مناطق اولویت دار ساماندهی دستفروش ها اعلام شد، طرح زیست شبانه منتفی است

به گزارش مجله جام جهان، محسنی بندپی گفت: شهرداری در همه مناطق تهران به ویژه مناطق پرتراکم نظیر 11،4،1،12،20 و 6 با اولویت ساماندهی دستفروشان اقدام کند.

مناطق اولویت دار ساماندهی دستفروش ها اعلام شد، طرح زیست شبانه منتفی است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در نخستین جلسه ساماندهی دستفروش ها بابیان این مطلب که قطعا بر اساس بخشنامه وزارت کشور نسبت به ساماندهی دستفروش ها اقدام خواهیم کرد گفت: این طرح در راستای کاهش تجمعات و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در شهر و استان تهران عملیاتی خواهد شد.

محسنی بندپی شرایط کرونا در استان تهران را به شدت شنماینده و ناپایدار ارزیابی کرد و امکان اجرای طرح زیست شبانه در شرایط فعلی در شهر تهران را منتفی دانست و ادامه داد: اساسا مکان های با تجمع و حجم تراکم بالای جمعیتی از مراکز پرخطر و آلوده به لحاظ انتقال ویروس کرونا هستند و باید از هرگونه فعالیت خودرویی دستفروشی و دوره گردی که موجب تجمع مردم گردد جلوگیری کنیم.

وی بر لزوم ساماندهی دستفروش ها در همه مناطق شهر تهران از شهرداری تاکید نمود و اضافه نمود: شهرداری در همه مناطق شهر تهران به ویژه مناطق پرتراکم نظیر 11،4،1،12،20 و 6 با اولویت ساماندهی دستفروشان و دوره گردی اقدام نمایند.

محسنی بندپی موضوع اجرای این طرح را با شهرداری عنوان نمود و همکاری همه جانبه دستگاه های اجرایی در استان و شهر تهران را برای اجرای هرچه دقیق تر این طرح ضروری دانست و یادآور شد: در اجرای این طرح به هیچ وجه برخورد فیزیکی و انتظامی با دستفروشان نخواهیم داشت و حتما با درک شرایط این قشر آسیب پذیر اقدام خواهیم کرد.

وی ادامه داد: واقعیت این است که برای ساماندهی دایمی دستفروش ها در مکانی تعیین و متمرکز با کمبود زمین در شهر تهران روبرو ایم.

استاندار تهران با ذکر این نکته که براساس اعلام شهرداری تهران تا به امروز پنج هزار دستفروش در شهر تهران ساماندهی شده اند توضیح داد: بر اساس اعلام فرمانداری تهران 14هزار دستفروش ثابت در شهر تهران داریم که اغلب غیر بومی و مهاجر از سایر استان های کشور هستند.

استاندار تهران ادامه داد:محدودیت های 21گانه ابلاغی از سوی ستاد ملی کرونا کارشناسی شده است و در این شرایط همه ملزم به رعایت آن هستیم و نشانه هایی وجود دارد که آمار سرپایی و بستری در کشور و استان تهران رو به افزایش است و اگر به موقع وارد عمل نشویم اقدام به ساماندهی دستفروش ها نکنیم قطعا با خیزش جدیدی از کرونا در استان روبرو خواهیم بود

وی لزوم برنامه ریزی تعیین برای غربالگری بین دستفروشان و دوره گرد های ثابت و متحرک را از سوی مجریان این طرح ضروری دانست و اضافه نمود: از هم اکنون باید برای تجمعات انتها سال تدبیر کنیم.

استاندار تهران با تشریح شرایط تهران و کمبود زمین برای ساخت کلانتری و مدرسه یادآور شد:اگر زمینی متعلق به اراضی اداره کل مسکن و شهرسازی در شهر تهران معرفی گردد حتما با مطالبه گری می کنیم و بر اساس قانون نسبت به تملک آن و تجمیع دستفروش ها در این مکان اقدام خواهیم کرد.

استاندار تهران در پایان تاکید نمود: شهرداری تهران ظرف مدت یک هفته نسبت به سبک سازی مناطق پرتراکم شهر تهران از دست فروش ها و دوره گرد ها و همچنین ارائه برنامه در این خصوص اقدام کند و فرمانداران استان هم باید نسبت به نظارت میدانی بر اجرای صحیح این طرح اقدام نمایند

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1033

به "مناطق اولویت دار ساماندهی دستفروش ها اعلام شد، طرح زیست شبانه منتفی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مناطق اولویت دار ساماندهی دستفروش ها اعلام شد، طرح زیست شبانه منتفی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید