عرضه سهام بزرگترین هلدینگ سیمان و ساختمانی کشور توسط شستا

به گزارش مجله جام جهان، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی گفت: شستا 15 درصد از سهام بزرگترین هلدینگ سیمان و ساختمانی کشور را در بورس عرضه می نماید.

عرضه سهام بزرگترین هلدینگ سیمان و ساختمانی کشور توسط شستا

جهت دریافت خدمات پتینه کار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش مجله جام جهان به نقل از فارس، محمد رضوانی فر مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با اشاره به درج نماد سیتا در بورس اوراق بهادار تهران، گفت: شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین به عنوان یکی از هلدینگ های تابعه شستا در سه حوزه صنعت سیمان، صنعت عمران، ساختمان و حمل و نقل فعال است.

مدیرعامل شستا با بیان اینکه سیمان تامین بزرگترین هلدینگ سیمان و ساختمان کشور محسوب می گردد، توضیح داد:

این هلدینگ به طور مستقیم و غیرمستقیم در 45 شرکت سهام دارد که از این تعداد 30 شرکت مدیریتی و 15 شرکت غیرمدیریتی است و از این میان 26 شرکت تابعه این هلدینگ بورسی و 19 شرکت غیربورسی است.

رضوانی فر با بیان اینکه 30 درصد از ظرفیت فراوری و فروش سیمان کشور در اختیار این هلدینگ است، توضیح داد: سود تجمیعی شرکت های سیمانی هلدینگ با افزایش 126 درصدی در سال 98 نسبت به سال 97 از 497 میلیارد تومان به 1130 میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی افزود: در صنعت حمل و نقل، این هلدینگ فقط با یک شرکت خود، 30 درصد ظرفیت حمل و نقل کالاهای اساسی کشور را عهده دار است.

مدیرعامل شستا با اشاره به افزایش بیش از 187 درصدی سود خالص تلفیقی این هلدینگ گفت: سود خالص تلفیقی هلدینگ سیمان تامین از 471 میلیارد تومان در سال اقتصادی گذشته به حدود 1350 میلیارد تومان در سال منتهی به 99.02.31 افزایش یافت.

رضوانی فر در سرانجام افزود: در عرضه اولیه سیمان تامین که با نماد سیتا درج شده است، 15 درصد از سهام این هلدینگ عرضه خواهد شد.

  • فهرست شرکت های تحت مالکیت هلدینگ های شبه دولتی ایران | عرضه قطره چکانی سهام شبه دولتی ها
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 576

به "عرضه سهام بزرگترین هلدینگ سیمان و ساختمانی کشور توسط شستا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه سهام بزرگترین هلدینگ سیمان و ساختمانی کشور توسط شستا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید