می گردد.

مسئول تک تیراندازان داعش دستگیر شد

یک منبع امنیتی از بازداشت مسئول تک تیراندازان داعش اطلاع داد و اعلام کرد: سازمان اطلاعات عراق با هماهنگی سازمان اسایش اقلیم کردستان عراق پیروز به دستگیری بشار العدوانی مسئول تک تیراندازان داعش شد.

این منبع اعلام کرد: نیروهای اطلاعاتی العدوانی را رصد و حرکاتش را میان فلوجه و هیت به مدت سه ماه زیر نظر گرفتند و خاتمه طی عملیاتی برق آسا وی را در اربیل دستگیر کردند.

منبع عراقی اعلام کرد: العدوانی یکی از خطرناک ترین تروریست های داعش محسوب می گردد که از سوی سازمان اطلاعات عراق تحت تعقیب قرار داشت. وی سرنموده تروریست های خارجی در حملات علیه نیروهای عراقی در شمال بابل و عامریه الفلوجه و الخالدیه بود.

300 عامل انتحاری خود را در دیالی منفجر نموده اند

جبار المعموری رئیس اتحادیه علمای دیالی اعلام کرد: از جمله جنایات هولناکی که انجام شده این است که عوامل انتحاری از کشورهای عربی به ویژه کشورهای حوزه خلیج فارس پس از سال 2005 به عراق آمده و خود را در میان افراد بیگناه و بازارها و محله های در دیالی منفجر نموده اند و هزاران نفر را شهید و زخمی نموده اند.

وی اضافه کرد: عوامل انتحاری میلیاردها دینار زیان وارد نموده اند و این جدای از فجایع انسانی است که رقم خورده است.

المعموری گفت: باید به خانواده های قربانیان این امکان داده گردد که علیه سازمان ها و هیت های دینی و دولتی در کشورهایی که در ورای اعزام عوامل انتحاری به عراق به ویژه دیالی بوده اند تا افراد بیگناه را به قتل برسانند، شکایت نمایند.

وی اعلام کرد: دیالی همچنان تاوان افراط گرایی و تفکر افراطی در کشورهای عربی که ثبات و امنیت عراق را نمی خواهند، پرداخت می نماید.

المعموری تاکید نمود: 300 عامل انتحاری پس از سال 2005 خود را در استان دیالی منفجر نموده اند.

پاکسازی 50 کیلومتر از جاده های کشاورزی در دیالی

صادق الحسینی سخنگوی محور دیالی حشد شعبی عراق از پاکسازی بیش از 50 کیلومتر از جاده های زراعی طی ساعات گذشته در چهار منطقه دیالی اطلاع داد.

وی گفت: عملیات پاکسازی جاده های کشاورزی از بمب هایی که تروریست ها برای هدف قرار دادن کشاورزان کار گذاشته بودند، انجام شد.

الحسینی از استراتژی پاکسازی کامل راهها به دست حشد شعبی به منظور فراهم آوردن امنیت در فصل کشت و کار کشاورزان و ممانعت از حملات تروریستی به روستاها و مناطق آزاد شده در دیالی اطلاع داد و آنرا در راستای فرستادن سیکنال اطمینان بخش به ساکنان و سوق دادن آنها به کار کشاورزی بدون ترس است.

وی اضافه کرد: همچنین این حاوی این پیغام به تروریست هاست که زندگی با وجود همه اقدامات تروریستی آنها ادامه دارد.

دستگیری 2 داعشی در بغداد و موصل

اداره اطلاعات نظامی عراق اعلام کرد: در راستای پیگرد قرار دادن داعش و هسته های خفته آن و با هماهنگی اطلاعات بغداد، نیروهای اطلاعاتی پیروز به دستگیری یک تروریست در منطقه سوق السمکه از توابع بخش الاعظمیه بغداد شدند.

همچنین منابع عراقی از بازداشت یک داعشی در محله الانتصار در موصل در استان نینوا در شمال غرب عراق اطلاع دادند.

پرواز بالگردهای آمریکایی بر فراز مواضع حشد شعبی در جنوب فلوجه

یک منبع امنیتی عراقی از تحرکات هوایی جاسوسی بالگردهای آمریکایی بر فراز مواضع حشد شعبی در مناطق جنوب شهر فلوجه میان عامریه الصمود تا منطقه جرف النصر و تدابیر ویژه امنیتی نیروهای حشد شعبی اطلاع داد.

این منبع با اشاره به اینکه این منطقه با رویداد خاصی روبرو نبوده است؛ این تحرکات را مشکوک دانست و از جنبش و جوش نیروهای حشد شعبی از بیم اهداف پلید آمریکایی ها اطلاع داد و گفت که نیروهای امنیتی عراق در این مناطق اطلاعی از عملیات جاسوسی بالگردهای آمریکا بر فراز مواضع حشد شعبی ندارند.

تداوم ناآرامی در ناصریه عراق

منابع امنیتی عراقی از ادامه ناآرامی در شهر ناصریه در استان ذی قار عراق و کشته شدن یک نفر که متولد سال 1996 بود و زخمی شدن 35 نفر دیگر که 10 نفر از نیروهای امنیتی در میان آنها هستند، اطلاع دادند.

کشف لانه داعشی ها در دیالی از سوی حشد شعبی

طالب الموسوی از کشف بسترها و مناطقی که داعش از آنها برای حملات به غیرنظامیان و نیروهای امنیتی استفاده می نماید، پرده برداشت.

وی اضافه کرد: فرماندهی عملیات، طی حملات اخیر در دیالی که به شهادت شماری از نیروهای حشد شعبی و نیز کشته شدن نیروهای امنیتی عراق منجر شد، پیروز به شناسایی مراکز و بسترهای داعشی در دیالی شد.

الموسوی گفت: مناطق زور شیخ بابا و تپه های حمرین از بسترهای داعشی است که به علت شرایط جغرافیایی نیروها و خودروهای نظامی توان رسیدن به آسانی به آنها را ندارند و داعش از آنها برای حملات به اهداف غیرنظامی و امنیتی استفاده می نماید.

وی اضافه کرد: طی روزهای آینده اخبار مسرت بخشی درباره نابودی این مراکز و بسترهای داعشی به گوش همگان خواهد رسید.

همزمان عبدالخالق العزاوی نماینده استان دیالی و عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق اعلام کرد: دیالی اخیرا شاهد رخنه های امنیتی بوده است که به قربانی شدن شماری از نیروهای حشد شعبی، غیرنظامیان و نیروهای امنیتی عراقی منجر شده است.

وی اضافه کرد: این رخنه ها به علت فعالیت شبکه های داعشی در بعضی مناطق است. مناطق زور شیخ بابا و تپه های حمرین به مثابه مراکز مهم داعشی که تکفیری ها در آن فعال هستند محسوب می گردد و حملات داعشی ها از این مناطق انجام می گردد.

العزاوی گفت: داعش از شرایط جغرافیایی خاص مناطق مذکور برای پنهان شدن استفاده می نماید و این سبب ادامه فعالیت داعشی ها در این مناطق است.

وی اضافه کرد: باید به حضور داعشی ها در این مناطق با عملیاتی برق آسا انتها داده گردد زیرا کانون تهدید امنیتی خطرناک به ویژه پس از حملات اخیر داعش محسوب می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1045

به "عراق، پروازهای مشکوک بالگردهای آمریکایی بر فراز مواضع حشد شعبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، پروازهای مشکوک بالگردهای آمریکایی بر فراز مواضع حشد شعبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید